بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

روستای رامه
روستای رامه

روستای رامه

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 120 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره روستای رامه

وجود مرتفع ترین آبشار های استان سمنان که مردم محلی به آنها آبشار نبی علی می گویند، نمای زیبایی از گل سنگ ها،قندیل هاو تپه ماهورها، درختان وحشی سر بر آورده از سراشیبی صخره ای کوه ها؛ همه و همه از جمله چشم انداز های زیبای روستای بکر رامه محسوب می شوند.

این روستا در دل کویر و ارتفاع 1901 متری ازسطح دریا واقع شده و در زمستان، آب و هوایی سرد و در تابستان، آب و هوایی معتدل دارد. روستای رامه که مردم محلي آن را رومه می خوانند، به دو بخش رامه بالا و رامه پایین تقسیم می شود و در شمال شرقی شهر گرمسار و شمال روستای تاریخی ده نمک قرار دارد. بر اساس سرشماری سال 1385 در مجموع حدود 170 نفر در این روستا سکونت دارند. آثار بجا مانده از بناهای قدیمی روستا همچون قلعه ضحاک، سنگ نوشته ها و ... هم نمایانگر سابقه هزار ساله زندگی دراین منطقه است. این موضوع مورد تایید باستان شناسان قرار گرفته و بر همین اساس گفته می‌شود که دراین منطقه زرتشتیان و گبری‌ها زندگی می‌کردند. از آنجایی که روستای رامه تا قبل از انقلاب فاقد راه ارتباطی ماشین رو بوده، از این رو این روستا همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده و جذابیت های آن را دو چندان نموده است.

کلمه رامه یا (رومه) نیز از رابند گرفته شده و وجه تسمیه کلمه رابند بدلیل ریزش کوه چهل تن بوده که در ابتدای روستای چهار طاق واقع شده است. با ریزش این کوه راه ارتباطی و رودخانه بسته شده و دریاچه ای در پشت این کوه ایجاد شد و اهالی روستا راه دیگری به نام دیرند که دورتر و صعب العبور نیز بود، باید طی می‌کردند. به روایت دیگر و گفته‌های اهالی روستا کلمه رامه با معنی رام بودن و همچنین به معنی آرامش وامنیت است و در گذشته پناهگاه یاغیان و راهزنان بود. طبیعت بکر و دست نخورده روستای رامه به همراه آب و هوای مطبوع و کوهستانی، باعث شده که هرساله طبیعت دوستان بسیاری راهی این منطقه شوند.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: