بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

آبشار بیشه
آبشار بیشه

آبشار بیشه

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 360 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره آبشار بیشه

استان لرستان یکی از استان‌های غربی کشور زیبای ایران است، که با جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی میزبان بوم گردان آگاه است‌. یکی از زیباترین نقاط دیدنی این استان آبشار«بیشه» واقع در شهرستان خرم‌آباد است‌. کافی است مهمان جاده‌های زیبای لرستان با دشتها و دامنه‌های وسیع، مردمان ساده و مهربان و رودخانه‌های پرآب و پل‌های تاریخی آن شویم‌.

روستای بیشه در قلب اشترانکوه که به اعتقاد برخی به دلیل توالی قله‌های بلند آن به کاروانی از شتر می‌ماند، واقع شده است‌.
در راه، از دیدن مناظر طبیعی لذت ببرند و در نهایت در کنار روستای بیشه اتومبیل خود را به کناری پارک کرده و از زیر پل راه آهن تهران اهواز پیاده روی کوتاهی را برای رسیدن به آبشار انجام دهند‌. راه دیگر که به مذاق بوم گردان بیشتر خوش خواهد آمد، راهیست که از ریل‌های راه آهن می‌گذرد‌. بوم گردی را به این قرار تعریف می‌کنند که:«سفر مسوولانه به محیط زیست و بازدید از مناطق طبیعی برای لذت بردن، بهره مندی و درک طبیعت، همراه درک ویژگیهای فرهنگ بومی که به حفظ محیط زیست کمک می‌کند و دارای تاثیر بسیار کم گردشگر بر محیط زیست است»کافی است به شهرستان دورود بروند، ایستگاه راه آهن دورود که در میانه راه خط آهن تهران اهواز واقع است، هر روز شاهد حرکت قطارهای محلی و قطار تهران اهواز است‌.
از ورود قطار به این مناطق ۸۰ سال می‌گذرد، و این قطار جزئی از زندگی مردم محلی است این قطارهای اتوبوسی از میان روستاها و کوه‌ها و تونلها مسافران به مهمانی جنگلهای بلوط دامنه‌های زاگرس می‌برند‌. گاه در میانه راه روستایی دل پاکی دست بلند می‌کند و قطار می‌ایستد تا او با مرغ و خروسهایش به جمع مسافران مهربان سپید دشت یا چم سنگر بپیوندد، شماره واگن یا صندلی در کار نیست‌. این قطار مانند مینی‌بوسهای درون شهری است‌. اگر جایی برای نشستن بود مسافران می‌نشینند و گرنه تا مقصد که زیاد هم فاصله‌یی ندارد ایستاده گل می‌گویند و گل می‌شنوند‌.
آبشار بیشه با ارتفاع ۵۸ متر مانند گیسوان سپیدی از دل بیشه پشت ایستگاه قطار روان است، پس از پیاده شدن از قطار می‌توان آبشار بیشه را دید که با لطافت از چشمه‌های متعددی سرچشمه گرفته و به رودخانه می‌ریزد‌. تاج این آبشار در فصول پر آب ۲۰ متر است به نظر می‌رسد آبشار بیشه از نظر بافت مردم شناختی و طبیعی قابلیت خوبی برای جذب گردشگر دارد‌.
لیکن جذب گردشگران و روانه‌سازی آنها به این منطقه می‌بایست با مطالعات زمینه ساز همراه باشد‌. باید تمهیداتی برای تعیین ظرفیت تحمل منطقه، آموزش به جامعه محلی، آموزش به گردشگران، تامین زیرساختهای لازم مانند راه دسترسی، امکانات بهداشتی و پذیرایی محیط زیست محور، امکان دفع زباله به صورت استاندارد که منجر به آلودگی محیط نشود، اندیشیده شود‌. شایسته است گردشگران آگاه همانند تمام بوم گردان سراسر دنیا پس از قدم نهادن در این منطقه جز عکس با خود چیزی به یادگار نیاورند‌. و جز ردپای خود بر چیز دیگری در محیط به یادگار نگذارند‌. تا آیندگان نیز از زیبایی‌های بیکران طبیعت ایران بهره‌مند گردند‌.

برنامه سفرهای مرتبط با آبشار بیشه

برنامه سفر قم به بروجرد

برنامه سفر قم به بروجرد

3 روز
10 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
برنامه سفر اهواز به مشهد

برنامه سفر اهواز به مشهد

10 روز
39 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
برنامه سفر اصفهان به خرم آباد

برنامه سفر اصفهان به خرم آباد

3 روز
11 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
برنامه سفر شهرکرد به خرم آباد

برنامه سفر شهرکرد به خرم آباد

4 روز
20 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
برنامه سفر خرم‌ آباد به اصفهان

برنامه سفر خرم‌ آباد به اصفهان

3 روز
12 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: