بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

شیروان دره سی
شیروان دره سی

شیروان دره سی

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: متوسط
طول بازدید: 90 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره شیروان دره سی

در حدود 20 کیلومتری جنوب مشکین شهر، در نزدیکی شهر لاهرود، یکی از زیباترین مناظر طبیعی استان قرار گرفته است. مکانی که رسیدن به آن بسیار سخت ولی قطعا دیدنش ارزش تمام سختی هایی که کشیدیم را دارد. شیروان دره سی، دره ای عمیق و عریض است با بریدگی دیواره‌های صخره‌ای که چشم انداز ویژه‌ای به این منطقه بخشیده، سنگ های آن به صورت تندیس هایی شکل گرفته اند که با دیدنشان فکر می‌کنیم هرکدامشان به دست هنرمندی با ذوق تراشیده شده اند.

برای رسیدن به دره باید به 5 کیلومتر پایین‌تر از آبگرم معدنی شابیل برویم و از کنار آبشاری با ارتفاع 40 متر به سمت پایین صخره‌نوردی کنیم تا بتوانیم از زیبایی‌های طبیعی و منحصر به فرد این منطقه دیدن کنیم. ارتفاع دره از سطح دریا 2200 متر و مساحت آن 75 كيلومتر مربع برآورد شده، طولش از آبگرم شابیل تا حوالی روستای لاهرود به بیش از 30 کیلومتر می رسد. 30 کیلومتری که هر کجایش پر است از مناظر منحصر به فرد است.

از جاهایی که باید در این دره به آن سر بزنیم آبشارهای دوقلوی شیروان دره سی بوده که در نوع خود بی نظیر هستند و شاید مثلشان را هیچ جای دیگر پیدا نکنیم. همچنین دریاچه آت گؤلی که ترکیب آن با صخره های سر به فلک کشیده شیروان دره سی و ساوالان سربلند در یک عکس می تواند چشم هر بیننده ای را شیفته و واله سازد. در آخر بد نیست بدانیم که این منطقه، زیستگاه و محل زندگی دائمی حیوانات و پرندگان متعددی چون خوک، روباه، گرگ، قوچ و میش، خرس قهوه‌ای، کبک، قمری و تعدادی پرندگان مهاجر است.

برنامه سفرهای مرتبط با شیروان دره سی

برنامه سفر تبریز به اردبیل

برنامه سفر تبریز به اردبیل

3 روز
15 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: