بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

گنبد نمکی جاشک
گنبد نمکی جاشک

گنبد نمکی جاشک

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: متوسط
طول بازدید: 360 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره گنبد نمکی جاشک

در فاصله 144 کیلومتری از بندر بوشهر، در روستای جاشک از توابع دیر، یکی از مناظر طبیعی ایران وجود دارد که در هیچ جای جهان مانند ندارد. جایی که دیدنش می تواند برایمان بسیار خاص و منحصر به فرد باشد.

هنگامی که داریم به کوه های جاشک نزدیک می شویم. از دور سفیدی خیره کننده ای می بینیم. اگر گرمی هوای اطرفمان نبود حتما فکر می کردیم که رشته کوه مقابلمان پوشیده از برف سفید است. وقتی به کوه می رسیم با یک منظره بسیار عجیب رو به رو می شویم. رو به رویمان مکانیست که خدا تمام شاهکارهایی که می توان با نمک درست کرد را در آن ساخته است.

این منطقه پر است از کوهای نمکی، غارهای نمکی، آبشار نمکی، نمک چالها، یخچال های نمکی و ... . مناظری که شاید تنها یکی از آن ها می تواند خارق العادگی فراوانی داشته باشد ولی در این مکان تمام آن ها گرد هم آمده و زیبایی چشم نوازی را به  ارمغان آورده اند. اگر کمی بیشتر در این منطقه به گردش بپردازیم با موارد عجیب تری نیز روبه رو می شویم. شاید اولین نکته جالب برایمان رنگ های متنوعیست که در این منظره وجود دارد و همه جای این کوه فقط از نمک های سفید پوشیده نشده بلکه رنگ‌هاي متنوعی مثل قرمز، قهوه‌اي، سفيد، زرد، سياه و نارنجي رنگهاییست که در تشکیل نمک‌ این منطقه نقش داشته و يکي از ويژگي منحصر به فرد کوه نمک جاشک است.

اگر بتوانیم یکی از غارهای نمکی این منظقه را پیدا کنیم. می بینیم که به دلیل سفیدیشان از دور شباهت زیادی به یخچال یخی دارند. درون این غارها پر است از شگفتی های طبیعی، که شاید بهترین آن بلورهاي زيباي نمک به صورت استلاگميت و استلاکتيت باشد که زیبایی چشم نوازی به این غارها داده اند. در اطراف این غارها آبشار های نمکی قرار دارند. آبشار هایی که در مسیر جریان طبیعی آب بوده ولی در فصل های کم آبی به دلیل تبخیر آب به صورت بلورهای زیبا و بزرگی از یخ و به صورت آبشاری یخ زده نمایشی زیبا به راه انداخته اند.

این گنبد با وسعت 3 هزار 600 هکتاری، آنقدر در خود جاذبه های زیبا و هیجان انگیزی جای داده که دیدن آن فقط به یک بار و یک زمان کفایت نمی کند. باید بارها و بارها به کوه نمک جاشک سر بزنیم و مطمئنا هر بار می توانیم یک ویژگی و یا یک صحنه جدید را در این منطقه ببینیم و از دیدنش لذت ببریم.

برنامه سفرهای مرتبط با گنبد نمکی جاشک

برنامه سفر تهران به بوشهر

برنامه سفر تهران به بوشهر

7 روز
32 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
برنامه سفر شیراز به بوشهر

برنامه سفر شیراز به بوشهر

4 روز
18 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
برنامه سفر اصفهان به بوشهر

برنامه سفر اصفهان به بوشهر

5 روز
22 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: