بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

با 5 راه حل ساده، سفری بدون استرس را تجربه کنید

با 5 راه حل ساده، سفری بدون استرس را تجربه کنید

مطالب مرتبط

تصور کنید می‌خواهید به سفر بروید، اما استرس کارهای عقب مانده و اینکه بعد از سفر قرار است چه اتفاقی بیفتد، شما را ناخوش می‌کند. خصوصاً که مدت زیادی است به سفر نرفته‌اید و می‌خواهید تعطیلاتی پر از آرامش و خاطره انگیز در کنار خانواده یا کسانی که به آنان علاقمندید داشته باشید. بنابراین چند راهنمایی کوچک به شما ارائه می‌شود. از آنها استفاده کنید و مطمئن باشید خاطره انگیز ترین و لذت بخش ترین سفرتان را تجربه می‌کنید. با ایران پلنر همراه باشید.

 

۱. کارهایتان را اولویت بندی کنید.

قبل از رفتن به سفر، یک چک لیست تهیه کنید و وظایفی را که می‌خواهید تا قبل از سفر انجام دهید، اولویت بندی کنید. این کار به شما کمک می‌کند که زمان خود را به خوبی مدیریت و از فضای ذهن خویش به طور مؤثر استفاده کنید. فهرست کارها را طبق اولویت دنبال کنید تا زمان سفر شما فرا برسد.

۲. سعی کنید کارهایتان را به صورت کامل انجام دهید.

همه ما برای انجام دادن کارهایمان اگر فرصت کافی نداشته باشیم، نه کارمان را به خوبی انجام می‌دهیم و نه احساس خوبی خواهیم داشت و فشار زیادی را متحمل می شویم. بنابراین اگر قبل از سفر کارهای خود را طبق اولویت‌ها انجام دهید هم تشویق می‌شوید و هم انگیزه بهتری پیدا می‌کنید. سعی کنید کارهایتان را به طور کامل انجام دهید تا بتوانید بدون داشتن فشار و استرس از تعطیلاتتان در کنار افراد مورد علاقه تان لذت ببرید.

۳. برای بعد از سفر خود نیز برنامه ریزی کنید.

خیلی از افراد فقط قبل از سفرشان برنامه ریزی می‌کنند و کارهایشان را به سامان می‌رسانند، اما تعداد کمی از افراد باهوش برنامه‌ای برای بعد از سفرشان خلق می‌کنند. با اینکه شما از انجام دادن تمام کارها خسته شده‌اید، اما برنامه ریزی برای بعد از سفر، نه تنها شما را آرام می‌کند و ذهنتان را آزاد، بلکه احساس حرفه‌ای بودن و آمادگی کامل را به شما می‌دهد. بنابراین عاقلانه است قبل از سفر هر چه می‌خواهید فکر کنید و هنگام سفر، رها و آزاد از آرامشی دلخواه بهره ببرید.

۴. هنگام سفر، تمام راههای مرتبط با محیط کارتان را ببندید.

خیلی از افراد آنقدر با کارشان عجین شده‌اند که هنگامی که از کارشان دور می‌شوند، عذاب وجدان می‌گیرند. اما یادتان نرود که شما به سفر آمده‌اید تا استراحت کنید، بنابراین به جای چک کردن مداوم پیام‌ها و ایمیل‌های خود، برای دوستان و همکارانی که می‌دانند و یا نمی‌دانند شما در سفرید، پاسخی مؤدبانه در نظر داشته باشید و زمانی که با شما تماس می‌گیرند، فقط به این خاطر که فکر نکنند شما آنها را نادیده گرفته‌اید، پاسخی خودکار در تلفن همراه خود طراحی کنید تا به آنها یادآوری شود که شما از کار دور هستید و نمی‌خواهید دچار استرس و آشفتگی شوید. این کار زیباترین راه برای گفتن این است که لطفاً مزاحم نشوید!

۵. تلفن همراه خود را خاموش کنید.

اگر نمی‌توانید در مقابل استفاده از تلفن همراه خود مقاومت کنید، آن را در صندوق امانات هتل بگذارید. این کار باعث می‌شود، علاوه بر اینکه استرس خود را کنترل کنید، از زیبایی‌های طبیعی و برقراری ارتباط با کسانی که دوستش دارید و دوستتان دارند لذت ببرید. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که میزان استرس ناشی از استفاده از تکنولوژی به سرعت در حال افزایش است. معتاد شدن به دیدن صفحه تلفن همراه و دائم پیام دادن نه تنها برای ذهن شما بلکه برای بدن شما نیز مضر است.

 

استرس چیزی است که هیچ کس علاقه‌ای ندارد آن را داشته باشد، اما به ندرت کارهایی می‌کنیم که وارد زندگی ما شده و روزها، لحظه‌ها و وجود ما را در بر می‌گیرد. با استفاده از این نکات نه فقط هنگام سفر بلکه در زندگی روزمره خود آرامش بیشتری را به دست آورید.

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: