بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

سفر در بارداری

سفر در بارداری

مطالب مرتبط

آیا فکر می‌کنید در دوره بارداری نمی‌توان به سفر رفت؟ اشتباه می‌کنید. حتی فرقی ندارد که شما با ماشین، هواپیما یا قطار سفر کنید، چون هر سه در صورت رعایت نکات ایمنی و سلامتی می‌توانند امکان‌پذیر باشند. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

راه‌هایی وجود دارد که بتوانید سفر راحت‌تری را در دوران بارداری‌اتان تجربه کنید. مثلا اگر قرار است با ماشین یا قطار به سفر می‌روید باید هر 5 تا 6 ساعت، در حین توقف، پیاده‌‌روی کنید تا جریان خونتان حفظ شود. شاید این نیز یکی از سئوالات باشد که آیا سفر هوایی نیز در دوره باداری مطمئن است؟ مسافرت در هوا نیز اگر موارد ایمنی را رعایت کنید، سفری امن و راحت خواهد بود.

 

با این وجود، اگرچه سفر شما در دوران بارداری می‌‎تواند سفر ایمنی باشد، اما شما نیاز به انجام برنامه‌ها و چند اقدام احتیاطی اضافی‌ دارید. در ادامه لیستی از آنچه که باید در دوران بارداری انجام دهید می‌آید:

 

1. با پرستار خود مشورت کنید

پزشک یا ماما به شما خواهد گفت که سفر در اواسط دوران بارداری بهتر است، چرا که بیش‌ترین موارد اضطراری در سه ماه اول و آخر دوران بارداریست که رخ می‌دهد. از پزشک یا ماما بپرسید که چه چیزهایی هستند که باید از آن‌ها مطلع شوید و از تست‌هایتان اطمینان حاصل کنید.

زنانی که مبتلا به حاملگی با ریسک بالا هستند نیاز به احتیاط بیش‌تری دارند. حتی ممکن است سفر برای آن‌ها ممنوع باشد. با توجه به جایی که می‌خواهید بروید ممکن است نیاز به واکسن داشته باشید، چراکه شاید مقصد برای شما ایمن نباشد. واکسن می‌تواند سفر را برای شما تعدیل کند.

 

2. زمان‌بندی تست پیش از زایمانتان را در نظر بگیرید

زمان سفرتان را نزدیک به آزمایش قبل از زایمانتان قرار دهید. آزمایش‌های زیر معمولا در هفته‌های مشخصی از زمان بارداری انجام می‌شوند: غربال سه‌ماهه اول برای سندروم داون (از هفته 9 تا هفته 13)، نمونه‌برداری از ویروس کوریونی (از هفته 10 تا هفته 12)، سونوگرافی NT (از هفته 11 تا هفته 14)، تست غربالگری گلوکز یا آمنیوسنتز (از هفته 16 تا هفته 20)، تست چند نشانه(از هفته 15 تا هفته 18)، سونوگرافی (هفته 16 تا هفته 20)، تست غربالگری گلوکز (هفته 24 تا هفته 28) و غربالگری گروه خونی B (هفته 35 تا هفته 37). (و اگر RH شما منفی باشد در هفته 28 نیاز به ایمنوگلوبولین دارید).

اگر شما انجام یک یا چندین‌باره این آزمایش‌ها را مدنظر دارید، ابتدا نتایج آن‌ها را بگیرید، آن‌گاه قصدِ سفر کنید.

 

3. سوابق پزشکی و اطلاعات حیاتیِ بهداشتی خود را جمع‌آوری کنید

قبل از اینکه به سفر بروید، لیستی از نام‌ها و شماره‌های کلیدی که به آن‌ها نیاز دارید، تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که آن‌ها را در تلفن خود ذخیره کرده‌اید و نمونه‌ کاغذی آن‌ها را در چمدانتان دارید، تا اینکه وقتی گوشی شما به هر دلیل در دسترس نباشد بتوانید از آن‌ها در صورت نیاز استفاده کنید.

اگر در سه ماهه اول یا سوم هستید، از پزشک یا ماما بخواهید یک نمونه از نمودار پیش از تولد داشته باشد که آن را نیز همراه داشته باشید. در طول سفر آن‌را همراه داشته باشید. بخواهید که آن‌ها را برای شما ایمیل کنند تا یک نسخه دیجیتال از آن نیز داشته باشید.

به طور معمول، این نمودار شامل سن شما، نوع خون شما، نام و اطلاعات تماس پرستار شما، تاریخ آخرین دوره قاعدگی، تاریخ تولد شما، اطلاعات مربوط به حاملگی قبلی، ریسک‌فاکتورهای ابتلا به بیماری، نتایج آزمایشات آزمایشگاهی مربوط به بارداری(سونوگرافی یا سایر آزمایش‌های تصویربرداری)، تاریخ پزشکی و جراحی و یک ثبت از نشانه‌های حیاتی در هر بازدید.

اگر شما در حال برنامه‌ریزی رفتن به یک سفر طولانی هستید، درباره نزدیک‌ترین بیمارستان که مراقبت‌های قبل از زایمان دارد و تامین‌کننده مراقبت‌های بهداشتی شما برای موارد اضطراری است، تحقیق کنید.

 

4. اطمینان حاصل کنید که تمام داروهای مورد نیازتان را دارید

مراقب باشید که مقادیر کافی‌ای از داروهای تجویزی، ویتامین‌های پیش از قاعدگی و حتی داروهای ضد بارداری که ممکن است در طول سفر به آن‌ها نیاز پیدا کنید را بسته‌بندی کرده باشید، مخصوصا اگر به جایی می‌روید که در آن‌جا داروها به آسانی در دسترس نخواهند بود. ایده خوبی است که داروهای تجویزی را در ظرف اصلی خود نگه دارید تا اگر وسایلتان بازرسی شد مشخص باشد که شما از داروهای بدون نسخه استفاده نمی‌کنید. بنابراین به اندازه کافی و برای پوشش تمام سفرتان دارو و یک نسخه کتبی داشته باشید تا چیزی را از دست ندهید.

 

منابع: babycenter.com و americanpregnancy.org

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: