بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

دشت لاله زار
دشت لاله زار

دشت لاله زار

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 60 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره دشت لاله زار

میان کویر خشک و بی آب و علف کرمان دنیایی دیگری وجود دارد. دنیایی از گلهای صورتی که عطر آنها در خارج از مرزهای ایران نیز به مشام می‌رسد.

امروزه بخشی از زمین‌های بایر کرمان به گلستان های زیبایی اختصاص دارد که این منطقه را بهشتی رویایی تبدیل کرده است. هزاران هکتار باغ گل محمدی در ارتفاعات لاله زار استان کرمان وجود دارد که با رویش گل‌ها در بهار و تابستان مناظر شگفت انگیزی را به وجود می‌آورند و و آرامش کم نظیری را میهمان نگاه مسافران این خطه می‌کند.

لاله زار یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان است که در ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر بردسیر قرار گرفته است. به دلیل ارتفاع بالا در این منطقه آب در آنجا زود به جوش می‌آید و در نتیجه گلاب و اسانسی که از این گل‌ها تهیه می‌شود حدود ۲۵ درصد بیشتر از سایر نقاط است. گلاب حاصل از این گل‌ها از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و به کشورهای آلمان، روسیه، کانادا و انگلستان صادر می‌شود. سالهاست که مراسم زیبای گلابگیری در میانه بهار در این منطقه برگزار می‌شود و مسافران بسیاری را از نقاط دور و نزدیک به سوی خود می‌کشاند.

سنگ و آجر و خشت و شاخ و برگ درختان از مصالح خانه‌های زیبای منطقه لاله زار است و ارتفاعات آن فرصت مناسبی برای کوهنوردی و صخره نوردی فراهم آورده است.

وجود چادرهای عشایر، گلستانهای زیبا، رودهای جاری و پوشش انبوهی از گیاهان دارویی خصوصاً در فصل بهار تابلوی زیبایی را در این منطقه به تصویر می‌کشد که دیدن آن را به هر گردشگری پیشنهاد می‌کنیم.

برنامه سفرهای مرتبط با دشت لاله زار

برنامه سفر کرمان به بندر عباس

برنامه سفر کرمان به بندر عباس

3 روز
14 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: