بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

تالاب چغاخور
تالاب چغاخور

تالاب چغاخور

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 90 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره تالاب چغاخور

دیدن انعکاس آبی آسمان و کوههای سر به فلک کشیده در پهنه وسیع تالاب چغاخور منظره‌ای کم نظیر است که در سفر به چهار محال و بختیاری می‌توانیم از دیدن آن لذت ببریم. تالابی که با مرغزار سبزرنگ احاطه شده و جانوران و پرندگان و ماهی‌ها با حضور خود به آن زندگی بخشیده‌اند.

چغاخور تالاب زیبایی است که در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار قرار دارد. برای دیدن این تالاب باید به استان چهار محال و بختیاری برویم. در محل تقاطع جاده شهرکرد و بروجن به ناغان در حوالی شهر بلداجی بازتاب نور بر پهنه‌ای آبی رنگ نوید بخش رسیدنمان به این تالاب است.

تالاب چغاخور وسعتی در حدود ۲۳۰۰ هکتار داشته و در فصول پر بارش عمق آن به ۳ متر می‌رسد. اگر در تابستان به این منطقه سفر کنید از هوای معتدل آن شگفت زده می‌شوید. نزولات جوی و چشمه‌های حاشیه کوه کلار از منابع اصلی تأمین کننده آب این تالابند و گونه‌های گیاهی گوناگونی چون مرغ جگن، پتامژتون، پله گونیم که از نوع گیاهان حاشیه‌ای و نم پسندند سرسبزی این تالاب را به عهده گرفته‌اند.

تالاب چغاخور از پاییز تا بهار میزبان پرندگان مهاجری است که این منطقه را به عنوان زیستگاه انتخاب کرده‌اند. پرندگان گوناگونی چون انواع حواصیل، اردک، فلامینگو، لک لک، کشیم، غاز و اردک از انواع پرندگان مهاجر و بومی این منطقه محسوب می‌شوند و جانورانی چون گونه‌های مختلف خزندگان و پستاندارانی چون گراز، شغال، روباه، گرگ، خرگوش و انواع قورباغه در این محیط زندگی می‌کنند. مناسب‌ترین زمان برای دیدن این تالاب و زیبایی‌های آن فصل بهار و تابستان است.

هنگام سفر به این تالاب زیبا نگران امکانات رفاهی آن نباشید، امکاناتی از قبیل آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، پارکینگ و واحدهای اقامتی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که می‌توان از آنها استفاده کرد و از این اکوسیستم زیبا لذت برد.

برنامه سفرهای مرتبط با تالاب چغاخور

برنامه سفر یاسوج به شهرکرد

برنامه سفر یاسوج به شهرکرد

5 روز
28 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
برنامه سفر شهرکرد به اهواز

برنامه سفر شهرکرد به اهواز

3 روز
12 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: