بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

پارک جنگلی سی سنگان
پارک جنگلی سی سنگان

پارک جنگلی سی سنگان

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 90 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره پارک جنگلی سی سنگان

در سال 1344 بود که در 27 کیلومتری غرب نوشهر، در ابتدای جنگل های هیرکانی، یکی از زیباترین و متنوع ترین پارک جنگلی های ایران ساخته شد که هنوز بعد از گذشت حدود نیم قرن یکی از پارک های جنگلی مهم کشور محسوب می شود. البته از آن زمان تا به امروز بسیار تغییر کرده و اماکن تفریحی و رفاهی زیادی به آن اضافه شده. این پارک جنگلی از دریای خزر شروع شده و تا ارتفاع 50 متری از سطح دریا پیش می رود و دارای آب و هوایی مرطوب و زمستانی ملایم است.

این پارک جنگلی یک نمونه بسیار مناسب از جنگل های جلگه ای شمال بوده و گونه های متنوعی از درختان این نوع جنگل در آن وجود دارد که دیدنش می تواند برایمان بسیار جالب باشد. گیاهانی مثل درختان بلوط با قطر بیش از دومتر، گونه های از شمشاد و افرا، وسکا، لَرگ، آزاد، توسکای قشلاقی، پامچال، سرخس، زنگی دارو و بنفشه های سه رنگ. همچنین گونه های جانوری مثل شوکا، مرال، خرس قهوه‌ای، پلنگ، روباه، گربه جنگلی، گراز و شغال نیز در این منطقه زندگی می کنند. البته به خاطر دور بودن این حیوانات تا محل بازدید گردشگران، گشتن در سیسنگان خطری برایمان ندارد.

البته بعد از گشت و گذار در جنگل ها و دیدن جاذبه های طبیعی این پاک جنگلی می توانیم از امکانات رفاهی، تفریحی آن مثل فضای کمپینگ، نمازخانه، تالار، کافی شاپ، سفره خانه، رستوران، فروشگاه های، پلاژ بانوان و آقایان، موج سواری، جت اسکی، پیست اسکیت، دوچرخه سواری، پارک کودک، پارک بادی، پیست اسب سواری، باغ وحش، سنگ نوردی، اسب سواری و پیست ماشین های کنترلی استفاده کنیم و سفر خوبی را برای خود رقم بزنیم.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: