بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

راه های سبک سفر کردن

راه های سبک سفر کردن

مطالب مرتبط

سفر کن، دنیا رو بگرد و بچرخ، روح و جانت را در سفر رها کن و لذت را با عمق جان بچش!

چگونه برای یک سفر خوب خودم را مهیا کنم؟

سفر را از لحظه ای آغاز کنیم که قصد آن را کرده ایم و همزمان با مهیا شدن برای مسافرت لذت آن را بچشیم. اولین گام مهیا شدن برنامه ریزی درست و دقیق برای طول مسیر، انتخاب اقامتگاه مناسب، انتخاب رستوران خوب و سالم است که می توانیم از وب سایت های مختلف که اطلاعات دقیقی  در اختیار ما می گذارند کمک بگیریم که برای سفرهای درون ایران زمین می توانیم از وب  سایت ایران پلنر بهره کافی بببریم.

دمای هوای مسیر و مقصد را چک کنیم، چک لیستی از وسایل مورد نیاز تهیه میکنیم، سپس چمدان یا ساکمان را انتخاب کنیم، ترجیحا از چمدان های کوچک استفاده کنیم راحت تر قابل حمل باشند، انتخاب لباس و کفش هایمان مبنی بر دمای هوا و ضرورت استفاده باشد، لباس ها را به صورت لوله ای تا کرده که هم فضای کمتری اشغال کند و هم کمتر چروک شود، سپس هرلنگه کفشمان را جدا جدا درون پاکتی یا کاغذی باطله پیچیده (ترجیحا از نایلون کمتر استفاده کنیم) و در کنار چمدان جای می دهیم، اگر احساس نیاز به حوله یا ملحفه داریم از پک های مسافرتی استفاده کنیم ، وسایلی از قبیل شامپو و خمیر دندان و مسواک و نخ دندان و غیره هم مدر سایز کوچک و سفری برداریم، گوش گیر و چشم بند یادمان نرود، داروهای مورد نیازمان که البته همراه داشتن نسخه پزشک برای برخی داروها الزامی است، و جعبه کوچکی مانند جعبه کمک های اولیه را در روی لوازمان در چمدان بگذاریم و همچنین پتوی کوچک مسافرتی همراه داشته باشیم.

بعد از بستن چمدان به سراغ  گوشی همراه و تبلتمان رفته اطلاعات اضافی را پاک کرده وحجم حافظه آنها را برای اپلیکیشن های مورد نیاز  سفر و عکس و فیلم های سفر خالی می کنیم، کتاب های صوتی یا گوش نیوش هایی در گوشی مان داشته باشیم که در طول سفر گوش کنیم و لذت بیشتری ببریم.

بیمه مسافرتی را فراموش نکنیم که بسیار ضروری است، و کارت های اعتباریمان را چک کرده که در سفر مشکلی پیش نیاید، همیشه مقداری پول نقد همراه داشته باشیم که اگر جایی دسترسی به دستگاه پرداخت نداشتیم، وجه نقد داشته باشیم. و در آخر به چک لیستی که تهیه کرده بودیم، مراجعه کرده و چک آخر را انجام می دهیم که چیزی از قلم نیفتاده باشد.

مواردی که تا اینجا گفتیم مهیا سازی ابزار سفر بود، در آخر هم به چند نکته بپردازیم که به حال خوبمان در سفر کمک بیشتری کند و خاطره ای ناب از سفر برایمان بماند.

1- در سفر نقطه راحتی را بشکنید تا بیشتر خوش بگذرد.

2- خودتان را به چالش بکشید؛بر فرض اگر تا به حال از کوه بالا نرفتین ، سفری از جنس کوهنوردی را انتخاب کنید.

3- از هیچ چیز نترسید، هیچ جای جهان خطرناک نیست، اگر نترسین، زیبایی ها را می بینید.

4-در سفر همیشه بخندین و هر جا وارد می شوید سلام کنید، گاهی مردمان جامعه محلی در برخورد اول خیلی سرد و خشک به نظر می رسند، شما سدها و یخ ها را بشکنید.

5- خوب بخوابید، صبح زود بیدار شوید، به خودتان لبخند بزنید، سخت نگیرید، صبور باشید، در سفر همیشه یه راه خوب برای بحران ها پیدا می شود.

6- زندگی روزمره اقوام و ملت ها را ببینید و از آداب و رسوم و طعم غذا و رنگ ها و موسیقی های محلی و صداهای طبیعت لذت ببرید.

7- غذای محلی را ازدست ندهید، با مردمان محلی و روستایی برخورد خوب و صمیمانه داشته باشید، خرید از دستاوردهای جامعه محلی فراموش نشود.

8- نت های خوب از سفرهایتان بردارید، شاید روزی خواستین سفر نامه ای بنویسید، این نت ها خیلی به شما کمک می کند.

9- عکس و فیلم بسیار بگیرید، لحظات راثبت کنید،سال ها بعد این تصاویر تداعی فوق العاده ای از روزهای قشنگ سفرتان هست.

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: