بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

روستای واریش
روستای واریش

روستای واریش

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 60 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره روستای واریش

در فاصله ای نه چندان دور از پایتخت شلوغ و پردود ایران، روستایی قرار گرفته که می توانیم با رفتن به آن اندکی از زندگی شهر نشینی دور شویم. روستای واریش با فاصله حدود 20 کیلومتر فاصله از شهر تهران در ارتفاع 2250 متری از سطح دریا قرار گرفته و به همین دلیل نسبت به پایتخت از آب و هوایی بسیار خنک تر و مطبوع تر برخوردار است. جمعیت این روستا در فصل های گرم به حدود 40 خانوار می رسد ولی در زمستان به دلیل قرار گرفتن در بین کوه ها تقریبا روستا خالی شده و جمعیتش به حدود 15 نفر تقلیل می یابد.

روستای واریش حتی از روستای وردیج که فاصله کمی با آن دارد بسیار سبزتر و باغ های آن متنوع تر است. شاید دلیل این امر چشمه واریش باشد که با سخاوت خود آبی سرد و زلال را در اختیار مردم روستا قرار داده و یکی از محل هاییست که می توانیم در کنار آن ساعتی استراحت کرده و از طبیعت لذت ببریم. همچنین اگر فصل مناسب را برای رفتن به این روستا انتخاب کرده باشیم می توانیم از محصولات این روستا مثل آلو، گیلاس، شاتوت و زرد آلو که مزه بسیار خوشمزه ای هم دارند تهیه کنیم و از خوردنشان لذت ببریم.

در آخر بد نیست پس از گشتن در این روستا به جاذبه های طبیعی و مذهبی این روستا هم سر بزنیم. ارتفاعات پهنه حصار و جاده مسیح الله دین محمد از مکان های طبیعی بسیار زیبای این روستا به شمار می روند و امامزاده بی بی زرین قمر از مکان های مذهبی مهم این روستاست رود که محل برگذاری مراسم های مذهبی مردم روستا به حساب می آید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: