بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

دریاچه چیتگر(شهدای خلیج فارس)
دریاچه چیتگر(شهدای خلیج فارس)

دریاچه چیتگر(شهدای خلیج فارس)

نوع جاذبه: تفریحی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 120 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره دریاچه چیتگر(شهدای خلیج فارس)

در طرح مشترک عبدالعزیز فرمانفرمائیان و ویکتور گروئن که نخستین طرح جامع تهران در سال 1347 بود، ساخت دریاچه مصنوعی چیتگر در شمال غرب تهران به منظور تلطیف هوا و جذب گردشگر پیش بینی شد. از سال 1389 ساخت دریاچه و از سال 1391 فضا سازی اطراف آن آغاز شد.

دریاچه چیتگر یا شهدای خلیج فارس که در منطقه 22 شهرداری تهران قرار گرفته با هدف توسعه فضای سبز و به عنوان محلی برای تفریح و اشتغال زایی شکل گرفت و امروزه با توجه به موقعیت و ویژگی های خاص به یکی از قطب های گردشگری تهران تبدیل شده است.    

این مجموعه دارای مناظر زیبایی از جنگل های چیتگر است اما آنچه بیشتر در مرکز توجه قرار گرفته، دریاچه مصنوعی آن است. دریاچه 133 هکتار مساحت دارد و رودخانه کن توسط کانالی به طول حدود ۶ کیلومتر آب آن را تامین می کند. بخش ساحلی و جنگلی منطقه به حدود 112 هکتار می رسد و قسمت های زیادی را در بر می گیرد. مسیری برای پیاده روی دور تا دور دریاچه کشیده شده و در کنارش چمن، درختان و گل و گیاهان تزئینی فضای دلنشینی ایجاد کرده است. حضور مرغان دریایی و ماهیان رنگارنگ بر زیبایی آن افزوده است. مسیری برای دوچرخه سواری و اسکله های ویژه قایق های تفریحی و پدالی نیز در آنجا وجود دارد.

این مجموعه زیبا محیط های فرهنگی چون باغ هنر، پردیس فرهنگ و هنر ایرانی، موزه آب و خاک، غرفه های عرضه محصولات فرهنگی و اطلاعات گردشگری و آمفی تئاتر های روباز را در بر می گیرد.

انواع تفریحات و بازی های آبی، آبنمای موزیکال، فضاهای بازی برای کودکان و بزرگسال، باغ صخره ای و آبشار های مصنوعی همراه با امکاناتی چون پارکینگ و آلاچیق و سرویس های بهداشتی نیز در آنجا تعبیه شده است. رستوران ها و غرفه های خوراکی آنجا نیز برای هر ذائقه و طبع، غذایی منحصر به فرد دارد. این دریاچه از شمال، شرق و غرب ورودی دارد. 6 ماه اول سال شب های زیبایی دارد و 6 ماه دوم سال صبح های دیدنی.

برنامه سفرهای مرتبط با دریاچه چیتگر(شهدای خلیج فارس)

برنامه سفر کرج به تهران

برنامه سفر کرج به تهران

2 روز
10 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: