بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جزیره هندورابی
جزیره هندورابی

جزیره هندورابی

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 180 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره جزیره هندورابی

اگر همیشه آرزوی رفتن به جزیره‌ای بکر را در سر می‌پروراندید و دوست داشتید چون هاکلبرفین آزاد و رها چوب ماهیگیری را در دست گرفته و زیر نور آفتاب چرت بزنید، پیشنهاد می‌کنم حتماً به جزیره هندورابی سری بزنید.

جزیره هندورابی، جزیره‌ای ساکت، آرام و تقریباً خالی از سکنه است و انواع پرندگان کوچک و مهاجر در آنجا در پروازند و تعدادی خزنده و موش صحرایی نیز در آنجا دیده می‌شود. این جزیره از جزایر ایرانی خلیج فارس و از توابع جزیره کیش محسوب می‌شود و حد فاصل کیش و لاوان در استان هرمزگان قرار گرفته است.

ساحل شنی جزیره هندورابی ساحلی چشم نواز است و با تخته سنگ‌های خوش تراش محل مناسبی برای نشستن و غرق شدن در آبی بیکران دریاست. شنا کردن و گرفتن حمام آفتاب در سواحل جزیره هندورابی بسیار لذت بخش است.

اگر از اسفند ماه تا نیمه خرداد به سواحل هندورابی بروید می‌توانید لاک پشت‌های دریایی که برای تخم گذاری به ساحل می آیند را ببینید. سواحل شمالی نیز پر از مرجان‌هایی است که در گونه‌ها و اشکال مختلف ساحل را پوشانده است و هر چشمی از دیدن زیبایی آنها به شگفت می‌آید.

همان تعداد کم اهالی جزیره هندورابی از طریق صید و غواصی امرار معاش می‌کنند و خانه‌هایی از سنگ و گچ و گل دارند.

این جزیره از نظر تاریخی هم ارزشمند است. ویرانه‌های قریه الدورات در روستای قدیمی هندورابی واقع است. همچنین قلعه نظامی پرتغالی‌ها که از آثار دوره صفویه است در نزدیکی روستاست. الصراه نیز باقی مانده روستای دیگریست که در نزدیکی روستای هندورابی قرار گرفته است. آب انبار، مسجد و قبرستان کهن نیز در روستای هندورابی به چشم می‌خورد.

سازمان منطقه آزاد در سال‌های اخیر اقدامات مناسبی برای ایجاد امکانات و استفاده بهتر از جزیره هندورابی کرده است. ایجاد رستوران، کافی شاپ، پیست پیاده روی و تفریحات دریایی و... از جمله این اقدامات است.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: