بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

گزارش اختصاصی ایران‌پلنر:  در

گزارش اختصاصی ایران‌پلنر: در "تهران تراول شو" چه‌خبر است؟

شاید دلتان بخواهد یک سفر جذاب داشته باشید. شاید هم نه، سفر کم‌خرج اما هیجان‌انگیز را ترجیح دهید. اصلا شاید سفر رفتن را جزو الویت‌های زندگی‌اتان ندانید. ممکن هم هست تا حالا یک سفرکننده خوب نبوده‌اید و حالا دلتان می‌خواهد که باشید. حتی برعکس؛ شاید گمان می‌کردید یک مسافر حرفه‌ای هستید و به تازگی فهمیده‌اید اشتباه می‌کرده‌اید! پس دست بجنبانید! "از صفر تا سفر" یا "تهران تراول‌شو" برگزار می‌شود که سفر را برایتان با تجربه‌های مسافرهای حرفه‌ای به شکل حرفه‌ای‌تری توصیف کند. با ایران پلنر حامی رسانه‌ای و معنوی این رویداد همراه باشید.

 

به گزارش ایران‌پلنر، تهران تراول شو یا مسافرت تهران نام رویدادی یک‌روزه است که تلاش دارد تا انگیزه، جسارت، ابزار، دانش، جرات و اعتماد به نفس سفر را به شما بدهد. این رویداد بر مدارِ آموزش مسافران و ماجراجویان با تجربه بین‌المللی‌ای خواهد گذشت و سرشار از ایده‌های الهام بخش برای سفر به هرکجا که بخواهید هست.

 

چه چیز در Tehran Travel Show خواهید آموخت؟

این رویداد یک رویداد چندرسانه‌ای است که تلاش می‌کند اطلاعات متنوعی از ویزا گرفته تا انگیزه و هزینه سفر را به مخاطبانش بدهد. کارگاه‌های آموزشی آن، نقطه شروعی درخشان برای یادگیری مهارت‌های جدید و اطلاع از منابع موجود هستند که با کارشناسان بین‌المللی پربارتر خواهد بود.

لوکا الفاتی(از رهبران مشهور اکسپدیشن، عضوجامعه سلطنتی جغرافیا، عضو هیات علمی پزشکی ويلدرنس، مدرس پشتیبانی‌ از زندگی و پیشگیری از تروما، راهنماي کوهستان و نجات غریق)، تیموتی ورن(گردشگر فرانسوی که بیش از 40 کشور را در 5 قاره دنیا سفر کرده است)، ژاله فیروزبخت(ساکن برلین و کسی که دنیای مُد و سفر را با هم ترکیب کرد)، رضا پاکروان(دوچرخه‌سواری که رکورد دوچرخه‌سواری را به نام خود در فهرست گینس ثبت کرد) و گلاره کیازند(مدیر عکاسی و مسافر نقاط دور دنیا) سخنرانان رویداد "مسافرت تهران" خواهند بود.

هرکدام از این پنج نفر چیزهای زیادی را درباره تجربه سفر و سفر کردن به شما آموزش خواهند داد. با هم نگاهی به موضوعاتی که از آن‌ها فرا خواهید گرفت می‌اندازیم.

رضا پاکروان در ایونت تهران تراول شو قرار است درباره راهنمای عملی سفر در کارگاهش صحبت کند؛ تامین مالی، حمل و نقل، موانع زبانی، استفاده از منابع دیجیتال، ایمنی و راه‌های دوری از تنهایی در سفر موضوعاتی هستند که این دوچرخه‌سوار درباره آن‌ها سخن خواهد گفت.

تیمونی ورنه راهنمایی عملی را برای مسافرت‌های تک‌نفره ارائه خواهد داد. هدف کارگاه او دادن دید و درک درست به افرادی است که علاقه دارند تا چالش‌هایشان را خلق کنند.

ژاله فیروزبخت در کارگاهی با عنوانِ "سفر تنها به عنوان یک زن" می‌خواهد تجربیات زنانه خود را در مواجهه با دشواری‌های سفر به اشتراک بگذارد و راه‌هایی که یک زن می‌تواند به تنهایی مسافرت کند را بیاموزد.

رضا پاکروان با توجه به تجربه‌هایش درباره سفر، در کارگاه خود درباره به اشتراک‌گذاری تجربه سفر با استفاده از شبکه‌های اجتماعی سخن می‌گوید. کارگاه او تعاملی است برای افزایش مهارت‌های افرادی که سفر می‌کنند تا بتوانند مخاطبان بیش‌تری را از طریق شبکه‌های اجتماعی جذب کنند.

لوکا الافتی اما قرار است در رویداد مسافرت تهران درباره سفر آن‌هم به شکل ماجراجویانه آن سخن بگوید. الافتی قرار است در کارگاهش بگوید که چطور می‌‎‌‌شود مهارت‌ها را به سظح بالاتری ارتقا داد. او انواع راهنمایی‌ها در مورد آمادگی، تدارکات و بهداشت و ایمنی را به شما ارائه خواهد کرد.

 

در نشست خبری تهران تراول شو چه گذشت؟

دوشنبه در طبقه منفی 2 پردیس ملت نشستی خبری ترتیب داده شد تا حامیان تهران تراول شو، برگزارکنندگان آن و رضا پاکروان از سخنرانان رویداد درباره آنچه قرار است در این رویداد شاهدش باشم سخن بگویند و دنیایی را توصیف کنند که مخاطبانش در آن هم تجربه‌های شگفت‌انگیز سفر را خواهند شنید و هم سفر خواهند کرد.

گفته‌ها و شنیده‌های این رویداد را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

رضا غیابی در ابتدای این نشست خبری به عنوان عضوی از تیم برگزارکننده رویداد از صفر تا سفر داستان آن را، به رویداد دیگری درباره تهران مرتبط دانست که 3 سال پیش بخشی از فعالیت‌های این مجموعه برگزارکننده بوده‌است.

رضا پاکروان که سخنران این نشست بود نیز در این نشست گفت: داستان تراول‌شو درباره من نیست! من نیامده‌ام به مردم بگویم که چه کنید. من آمده‌ام تا بگویم از کجا می‌توان شروع کرد؛ در ایرانی هنوز خیلی‌ها نمی‌دانند چه کنند. مثل این است که بخواهی کاری را انجام دهی اما ابزارش را نداری و کسی نیز نیست که آن ابزار را به تو بدهد. هدف من این است که این ابزار را براساس تجربه 20 سال سفر به همه مردم بدهم.

سفر لزوما نباید ماجراجویانه باشد. شکل‌های مختلفی برای سفر کردن وجود دارد. هرکس شکل خاصی برای سفر دارد؛ برخی سفر لاکچری را دوست دارند، برخی سفر با اتکا بر نیروی انسانی را می‌پسندند و غیره. با وجود تفاوت‌ها یک نقطه مشترکی نیز بین همه وجود دارد؛ روبروی همه ما یک جاده قرار دارد.

به افرادی که در این رویداد شرکت خواهند کرد خواهم گفت که اینورتر از جاده‌ای که پیش روی شماست نیز راه‌های زیادی برای رفتن هست. مثلا در بلوپستان که تصورها نسبت به آن منفی است، اتفاقا گردشگر خارجی جذب می‌کند. چرا باید منِ ایرانی از ماندن در چابهار و بوشهر هراس داشته باشم؟ تا کی می‌خواهیم به شمال سفر کنیم؟

ما در این رویداد تلاش خواهیم کرد که ذهن آدم‌ها را بزرگ کنیم. وسیله‌های مختلفی برای سفر وجود دارد؛ از قایق تا دوچرخه تا شنا کردن! چرا هیچ‌کس در ایران شنا نمی‌کند؟ دو انگلیسی در رود کارون شنا کردند، اما چرا هیچ ایرانی‌ای این کار را نکرد؟

لزومی ندارد که پولدار یا میلیونر باشیم تا سفر کنیم. سفر برای همه آدم‌هاست. سفر کردن به ما اجازه می‌دهد که از کلیشه روزمره بیرون بیاییم و وقتی که به روزمرگی‌امان برگشتیم دیدگاه جدیدتری داشته باشیم. وقتی من از سفر ماداگاسکار برگشتم زندگی‌ام تغییر کرد و تصمیم گرفتم دیگر در بورس کار نکنم و یک زندگی دیگر را دنبال کنم.

در این رویداد افرادی سخن خواهند گفت که تجربه در ایران را داشته‌اند؛ به این دلیل که بتوانند راهی را به ما معرفی کنند که نزدیک به ماست. مثلا لوکا که ایتالیایی است ارتباط خوبی با ایران و زبان و فرهنگ ایران دارد. تیم نیز که سخنران دیگر ماست از قرقیزستان با دوچرخه به تهران آمدند و بعد به مشهد رفتند که به همین دلیل یکی از اسم‌های پسرش را –چون فرانسوی‌ها سه اسم روی فرزندانشان می‌گذارند- رضا گذاشت. تیم می‌داند که مشکلات و مسائل سفر در ایران به چه صورت است. ژاله سخنرانِ دیگر سال‌هاست کشورهای زیادی را سفر کرده و ترکیب سفر و مُد توسط او جالب است. مسئله ایمنی برای زنان در سفر از موضوعاتی است که ژاله درباره آن‌ها سخن خواهد گفت.

هدف ما در این رویداد این خواهد بود که انرژی و اعتماد به نفس را در سفر کردن به افراد بدهیم و ترس از سفر را از میان ببریم.

رویداد از "صفر تا سفر" دوم و سوم آذرماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود و میزبان بیش از 200 نفر از علاقمندان به سفر خواهد بود. با شرکت در این رویداد می‌توانید لذت بیش‌تری از سفر ببرید.

گزارش اختصاصی ایران‌پلنر:  در
گزارش اختصاصی ایران‌پلنر:  در
گزارش اختصاصی ایران‌پلنر:  در
شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: