بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

همسفر یا خوش سفر، مساله این است!

همسفر یا خوش سفر، مساله این است!

برای یک سفر خوب و به یاد ماندنی اولین سوالی که بعد از مشخص شدن مقصد فرد از خودش می پرسد این است که با چه کسی بروم؟ گاهی پاسخ سوال آنقدر مهم است که ممکن است منجر به تغییر مقصد و یا زمان سفر شود.

اصطلاح خوش سفر در فرهنگ ما همواره مطرح بوده و در کنار واژه هایی مانند همسفر، پایه سفر، هم نورد، همراه، یار موفق، رفیق گرمابه و گلستان و ... آمده است.

بد نیست با هم مروری بکنیم به خصوصیات آدمهای خوش سفر و ببنیم آیا ما همسفر خوبی برای دیگران هستیم یا نه؟ یا اینکه آیا آن کسی که برای همسفری برگزیده ایم خوش سفر هست؟

شوخ طبعی :

زمانی را تصور کنید که پرواز شما چند ساعتی تاخیر دارد، یا هتل شما به اشتباه رزرو شده است، یا وقتی مجبورید غذای بدمزه ای را به احترام جامعه محلی بخورید. این جور زمانها لازم است که همسفر شما بتواند با شما به اتفاقهای اینچنین در سفر بخندد تا تحمل شرایط راحت تر شود. این توانایی را بهتر است به جای شوخ طبعی به توانایی تغییر داستانهایی که می تواند شما را عصبانی کند به داستانهای جذاب خنده دار تعبیر کنیم.

شخضیت جذاب:

جاده های طولانی، گرما و سرمای زیاد، یک شب طولانی در قطار را سپری کردن با همسفر کسل کننده  بسیار سخت خواهد بود، ا

شما نیاز به همسفری دارید که به راحتی بتوانید با او از هر دری سخن بگویید، ناگفته نماند شما نیز باید این قابلیت را برای طرف مقابل داشته باشید.

آدمهایی که مدام پشت دیگران غیبت می کنندو یا از درد و بلای دنیا نالانند، آدمهای پرحرف و بی ملاحظه آدمهای جذابی برای هم صحبتی نیستند.

اما آدمهایی که همفکر ما هستند و از چیزهایی که ما لذت می بریم لذت می برند همسفران خوبی هستند.

استقلال:

کمتر کسانی دیده می شوند که دقیقا علائق مشترک یکسانی داشته باشند، اگر سلیقه های شما  و همسفرتان کمی متفاوت است باید زمانهایی را در طول سفر به صورت مستقل وقت بگذرانید. ممکن است گذراندن وقت در یک کافه برای شما جذاب باشد اما همسفر شما عالقه مند است وقت بیشتری را به عماسی از مردم کوچه  و خیابان بگذراند. سعی کنید ساعتهایی را به یکدیگر اجازه دهید تا از علایقتان به طور مستقل لذت ببرید.

انعطاف:

همسفر خوب همسفر منعطفی است، خیلی وسواسی نیست. کمی نامرتب بودن، و تمیز نبودن شرایط سفر را می پذیرد. بدیهی است اگر شب را در کویر مرنجاب چادر زده اید دستشویی تمیز در دسترس شما نیست. و یا اگر از برنامه های سفر  ایرانپلنر که در سواحل جنوبی کشور است استفاده کرده اید و شب را در یک اقامتگاه بومگردی اقامت کرده اید ممکن است حمام شخصی در اتاق شما نباشد.

همسفر منعطف همسفری است که هر نوع غذایی را امتحان می کند و می داند امتحان کردن طعمهای مختلف جزئی از تجربه های سفر است. با ساعتهای طولانی گرسنگی و بیخوابی کنار بیاید.

 

نظم و ترتیب:

  قطعا شما قرار نیست در سفر مادر کسی باشید. و در تمام طول سفر  نظم و ترتیب ایجاد کنید، یا هزینه کسی را پرداخت کنید، یا همسفرانتان ار از خواب بیدار کنید تا از اتوبوس صبح زود جا نمانید. همسفر منظم کسی است که می داند مدارک خود را کجا گذاشته است، وسایل خود را جا نمی گذارد و توانایی این را دارد که به موقع آماده حرکت باشد و یا در فرودگاه حاضر شود، باید جهت یابی خوبی داشته باشد و بتواند حداقل نقشه خوانی کند.

پیدا کردن همسفران خوبی که علایق مشترکی با شما داشته باشند و یا خصوصیات بالا را داشته باشند سخت است اما ایرانپلنر به شما پیشنهاد می کند اگر همسفر خوشسفر خود را یافتید به آسانی او را از دست ندهید!

 

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: