بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

بازار ماهی کیش
بازار ماهی کیش

بازار ماهی کیش

نوع جاذبه: مراکز خرید
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 30 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره بازار ماهی کیش

آنقدر ماهی‌های جذاب و متنوع در بازار ماهی کیش وجود دارد که در شاید در تمام عمرتان ندیده باشید. ماهی باراکودای دم زرد (جت دم زرد)، ماهی تن و یا ماهی شایر از جمله ماهی‌های خوراکی عظیم الجثه هستند که امروزه صید می‌شوند و یکی از جذابیت‌های جزیره کیش محسوب می‌شوند.

گردشگران و مسافران زیادی به بازار ماهی کیش در محله صفین خصوصاً بندر صیادی میر مهنا می‌روند تا با آبزیان و صید دریای جنوب چون کوسه و ماهی مرکب آشنا شوند و حتی برای وعده‌ای غذایی تعدادی ماهی تازه خریداری کنند.

صیادان و ماهیگیران بومی کیش از سال ۱۳۷۶ بازار ماهی‌ای به سبک سنتی و در فضایی رو باز ایجاد کردند و در آنجا صید روزانه و تازه خود را به فروش می‌رساندند تا اینکه در دی ماه سال ۱۳۹۲، سازمان منطقه آزاد کیش بازاری سرپوشیده با سیستم خنک کننده در محل بازار قبل در طی ۱۰ ماه ساخت.

بازار ماهی کنونی جزیره کیش در مساحتی در حدود دو هزار و ششصد متر مربع ساخته شده و فضایی برای فروش و قسمتی برای پارکینگ دارد. محوطه فروش با کتیبه‌های سفالی با نقش مرجانی تزئین شده و پیشرفته‌ترین سیستم خنک کننده، تهویه مطبوع، یخچال خانه‌های زیر چهار درجه و انواع تجهیزات لازم را برای نگهداری انوع آبزیان داراست.

این بازار ۱۲ غرفه عرضه ماهی و میگو دارد و نکته قابل تأمل آن وجود ۲ غرفه مجزا جهت پاک کردن ماهی است. فیله کردن، خالی کردن شکم ماهی، پوست کندن و.... از جمله امکاناتی است که در این بخش ارائه می‌شود.

بازار ماهی کیش هم اکنون زیر نظارت اداره شیلات و شبکه دامپزشکی کیش قرار دارد و بر عرضه ماهی، ساماندهی و مسائل بهداشتی آن تاکید دارد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: