بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

روستای قطرم
روستای قطرم

روستای قطرم

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 60 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره روستای قطرم

می‌گویند قُطرُم در اصطلاح محلی قُدرُم و یا قُدرام خوانده می‌شود و از آن جهت این نام را بر آن نهادند که مطابق با حروف ابجد سال تأسیس روستا یعنی ۳۴۹ هجری قمری است.

روستای قطرم در دره‌ای کوهستانی در ۴۶ کیلومتری جنوب شرقی شهر بافق در استان یزد قرار گرفته و با جهت غربی و شرقی به شکل طولی و متمرکز در قابی دیدنی به صورت ماسوله وار و پلکانی در دل کویر جا گرفته است.

وارد روستا که شویم و هر طرف را بنگریم یکی از جذابیت‌های روستا خودنمایی می‌کند، کوهستانهای مرتفع اطراف روستا که مانند حصار آن را در بر گرفته‌اند، تپه‌های ماسه‌ای که با نسیمی به راحتی جا به جا می‌شوند، آب و هوایی خنک و منحصر به فرد که هم محصولات گرمسیری به ارمغان می‌آورد و هم سردسیری، چشمه‌های جوشان پر آب که از میان تمام خانه‌های روستا عبوری دلنشین دارند و حوضچه‌های خانه‌ها را پر می‌کنند، درختان و درختچه‌های سرسبز و گیاهان دارویی و خوراکی و زندگی جانوری بسیار متنوع و گونه‌های نادر، همه در این روستای بکر و دست نخورده به چشم می‌خورد.

قطرم جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بیشمار دیگری نیز دارد از جمله آنها قبرستان خورشیدی، قلعه دختر، پیرقطرم، سد و آسیاب های آبی، دسته جوغن، استلاگتیتها و استلاگمیتها و ستونهای سنگی طبیعی، چشمه آب سی بزی و...

اهالی این روستای دیدنی به لهجه روستایی نزدیک به مردم بافق صحبت می‌کنند و به زراعت، باغداری و دامداری مشغولند. کار در معادن و سبد و کرباس بافی نیز از جمله سایر فعالیت‌هایشان است.

کوه‌های مرتفع با دیوارهای تند کوهستانی روستای قطرم برای کوهنوردی و سنگنوردی مناسب است و طلوع و غروب دل انگیز و فراموش نشدنی دارد.

برنامه سفرهای مرتبط با روستای قطرم

برنامه سفر کرمان به بافق

برنامه سفر کرمان به بافق

2 روز
15 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: