بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

لوکیشن فیلم: اژدها وارد می‌شود

لوکیشن فیلم: اژدها وارد می‌شود

مطالب مرتبط

سال 1343 است. یک تبعیدی که در کشتی به گل‌ نشسته‌ای در قشم زندگی می‌کند به طرز مشکوکی کشته شده‌است. یک مامور ساواک برای کشف راز قتل این تبعیدی مارکسیست راهی قشم می‌شود اما پدیده‌ای عجیب او را به کنجکاوی‌های بیش‌تر وامی‌دارد. آن پدیده آمدن زلزله بعد از هربار دفن یک جنازه است.

مامور ساواک بار دیگر در دوم بهمن 1343 با دو دوست زمین‌شناس و صدابردار خود به قشم بازمی‌گردد تا به رازهای بیش‌تری پی ببرد. آن‌ها با یک شورلت نارنجی رنگ حرکت می‌کنند و در همان کشتی به‌گل نشسته مرد تبعیدی ساکن می‌شوند و اتفاقات عجیب و حیرت‌انگیز و البته شومی یکی پس از دیگری برای آن‌ها به وقع می‌پیوندد؛ اتفاقاتی که ما را به یاد افسانه‌های قشم و بیش از همه فیلمی به‌نام "اسرار گنج دره جنی" ساخته ابراهیم گلستان می‌اندازد.

اژدها وارد می‌شود را مانی حقیقی کارگردانی کرده است و امیر جدیدی، همایون غنی‌زاده، احسان گودرزی، نادر فلاح، علی باقری و کیانا تجمل در آن بازی می‌کنند. کارگردان فیلم در ابتدای فیلم با تصاویر و گفتگوهایی مستند از افراد شناخته شده تلاش کرده تا فیلمش را برای مخاطب باورپذیر کند، حال آنکه تصاویر بی‌نظیر دره چاهکوه قشم در فیلم توانسته بیش از هرچیز تصاویر را شگفت‌انگیز و داستان را باورپذیر کند. قشم پیش از این نیز در فیلم‌ها و داستان‌های زیادی به عنوان سرزمینی اسرارآمیز معرفی شده بود که همین ما را ترغیب می‌کند تا جاذبه‌های آن را بیش‌تر بشناسیم.

دره چاهکوه قشم

اگر این دره را برای اولین‌بار ببینید به حیرت  وا داشته می‌شوید؛ دره‌ای با طبیعتی خاص و بی‌نظیر با دیواره‌هایی از حفره‌هایی زیاد که وقتی باد بوزد صدای جالب و شاید کمی هراسناک در آن می‌پیچد.

دلیل نام‌گذاری این منطقه به چاهکوه را هم حلقه‌های چاهی می‌دانندکه در گذر زمان طبیعت آن‌ها را ساخته است و هم 4 حلقه چاه که ساکنان روستایی در همان حوالی به نام چاهو حفر کرده‌اند؛ چاه‌هایی که قدمتشان به 400 سال پیش بازمی‌گردد.

چاهکوه سنگ‌هایی به جنس رسوبی و آذرین دارد و دره‌ای به عمق 100 متر. این دره تنگه‌هایی دارد که صخره‌هایش می‌توانند شما را ساعت‌ها مشغول تماشا کنند، خصوصا آن‌که شب باشد و آسمان پر از ستاره. پس بیراه نیست که این جاذبه را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه قشم معرفی کرده‌اند. بد نیست بدانیم این منطقه را دره مقدس چاهکوه نیز می‌نامند، چراکه در گذشته‌های دور محلی برای ذخیره آب بوده‌ و آب ماده‌ای مقدس به حساب می‌آمده‌است.

فیلم اژدها وارد باشد با تصویر کشیدن این جاذبه طبیعی قشم می‌تواند مخاطب را برای سفر به قشم ترغیب کند.

لوکیشن فیلم: اژدها وارد می‌شود
لوکیشن فیلم: اژدها وارد می‌شود
شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: