بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

چگونه در سفر مریض نشویم؟

چگونه در سفر مریض نشویم؟

اصلا قصد مسافرت و تغییر آب و هوا که کنیم، اگر کمی بدنمان آماده پذیرش ویروس ها و میکروب ها باشد، جوری زمینگیر می شویم که بعد از مسافرت، خستگی در وجودمان می ماند و حالمان را که بهتر نمی کند هیچ، از مسافرت رفتن پشیمان می شویم.

سرما خوردگی کمترین بیماری است که به سراغمان می آید. بیماری هایی همچون هپاتیت، حصبه و امراض گوارشی نیز در کمینمان هست و قطعا خاطره خوشی از سفر برایمان باقی نمی گذارد. اما سفر و دیدن ناشناخته ها آنقدر زیبایی و جذابیت دارد که ناخودآگاه ما را به سوی جاده ها می کشاند.

اکنون چه کار کنیم که هم از سفرمان لذت ببریم و هم این بلاهای ناخواسته سرمان نیاید و صحیح و سالم به سفر برویم و سالم تر و شاداب تر برگردیم؟!

   -آلوده ترین وسایل شاید همان نزدیک­ترین وسایل به ما هستند، از تلفن همراه و تبلت گرفته تا دست هایمان که عضو جدایی­ناپذیرمان هستند.

یادتان نرود در هر فرصتی که پیدا می کنید، دست ها را با آب و صابون بشویید که همین عضو جدایی­ناپذیر بسیاری از عوامل ناشناخته را وارد بدنمان می کند و یا حتی اگر آب نیافتید، استفاده از ژل های ضد عفونی کننده و دستمال های مرطوب حسابی کارمان را راه می اندازد.

   -قطعا بهترین غذا، غذایی است که توسط عزیزانمان طبخ و آماده شده باشد و از کیفیت، سلامت و تازگی آن اطمینان داریم. منتها یکی از بهترین لذت های سفر، چشیدن طعم های متفاوت و مزه های تکرار نشدنی آن است و دست و دل هر غذادوستی را می لرزاند.

دست فروش ها را که فراموش کنید، اما برای چشیدن مزه ای ناب، حتما به سراغ رستوران ها و تهیه غذاهای معتبر بروید. غیر از سایت ها و اپلیکشن های معرفی غذاها، مردم محلی بهترین گزینه برای پرس و جو های ما هستند و رستوران های معتبر را می شناسند.

   -ترجیحا غذای گرم بخورید که هم لذت بیشتری ببرید و هم اگر عامل ناشناخته ای در غذایمان وجود داشت در اثر حرارت و گرما از بین برود.

   -با اینکه مردم محلی از آب آشامیدنی محل سکونت خود می نوشند و هیچ اتفاقی برایشان نمی افتد، شما در سفر خطر نکرده و از بطری های آب معدنی استفاده کنید. هر کسی با شرایط جغرافیایی خود خو گرفته و با آب و هوای محل زندگی خود سازگار است. بدن است دیگر، ممکن است در شرایط متفاوت، عکس العمل متفاوتی از خود نشان دهد. پس حتما جوانب احتیاط را رعایت کنید.

   -امان از روزی که حشرات منطقه ای که به آن سفر کرده ایم، موجودی غریبه را ببینند، آن زمان است که پوست بدن مسافر بیچاره را تار و مار کرده و خارش، سوزش و گاهی تاول هایی غیر منتظره را برای مسافر به ارمغان می آورند.

برای دفع این موجودات موذی و خراب کننده سفر، بهتر است تجهیزات کافی داشته و لباس هایی مناسب بپوشید، لباس هایی که بدنمان را پوشیده نگه دارد، به طوری که در معرض دید حشرات قرار نگیریم. لباس هایی با رنگ روشن نیز برایمان کارساز است.  

برای پیشگیری بیشتر می توان از مواد دافع حشرات و کرم ها استفاده کرد و حتی بسته به جایی که می رویم از واکسن های خاص استفاده کنیم.

   -تابش آفتاب با اینکه بسیار لذت بخش است اما مداوم و مستقیم تابیدنش، ضرر هایی برای پوستمان به همراه می آورد. آفتاب سوختگی، تاول و لکه هایی بی قاعده گاهی پوستمان را مورد آسیب قرار می دهد و شاید ادامه مسیر را برایمان طاقت فرسا کند.

استفاده از کرم های ضد آفتاب، داشتن کلاه نقابدار و عینک می تواند در این زمینه موثر واقع شود.

تا اینجا از بلا هایی گفتیم که ممکن است سراغمان بیاید از اینجا به بعد از راهکارهایی صحبت می کنیم که از آمدن هر نوع بیماری به بدنمان جلوگیری می کند.

   -یکی از آنها فعالیت های بدنی است. پیاده روی و قدم زدن در مکان های مناسب در هنگام سفر، بیماری ها و ناخوشی ها را دور کرده و همچنین باعث می شود هنگام پیاده روی، چیزهایی ببینیم که در هنگام نشستن در خودرو و یا وسایل نقلیه به چشم نیاید.

   -وارد هر منطقه که می شویم، یافتن مراکز بهداشتی آنجا باید از اولویت های ورودمان باشد تا به هنگام بروز مشکل، در کمترین زمان بتوانیم خود را به مراکز درمانی و بهداشتی برسانیم. البته که بهتر است قرص هایی معمول و مناسب که تاریخ انقضای آنها را چک کرده ایم همراه داشته باشیم.

   -استفاده از میوه ها و سبزی هایی که از شسته و تازه بودنشان نیز اطمینان داریم، شادابی، نشاط و طراوت سفرمان را تضمین می کند. فقط یادتان باشد در استفاده از آنها زیاده روی نکنید و تعادل را حفظ کنید.

   -نوشیدنی های طبیعی و دمنوش های گیاهی در هر زمان حالمان را خوب می کند، اگر در سفر باشد که چه بهتر.

   -اگرچه ماهیت سفر دوری از استرس و اضطراب های زندگی روزمره است، تا جایی که امکان دارد در هر زمان آرامش خود را حفظ کنید و نگذراید نیرو های منفی در روح و جسمتان نفوذ کند و سفر خوب شما را بر هم بزند. پیشنهاد می شود کمی از دنیای مجازی فاصله بگیرید و تلفن همراه خود را ساعاتی خاموش کنید. دیدن تلویزیون را رها کرده و شنیدن اخبار را به روزهای بعد از سفر موکول کنید تا سفری آرام و پر نشاط داشته باشید.  

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: