بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

باغ راه هنر ایرانی
باغ راه هنر ایرانی

باغ راه هنر ایرانی

نوع جاذبه: فرهنگی و هنری
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 60 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره باغ راه هنر ایرانی

چقدر ایده آل است که با رفتن به جزیره کیش، هم از جاذبه‌های کیش دیدن کنیم و هم آثار شاخص تاریخی و باستانی شهرهای دیگر را ببینیم. جالب است بدانید پروژه باغ راه هنر ایرانی در جزیره کیش این امکان را فراهم کرده است.

در ضلع جنوبی بلوار ولایت، حد فاصل میدان سعدی تا میدان هرمز باغ راهی ساخته شده که طولانی‌ترین باغ راه کشور است. در این باغ راه، ۸ باغ ایرانی و ۹ دروازه و آثار تاریخی شهرهای ایران زمین بنا شده است. از میدان سعدی که آغاز کنیم دروازه قرآن شیراز را می‌بینیم و پس از آن به ترتیب دروازه سی و سه پل اصفهان، دروازه هارونیه مشهد، دروازه رق آباد یا ریگ آباد کرمان، پل دختر لرستان، دروازه ارگ علیشاه تبریز، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه شمیران جای گرفته‌اند و در نهایت در میدان هرمز، سر در باغ ملی تهران قرار گرفته و صلابتش را به رخ می‌کشد.

در کنار هر یک از دروازه‌ها، نماد باغ راه کیش به ارتفاع ۹۰ سانتی متر نصب شده است. این نماد که برگرفته از آثار هنری و معماری اصیل ایرانی است توسط مجید پازوکی خوشنویس اهل کیش طراحی و ساخته شده است.

جنس نماد باغ راه از برنز توپر است و زیبایی‌ها و لطافت طبیعت را در آن نشان داده شده است.

مساحت این مجموعه در حدود ۳۲ هکتار است و به منظور آشنا سازی کیشوندان و گردشگران ایرانی و خارجی با جاذبه‌ها و فرهنگ ایران زمین به وجود آمده است.

این مجموعه علاوه بر این دروازه‌ها، مجموعه‌ای تاریخی، گردشگری و تفریحی است و رودخانه‌ای به طول ۴۰۰ متر از آن عبور می‌کند. نخل‌های سر بر افرشته، آبنما ها، جوی‌های آب همراه با نقاشی‌های ایرانی بر زیبایی این باغ راه افزوده است.

اگر با هر کدام از این جاذبه‌ها سلفی بگیرید، در عین اینکه در جزیره کیش به سر می‌برید، اما انگار گشتی در تمام ایران زمین زده‌اید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: