بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

عمارت پست
عمارت پست

عمارت پست

نوع جاذبه: تاریخی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 20 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره عمارت پست

خاطره شیرین نامه‌های دست‌نویس برای نسل جدیدی که جهان را از طریق دنیای مجازی شناخته است، شاید ناملموس و غریب باشد. اما برای نسل‌های گذشته، حسی خوشایند و شیرین را تداعی می‌کند.

عمارت پُست شهر رشت، روزگاری جایگاه انبوه نامه‌هایی بود که می‌توانستند آرامش‌بخش دل‌های ناآرام و شادی‌بخش چشمان منتظر بسیاری از افراد باشند. این ساختمان زیبا، امروزه یکی از مهم‌ترین بناهایی است که در قسمت شمالی میدان شهرداری رشت واقع شده است. این اثر، یادگار دوره پهلوی اول است و در راستای اقدامات رضاخان مبنی بر نوسازی و مجهز کردن شهرهای ایران، با الهام از معماری شرق اروپا ساخته شد.

این بنا که در سال 1379 خورشیدی به ثبت ملی رسید، بنایی است چهار طبقه که با آجر ساخته شده و تزئینات سیمانی سفید، ستون‌های بلند نما و قاب‌بندی پنجره‌ها، هماهنگی زیبایی به آن بخشیده‌اند؛ عمارت پست، به دستور سرتیپ محمد حسین‌خان آیرم -فرمانده تیپ مستقل شمال- با مساحتی بیش از 1900 متر مربع و به شکل اِل (L) ساخته شده است.

اگرچه این بنا، در حال حاضر در تملک دولت است، اما امکان بازدید از نمای ساختمان وجود دارد و با برگزاری نمایشگاه‌های موقت تمبر در این مکان، می‌توان با تاریخچه تمبر و سیر تحول آن آشنا شد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: