بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

چشمه دمکش
چشمه دمکش

چشمه دمکش

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 45 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره چشمه دمکش

استان گیلان پر است از چشمه ها، آبشار ها و دریاچه های فراوان که هر کدام زیبایی های خود را دارند و از جاذبه های دیدنی این استان به شمار می روند. ولی یکی از این چشمه ها ویژگی بسیار منحصر به فردی دارد و برای دیدنش باید به شرقی ترین قسمت استان سفر کنیم. در 5 کیلومتری غرب چابکسر، در روستایی به اسم فکجور اوشیان این چشمه دیدنی قرار سر از زمین بیرون آورده و رازی را در خود جای داده که هنوز تحقیقات صورت گرفته بر روی این چشمه پرده از این راز بر نداشته است.

چشمه دمکش از گودالی بزرگ زیر درخت کهنسال افرا، به صورت گردابی از زمین بیرون می ریزد ولی نکته منحصر به فردش این است که این چشمه همیشه و در هم هزمان آب ندارد به عبارت دیگر گاهی در طول روز و حتی برای چند روز آبی ندارد و خشک می شود ولی ناگهان دوباره پر آب شده و رودخانه ای را ایجاد می کند. یکی دیگر از نکات جالب در مورد این چشمه این بوده که مردم روستا معتقدند همیشه قبل از اینکه آب این چشمه بالا بی آید دو نسیم در فاصله چند دقیقه می وزند و خبر از بالا آمدن آب می دهند.

البته فقط این ویژگی عجیب نیست که باعث شده گردشگران زیادی برای بازدید به این چشمه بیایند، بلکه جنگلی بودن منطقه و محیط بسیار زیبا و فرح بخشش به علاوه خواص زیادی که آب این چشمه برای دفع سنگ کلیه و جبران کمبود آهن دارد، دلیل جذب گردشگران به چشمه دمکش است.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: