بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

 آبگرم قوتورسوئی و شابیل
 آبگرم قوتورسوئی و شابیل

آبگرم قوتورسوئی و شابیل

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 120 دقیقه
هزینه ورودی: 2,000 تومان

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره آبگرم قوتورسوئی و شابیل

دو آب گرم که جز مشهورترین مناطق گردشگری شهر مشگین شهر به شمار می آیند. آب گرم هایی که بر خلاف بیشتر نقاط ایران فقط به خاطر خاصیت های درمانی فراوان، افراد را به خود جذب نمی کنند، این دو آب گرم به خاطر محصور شدن بین کوه ها و داشتن دید نسبت به کوه سبلان، مناظر زیبایی را به وجود آورده اند که مثلشان نظیر ندارد. هنگامی که در این آب گرم ها به بدن خود آرامش داده و از گرمایش لذت میبریم، نگاه به برف کوه سبلان و دیدن سفیدیش می تواند جذابیت منحصر به فردی داشته باشد.

برای شروع بهتر است از چشمه آب گرم قوتورسویی شروع می کنیم که شهرت بیشتری نسبت به شابیل دارد و اگر از لاهرود سفر خود را شروع کرده باشیم به ما نزدیک تر است. این چشمه در 25 کیلومری جنوب لاهرود قرار گرفته درجه حرارتش در چشمه حدود 41 درجه بوده. آب اين چشمه، جز آب هاي معدني سولفاته كلسيك، سديك و گوگرددار گرم قرار دارد و در درمان بيماري هاي روماتيسمي و پوستي مورد استفاده قرار مي گيرد. آب قوتورسویی روي بيماري هاي مجاري تنفسي، برونشيت هاي مزمن همراه يا بدون آسم، سرفه هاي تشنجي، تشنجهاي عضلا ني، جوش هاي بدن و آماس و دردهاي مفصلي بسیار مفید خواهد بود و تاثیر بسزایی دارد.

بعد بهتر است کمی جلو تر رفته تا به چشمه شابیل برسیم. این چشمه که 2 کیلومتر جلو تر از چشمه قبلی قرار دارد، فاصله اش تا لاهور 27 کیلومتر و دمایش در چشمه به 48 درجه می رسد. ظاهر آبش زلال، كمي ترش مزه، بي رنگ و كمي بودار است. آب اين چشمه، در رديف آب هاي معدني اسيد بيكربنات يا بيكربناته سديك قرار دارد. همچنین به خاطر وجود مقدار زيادي اسيد كربنيك، از آب آن براي درمان بيماري هاي حركتي، عصبي مانند پادرد و كمر درد استفاده مي شود.

 

برنامه سفرهای مرتبط با آبگرم قوتورسوئی و شابیل

برنامه سفر تبریز به اردبیل

برنامه سفر تبریز به اردبیل

3 روز
15 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: