بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

رویال راک کیش
رویال راک کیش

رویال راک کیش

نوع جاذبه: طبیعی
درجه سختی: آسان
طول بازدید: 30 دقیقه

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: سفر
Notice: Undefined variable: city_name in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/itn.php on line 28
بهار 1397

افزودن به سفرهای گذشته

سفرهای من

بازگشت

درباره رویال راک کیش

طوفان شدیدی برپا بود و یدک کش بلژیکی که از عمان به بحرین راهی شده بود، به سواحل آرام کیش پناه آورد. این یدک کش که "سی رویال" خوانده می‌شد، در اسفند ماه ۱۳۸۷ به گِل نشست و تمام بار خود را که صخره‌های گرانیتی بود به درون آب ریخت.

روزها گذشت و صخره‌های گرانیتی بزرگ و کوچک در آب‌های نیلگون خلیج فارس خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت، به زیستگاه زیبایی تبدیل شد و در نهایت این سایت به عنوان نخستین زیستگاه مصنوعی جزیره کیش مورد استقبال گردشگران قرار گرفت.

سایت رویال راک در فاصله ۱۰۰ متری از ساحل و در کنار اسکله تابان قرار گرفته و ماهی‌های رنگارنگ و انواع آبزیان به آن پناه آورده‌اند. در رویال راک که عمقی در حدود ۱۲ متر دارد، ماهیانی چون خفاش ماهیان، تن ماهیان، انواع سرخو، گیش، دلقک ماهی، دامسل، سفره ماهی، اژدر ماهیان، طوطی ماهی، هامور، فرشته ماهی و دسته‌های باراکودا را زندگی می‌کنند.

پس از استقبال ماهیان و آبزیان به این سایت مصنوعی، با اضافه کردن بلوک‌های سیمانی در اطراف صخره‌های گرانیتی، رویال راک به محوطه‌ای حفاظت شده و پناهگاهی امن برای ماهیان و آبزیان تبدیل شد.

اگر اهل غواصی و لذت بردن از زیبایی‌های زیر آب هستید، پیشنهاد می‌شود در این سایت به زیر آب رفته و از نزدیک جذابیت‌های آن را مشاهده کنید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: