بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جزیره اسلامی
جزیره اسلامی

جزیره اسلامی

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 120 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره جزیره اسلامی

جزیره ای بزرگ که با آبی شیرینی و گوارا، داخل یکی از بزرگترین دریاچه های نمک دنیا قرار گرفته است.

در ضلع شرقی دریاچه ارومیه و در 70 کیلومتری غرب تبریز جزیره ای 23 هزار هکتاره وجود دارد که حتما باید به آن سری بزنیم. دریاچه ای که علاوه بر ویژگی های طبیعی و زیست محیطی منحصر به فردی که دارد به دلیل قرار گرفتن در مسیر بزرگراه شهید کلانتری بازدید از آن بسیار راحت است. این شبه جزیره با داشتن مناظر و چشم انداز های بدیع، کوهستانهای صخره ای مرتفع، خطوط ساحلی، همچنین پراکندگی درخت و درختچه های جنگلی در ارتفاعات و چشمه های متعدد آب شیرین دارای ارزشی بسیاری است. مخصوصا که از سال 1351 به منطقه حفاظت شده و از سال 1365 به منطقه شکار ممنوع تبدیل شد.

این جزیره که متاسفانه امروزه به دلیل عقب نشینی آب دریاچه از حالت جزیره خارج شده و فقط نام آن را نگه داشته، علاوه بر جاذبه های طبیعی فراوان، امکانات زیادی برای کوهنوردی، صخره نوردی، شنا، قایق سواری و ... دارد که می تواند محل مناسبی برای جذب توریست باشد. همچنین در این منطقه آثار تاریخی ای نیز قرار دارد که می توان به قلعه هلاکو که در بالای جزیره ساخته شده اشاره کرد.

همچنین این منطقه پوشش گیاهی و حیات وحش بسیار متنوعی دارد که می تواند برایمان بسیار جذاب باشد. از حیات وحش جزیره می توانیم به گوشتخورانی مانند گرگ و روباه و شغال و سمور سنگی و از جوندگان به جرد ایرانی و از خزندگان میتوان به سوسمار و آکامای قفقازی و گرزه مار و مار پلنگی و مار آتشی اشاره کنیم. پرندگان هم شامل کبک و کبوتر چای و عقاب طلائی بوده و پرندگان مهاجری مثل بلدرچین فاخته و باقرقره در این مکان زندگی می کنند. تعداد زیادی هم پرنده آبزی مانند اردک سرسبز و تک پهن و ارده ای و فیلوش و سر حنایی و آنقوت و تنجه و کشیم و از پرندگان شکاری مانند سنقر تالابی و سنقر گندم زار و دلیجه و بالابان نیز در منطقه می توانیم ببینیم. پوشش درختی و درختچه ای منطقه ارس و بادام کوهی و بنه و زالزالک و نسترن و انجیر و آلو و توت وحشی و داغداغان و ... و پوشش علفی جزیره شامل 79 گونه و اغلب از گونه های گندمیان و کاسنیان و نخودیان و میخک هستند.

در آخر بد نیست بدانیم که طبق صحبت هایی گفته می شود که هلاکوخان در این جزیره دفن شده است

برنامه سفرهای مرتبط با جزیره اسلامی

برنامه سفر ارومیه به زنجان

برنامه سفر ارومیه به زنجان

3 روز
15 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: