بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

تنگه شیرز
تنگه شیرز

تنگه شیرز

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: متوسط
طول بازدید: 60 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره تنگه شیرز

پا به تنگه ای می گذاریم که هر نقطه از آن جلوه با شکوهی از آفرینش را پیش رویمان به نمایش می گذارد. تابش اشعه های خورشید از لابه لای شاخ و برگ درختان، همراه با زمزمه رود و عطر گیاهان کوهی قاب کوچکی از این تصویر کم نظیر است.

 اینجا تنگه شیرز است. تنگه ای در شمال غربی کوهدشت که توانسته با طبیعت منحصر به فردش جاذب گردشگران بسیاری از نقاط مختلف کشور باشد. وارد تنگه که می شویم صخره هایی سنگی از دو سوی ما را در محاصره خود در می آورد. آبی زلال و گوارا از میان دره جاریست و آبشارهایی کوچک و بزرگ این مجموعه را تکمیل کرده است. این تنگه علاوه بر زیبایی طبیعی آثاری از سکونتگاه انسانهای نخستین را در دل خود جای داده است. این آثار به عنوان یکی از جاذبه های ژئو توریسم در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در این بخشی از این تنگه غاری با طول تقریبی 150 متر وجود دارد که رودی از میان آن عبور می کند که در برخی نقاط عمق آن تا زانو رسیده و برای رفتن به داخل آن باید ریسک عبور از آب سرد را پذیرفت.

 باد و باران در طی سالها ستون طبیعی و زیبایی را به وجود آورده که  دارای ارتفاعی حدود 80 متر و قطری حدود 10 متر بوده و منظره ای جالب توجه در این مجموعه پدید آورده است. از این ستون با نام مناره سنگی نیز یاد می شود. این مجموعه پوشیده از درختان بلوط و چنار بوده و گیاهان معطر کوهی در جای جای آن به چشم می خورد.

 تنگه شیرز در حدود 55 کیلومتری شهرستان کوهدشت و در محلی به نام اولاد قبا واقع شده و از شمال شرقی به جنوب غربی کشیده شده است.

بهترین زمان برای سفر به این منطقه فصول بهار و تابستان است. حضور راهنما در این مسیر از ضروریات و به پا کردن کفش مناسب و برداشتن لباس اضافه از ملزومات این سفر است. با ثبت عکس از پیاده روی در تنگه، همگام شدن با رود و بازی با آب در این مسیر زیبا خاطره ای ماندگار برای خود و همراهانتان خلق کنید.

برنامه سفرهای مرتبط با تنگه شیرز

برنامه سفر ایلام به خرم آباد

برنامه سفر ایلام به خرم آباد

3 روز
20 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
برنامه سفر خرم آباد به ایلام

برنامه سفر خرم آباد به ایلام

3 روز
13 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: