بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

روستای قاسم آباد
روستای قاسم آباد

روستای قاسم آباد

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 90 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره روستای قاسم آباد

اگر اهل پیاده روی و لذت بردن از مناطق اطرافمان هستیم، قطعا یکی از بهترین گزینه ها قاسم آباد است. قدم زدن در کنار رودخانه و جويبارهاي متنوعي که از کنار شاليزارها و باغ‌هاي چاي، پرتقال، کيوي و گذرهاي جنگلي مي‌گذرد. گذر از جنگل هيرکاني، منطقه محافظت شده سرولات دیدن خزان رنگارنگ جنگل در کوهپايه و سبزي يکپارچه در بهار و تابستان، نهالستان‌‌هاي زيبايي که به همت مردان و زنان تلاشگر روستا ايجاد شده و شاليزارها و چايزارهاي پلکاني که ماواي زنانيست که با چادرشب و لباس قاسم آبادي نظر هر گردشگري را به خود جلب مي‌کنند. تمام این ها عواملی است که باعث می شود این روستا را برای پیاده روی انتخاب کنیم.

قاسم آباد که از دو قسمت سفلی و علیا تشکیل شده یکی از روستاهای اصیل ایران، واقع در شرق گیلان  به شمار می رود. این روستا که در فاصله کم دریا با کوهستان قرار گرفته دارای جاذبه های دریایی و جنگلی و کوهستانی بوده و از ارزش بسیار گردشگری برخوردار است. ساحل این روستا ماسه‌اي بوده و موقعيت ممتازي براي شنا و قايق‌سواري در آن آماده شده، به ويژه در فصل بهار و تابستان، قبل از طلوع خورشيد چشم انداز زيبايي از دریا و ساحل و جنگل و قله برفی، بسيار آرامش بخش و دلپذير است. قله سماموس با ارتفاع 3700 متر بلندترین قله منطقه به شمار می رود.

مهمترين منبع درآمد مردم قاسم آباد شامل  برنجکاري، کشت گل و گياه، فروش مرکبات، چاي، دامداري، صنايع دستي نظير چادر شب، نمد و صيد ماهي است. همچنین اين روستا نيز همانند ديگر روستاهاي استان گيلان از تنوع غذايي بالايي برخوردار بوده، غذاهايي چون پلاسر تره، هولابه، پنير ورشته، مرغ ترش و ميرزا قاسمي که اغلب به دليل استفاده از سبزي‌هاي متنوع طعم جذاب و فراموش نشدني دارند، از غذاهای بسیار خوشمزه این روستا به شمار می روند.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: