بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

سفر آداب دارد!

سفر آداب دارد!

سفر رفتن آداب خاص خودش را دارد و قرار است روحمان را بزرگ‌تر کند. تصور کنید خسته و پریشان وارد فرودگاه می‌شوید. ساعت پرواز را چک می‌کنید و مطمئن می‌شوید که همچنان فرصت کافی دارید. بعد از پشت سر گذاشتن روزی سخت و مسیری پر ترافیک، نیاز دارید که حتماً بنشینید. اما هر چه نگاه می‌کنید تمام صندلی‌ها پر است و چند صندلی که خالی است، کیسه‌های خرید و چمدان‌ها و بارهای مسافران را در بر گرفته است. اکنون مجبورید تمام مدت انتظار را بایستید و این احساس بسیار بدی قبل از سفر در شما ایجاد می‌کند.

یک از مهمترین نکاتی که بعضی از ما هنگام سفر از خاطر می بریم، رفتار مناسب و اخلاق در سفر است. این یک جز جدایی ناپذیر از تجربه سفر ما محسوب می‌شود. همه ما نیازمند سفری راحت و بی دغدغه ایم اما این نباید باعث شود که دیگران را نادیده گرفته و برایشان مزاحمت ایجاد کنیم. اگر چند نکته کوچک را رعایت کنیم، هم سفر ما لذت بخش خواهد بود و هم همسفرانی شاد خواهیم داشت. با ایران پلنر در این متن همراه باشید.

۱. در فرودگاه:

فرودگاه از جمله مکان‌هایی است که در لحظه اول با آن روبرو می شویم. بهتر است هر جا که می‌نشینیم صندلی کنار خود را خالی نگه داریم. لباس، ساک، کیف دستی، کیسه‌های خرید و حتی کالسکه و کریر کودک را از صندلی کناری خود برداریم. فرودگاه‌ها مکان‌هایی شلوغ، با فضای محدود هستند و همین انتظار برای پرواز می‌تواند خود به تنهایی عاملی باشد که مسافران را خسته و بی تاب کند. برای درک دیگران یکی از بهترین راهکارها گذاشتن خودمان به جای طرف مقابل است چه بهتر که اگر زمانی بر صندلی نشسته‌ایم، جای خود را به دیگری بدهیم و خود به تماشای فروشگاه‌ها بپردازیم.

۲. در هواپیما:

هنگام سوار شدن به هواپیما مطمئن شوید همسفران شما بر صندلی‌های خود نشسته‌اند و سپس به سوی صندلی خود بروید این کار هم از هرج و مرج جلوگیری می‌کند و هم در بهینه سازی زمان یاری رسان است.

مسافران اغلب وسایل و بارهای اضافی خود را بر صندوقچه بالای صندلی یا فضای سربار قرار می‌دهند. اگر ساک دستی یا کیف شما حجم کمی دارد، آن را زیر صندلی خود قرار دهید تا هم دسترسی آسان‌تری به وسایل خود داشته باشید و هم برای کسانی که بار اضافی دارند مشکلی پیش نیاید و پرواز به موقع انجام شود.

همچنین اگر قصد استراحت دارید و می‌خواهید پشت صندلی خود را به عقب بدهید مطمئن شوید که فردی که در صندلی پشتی شما نشسته، در حال غذا خوردن نیست و یا با لپ تاپ خود کار نمی‌کند، سپس صندلی خود را عقب دهید.

۳. در هتل:

پس از تجربه پرواز و رسیدن به هتل مهمترین نکته رعایت حال مسافرینی است که در هتل اقامت دارند. مهم نیست چه زمانی به هتل می‌رسید، مهم این است که سر و صدای شما برای دیگران مزاحمت ایجاد نکند. باز و بسته کردن در اتاق، گوش سپردن به موسیقی و یا تلویزیون با صدای بلند، صحبت کردن و یا استفاده از تلفن همراه در راهرو‌ها اقامت سایر مسافرین را ناخوش می‌کند. بهتر است برای داشتن سفری خوش، آسایش دیگران را نیز در نظر داشته باشید.

۴. سر میز غذاخوری:

اگر به صرف وعده غذایی دعوت شده‌اید، رفتارهای درست و به جایی از خود نشان دهید. به راحتی می‌توانید سرنخ‌های رفتاری را از میزبان، در مورد غذا و سفارش آن و صحبت‌های عادی بر سر میز را بگیرید.

اگر تلفن ضروری دارید از افراد حاضر بر سر میز عذرخواهی کنید و در گوشه‌ای بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران، به تماس خود پاسخ دهید.

به هیچ عنوان بر سر میز غذاخوری و در کنار عموم، با تلفن صحبت نکرده و پیام‌ها و ایمیل‌های خود را چک نکنید.

۵. محیط اطراف خود:

یکی از بهترین کارهایی که پیشنهاد می‌شود هنگام سفر انجام دهید تحقیق در مورد جایی است که می روید. فرهنگ و آداب رسوم مردم محلی از مهمترین نکاتی است که همیشه باید در تعاملات اجتماعی خود در نظر داشته باشید. در ارتباط با جامعه محلی نکاتی مانند شیوه برخورد، سبک‌های گفتگو و یا حتی روش هدیه دادن به آنها بسیار می‌تواند در سفر شما مؤثر واقع شود.

رعایت این آداب بسیار ساده اند و اغلب فراموش می‌شوند ولی می‌توانند سفری بی نهایت زیبا و خاطره انگیز را برای شما و هسفرانتان به یادگار بگذارند.

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: