بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

آبشار شکرآب
آبشار شکرآب

آبشار شکرآب

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 60 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره آبشار شکرآب

در ارتفاعات روستای زیبا و ییلاقی آهار آبشاری قرار گرفته که در نوع خود یکی از جاذبه‌های کم نظیر پایتخت محسوب می‌شود. برای رفتن به این آبشار راهی شمیرانات می شویم. پس از طی مسیری در پیچ و خم های جاده لشکرک به اوشان رسیده و پس از طی ۱۰ کیلومتر به سمت غرب، سرانجام به روستای زیبای آهار می رسیم.

در ابتدای روستا ماشین را پارک کرده و پس از عبور از پلی آهنی به سمت شکر آب حرکت می‌کنیم. برای رفتن به آبشار باید مسیری را در دل این روستای زیبا طی کرد. از کوچه پس کوچه‌های زیبای روستا عبور می‌کنیم. باغستان‌های شکر آب در غرب دره آهار و در ارتفاعات آن قرار گرفته است. بخشی از مسیر سهل و هموار و در برخی نقاط انرژی بیشتری برای عبورنیاز است. در طول مسیر نیز رودخانه پر آب شکرآب ما را همراهی می‌کند. اگر در بهار و تابستان به این منطقه سفر کنید دیدن شکوفه‌ها و میوه‌های گیلاس و آلبالو بر شاخسار درختان زیبایی مسیر را صد چندان کرده است.

سرانجام پس از طی مسیری پر فراز و نشیب، دیدن آستان مقدس امامزاده طاهر و زاهد نوید بخش رسیدمان به آبشار است. در فضای گرم امامزاده خستگی را از تن بدر می‌کنیم و سرانجام پس از طی مسیری کوتاه به آبشار باشکوه شکر آب می رسیم. این آبشار دائمی بوده و با ارتفاعی حدود ۱۰ متر از صخره‌ای رو به پایین سرازیر می‌شود.

کل، بز، گراز، گربه وحشی، کبک و گونه‌های مختلفی از پرندگانی چون تیهو و شاهین از جانورانی است که در این منطقه کوهستانی شناسایی شده است.  نزدیکی این آبشار زیبا به پایتخت و آب و هوای مطبوع روستا موجب شده این تفرجگاه در فصول گرم سال مملو از گردشگران بسیاری از نقاط مختلف باشد. 

برنامه سفرهای مرتبط با آبشار شکرآب

برنامه سفر تهران به آهار

برنامه سفر تهران به آهار

1 روز
4 مکان برای دیدن
نوع مسیر: جاده ای
درجه سختی: آسان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: