بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

یادمان شهید بهشتی و بیمارستان
یادمان شهید بهشتی و بیمارستان

یادمان شهید بهشتی و بیمارستان

نوع جاذبه: تاریخی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 120 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره یادمان شهید بهشتی و بیمارستان

در غربی ترین نقطه از استان کرمانشاه شهری قرار گرفته که شاید یکی از مهمترین نمادهای مظلومیت ایران در 8 سال دفاع مقدسیست که بر سرزمین عزیزمان تحمیل شده. هنگامی که به این شهر وارد می شویم دو نقطه از آن را باید حتما بازدید کنیم تا از مظلومیت مردمان این دیار آگاه شویم.

اولین مکانی که باید به آن سر بزنیم در چندکیلومتری شهر و در منطقه عملیاتی شهید بهشتی قرار دارد. در این منطقه ابتدا از ادواتی مثل کاتیوشا، توپ صحرایی، توپ پدافند و ... که از ارتش عراق به غنیمت گرفته شده و در این منطقه قرار دارد دیدن می کنیم و بعد به سراغ نمایشگاهی به نام جلوه های ایثار می رویم. در این نماشگاه غرفه هایی مثل غرفه‌های عفاف و حجاب، کتابفروشی، شهدای فاجعه منا، شهدای ترور، شهدای قصرشیرین، آزادگان، شهدای تفحص، اهل بیت(ع)، شهدای مدافع حرم، اهالی قصرشیرین و فروشگاه محصولات فرهنگی قرار دارد که می توانیم در آن ها اطلاعاتمان را کامل کنیم. بد نیست بدانیم که در منطقه عملیاتی شهید بهشتی، عملیاتی انجام شد که در آن رزمندگان کشورمان توانستند 6 تپه مرزی را از اشغال دشمنان خارج کنند.

بعد از این منطقه بهتر است سری به بیمارستان تخریب شده قصر شیرین که در حاشیه جاده قصر شیرین – خسروی قرار دارد بزنیم. این بیمارستان در سال 1359 آماده بهره برداری بود که پیش از پذیرش بیمار توسط رژیم بعثی عراق تصرف شد. بیمارستان 144 تختخوابی قصرشیرین، در تیرماه 1361 تخریب شد، بدین گونه که عراقی‌ها پیش از عقب نشینی خود از شهر، در پای ستون‌های بیمارستان موادمنفجره کار گذاشتند.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: