بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

روستای تاریخی اونار
روستای تاریخی اونار

روستای تاریخی اونار

نوع جاذبه: تاریخی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 120 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره روستای تاریخی اونار

استان اردبیل، استانی با طبیعت بی نظیر، فرهنگ گسترده و دست نخورده است، به ویژه روستاهای این استان که به دلیل فرهنگ بومیشان به راحتی می توانند جز هدف های گردشگری به حساب آیند. یکی از این روستاها اونار نام دارد. روستایی در 24 کیلومتری شرق مشگین شهر، که به دلیل طبیعت بکر و دست نخورده اش و آثار تاریخی و باستانیش می تواند یکی از قطب های گردشگری استان باشد. امروز تلفیق فرهنگ و سنت بومی با جاذبه های طبیعی، این روستا را به یکی از سحر انگیز ترین هدف های گردشگری استان تبدیل کرده است. مردم اونار به زبان ترکی سخن می‌گویند و پیرو مذهب شیعه جعفری هستند.

به این روستا که می رویم، بیشترین موردی جالب برایمان محل واقع شدن روستاست. اونار بر روی تپه‌ای ساخته شده که در دو سوی آن رودخانه اونارچای جاریست و بر اثر آبیاری این رودخانه، باغ‌های سرسبز و مراتع دل‌انگیزی در روستا و اطرافش به وجود آمده اند که همین امر زیبایی های این روستا را بسیار زیاد کرده است. البته نباید آثار تاریخی این روستا را نیز فراموش کرد که خودشان از جاذبه های مهم روستا حساب می آیند، مخصوصا که هر کدام از این جاذبه ها چشم اندازهای زیبایی از کوهستان سهند را دارند.

اگر از مردم روستا دلیل نامگذاری روستا را جویا شویم، خواهند گفت در این روستا چندین آسیاب های آبی وجود داشته و اهالی روستا و روستاهای اطراف برای آرد کردن گندم خود از این آسیاب‌های آبی استفاده می‌کرده‌اند و چون در زبان ترکی به آرد «اون» گفته می‌شود، اسم روستا به معنی آردها است.

بعد از لذت بردن از زیبایی های روستا بد نیست به جاذبه های روستا مثل قبرستان پیر بابا، درخت چنار، قلع‌ بربر و تپه‌های تاریخی ال له ور، سلاخ خانه، مصلی و دیده بان سر بزنیم و از دیدنشان لذت ببریم و در آخر بد نیست دیدن روستا را با رفتن به مقبره سیدجعفر از نوادگان امام موسی کاظم (ع) به پایان برسانیم.

برنامه سفرهای مرتبط با روستای تاریخی اونار

برنامه سفر تبریز به اردبیل

برنامه سفر تبریز به اردبیل

3 روز
15 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: