بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

امامزاده هاشم
امامزاده هاشم

امامزاده هاشم

نوع جاذبه: مذهبی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 30 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره امامزاده هاشم

از تهران که به سمت آمل حرکت کنیم پس از عبور از شهر دماوند در مرتفع ترین نقطه جاده، جایی که می توان مرز استان مازندران و تهران دانست گنبد طلایی رنگ بارگاه امامزاده هاشم از دور نمایان می شود.

 به طور حتم همه کسانی که به قصد رفتن به شمال از جاده پر پیچ و خم هراز عبور می کنند با این امامزاده محبوب آشنایی دارند. امامزاده ای زیبا در گردنه هراز و پای کوه که جان پناه مسافران بسیاری در فصول سرد زمستان و تفریگاهی خنک و خوش آب و هوا در فصل تابستان است.

 از پیشینه این امامزاده که جویا می شویم، درمی یابیم که از نوادگان اهل بیت بوده و نسبش به امام حسن مجتبی امام دوم شیعیان  باز می گردد. این امامزاده از محبوبیت ویژه ای در میان مسافران این مسیر برخوردار است. قدمت بنای اولیه  آن به دوران صفویه بازمی گردد و شواهدی دال بر وجود کاروانسرا در این مکان به چشم می خورد. این بقعه بارها بازسازی شده  و در حال حاضر ساختمانی است سنگی که گنبد پیازی طلایی رنگی بر روی آن قرار گرفته و دو مناره رفیع در دو سوی آن به چشم می خورد.رواقی با هفت طاق قوسی در ضلع شمالی حرم قرار دارد. ورودی اصلی رو به جاده و در قسمت شمال شرقی بناست. ستونهایی در داخل امامزاده وجود دارد که بار سقف را به دوش می کشد. آیینه کاری زیبای داخل حرم و دو در چوبی تزئین شده با هنر معرق و منبت از جاذبه های این بنای مذهبی است. ضریح طلایی رنگی در میانه حرم قرار دارد که با کتیبه هایی از آیات قرآن تزئین شده است. رستوران، مغازه، زائر سرا و پارکینگ از امکانات این آرامگاه کوهستانی است. هنگام عبور از جاده پر پیچ و خم هراز با زیارت از این امامزاده زیبا سفر خود را معنوی کنید.

برنامه سفرهای مرتبط با امامزاده هاشم

برنامه سفر تهران به رینه لاریجان

برنامه سفر تهران به رینه لاریجان

1 روز
3 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: