بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

سفر ناب ترین پدیده زندگی است اگر، خودت را به آغوش باد بسپاری و رهسپار جاده ها شوی

سفر ناب ترین پدیده زندگی است اگر، خودت را به آغوش باد بسپاری و رهسپار جاده ها شوی

مارک تواین مرد اهل قلم آمریکایی درباره سفر می گوید:"این را به تجربه فهمیدم، بهترین راه برای اینکه بفهمید کسی را دوست دارید یا از او متنفر هستید، این است که همراه اوسفر کنید." وما در ادبیات خودمان ضرب المثلی مشابه داریم که می گوید:

"  وقتی می خواهی کسی بشناسی یا با او همسفره شو یا همسفر "

اما داستان سفر و همسفری و اهمیت آن نه تنها در نوشته ها و سفرنامه ها وشعرها خلاصه نمی شود، بلکه بیست و هفتم

 سبتامبر سال  1980 به عنوان صنعت گردشگری در جهان متولد شد، این اتفاق  نقطه عطفی در ارزش های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در اقصی نقاط جهان شد.                                      

دلیل انتخاب ۲۷ سپتامبر این است که دراین روز، فصل سفر در نیم کره ی شمالی پایان می یابد و در نیمکره ی جنوبی آغاز می شود. در این زمان بسیاری از مردم در سراسر جهان به سفر و گشت و گذار  فکر می کنند، و چرخ گردشگری همیشه در حال چرخیدن است.

و از آن سال تا به الان هر سال یکی از کشورهای دنیا میزبانی خاص این پدیده جهانی را با پیامی ویژه بر عهده دارد.این در حالیست که همه کشورها نیز برای خود در این روز برنامه های متنوعی برگزار می کنند. به عنوان مثال در روز پنجم مهر هر سال که همزمان با روزجهانی گردشگری است تمامی موزه های کشور رایگان هستند.

پیام زادروز : سهم گردشگری در حفظ میراث فرهنگی و صلح و درک متقابل

پیام ده سالگی: یک صنعت ناشناخته، یک سرویس آزاد است

پیام بیست سالگی: فناوری و طبیعت: دو چالش برای گردشگری در قرن بیست و یکم

پیام سی ساگی : گردشگری و تنوع زیستی

و امسال گردشگری این صنعتی که در وجودش هنری نهفته دارد که وصفش فقط با لمسش امکان پذیراست ، برای سالگرد جهانیش مهمان کشور قطر در شهر دوحه با پیام گردشگری پایدار - یک ابزار برای توسعه، می شود.

 امروز وقت آن رسیده که  ما هم همچون یک ملیارد مسافر در سراسر جهان  سفر را به عنوان یکی از عناصر اصلی  و مهم در زندگیمان جای دهیم، دل به جاده ها بزنیم و جهانگردی را از ایرانگردی آغاز کنیم،بی بهانه سفر کنیم، فرزندانمان را از کودکی با گردشگری و مفاهیم بلند آن آشنا کنیم. با فرهنگ ها و تفاوتهای آنها آشنا شویم و احترام بگذاریم. از طریق سفر به حفظ ماندگاری تفاوتها و زیباییهای سراسر سززمینمان کمک کنیم. طعم ها، بوها و رنگهای نقاط مختلف ایران را نوش جان کنیم. روحمان را نوازشی دوباره بدهیم، تصویرهای که شاید زمانی رویای آن را در سر داشتیم به واقعیت بدل کنیم،گردشگری را شاهراه رونق مرزو بوممان کنیم.

باشد روزی برسد که بگوییم" تک تک جاده ها را رفته ایم، بیشتر از این، خیلی بیشتر از این ، همه این جاده ها را به شیوه خاص خودمان  رفته ایم" ایران پلنر در این راه به شما کمک می کند که سبک خاص خود را در سفر به جاده ها و دیدنی های ناب سرزمین مادری بیابید.

‌"روز جهانی گردشگری مبارک"‌

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: