بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

13 نشانه که نشان می‌دهد شما مسافرِ بدی هستید

13 نشانه که نشان می‌دهد شما مسافرِ بدی هستید

مطالب مرتبط

سفر همیشه آسان نیست. برای برخی، پایان سفر حتی می‌تواند یک کابوس باشد. در ادامه 17 نشانه که به شما می‌گوید مسافر بدی هستید یا نه را بخوانید. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

1. به عادت‌های همیشگی‌اتان می‌چسبید

اکنون وقت آن رسیده که چیزهای جدید را تجربه کنید؛ از دست‌پخت‌های محلی لذت ببرید، از یک کوهِ مهیج بالا بروید و یا حتی پرواز کنید. فقط به سراغ مک‌دونالد مقصد سفر نروید، یک عکس درحالی که انگار برج پیزا را با دست گرفته‌اید از خودتان نیاندازید و به هتل‌تان نروید تا به تماشای برنامه‌های تکراری بنشینید.

 

2. سرتان در گوشی موبایل یا لپ‌تاپ‌اتان است

شما تماشای خورشید در یک ساحل شنی جذاب را رها می‌کنید و همه‌چیز را از دست می‌دهید، چراکه چشمانتان به صفحه کامپیوتر، موبایل یا تبلتتان خیره شده است. قرار نیست تعطیلاتتان را روی صفحه نمایش بگذرانید. شاید به روز کردن فیس‌بوک وسوسه‌کننده باشد، اما فیس بوک منتظر خواهد ماند. از دقایقتان لذت ببرید چراکه خیلی زود می‌گذرند.

 

3. بی‌احترامی می‌کنید

به این نکته دقت کنید که مردم محلی شاید دوست نداشته باشند که شما در مقابل یک اردوگاه کار اجبار بایستید و عکس بگیرید و بخندید. اگر جایی که به آن سفر کرده‌اید تابع قانونِ حجاب است شما نیز باید آن را رعایت کنید.

 

4. قوانین حمل و نقل را نادیده می‌گیرید

بهتر است قوانین امنیتی فرودگاه را بخوانید تا بتوانید در وقت صرفه‌جویی کنید. اگر شما به‌خاطر حمل یک بطری شامپو یا یک عطر نجنگید، دیگران را نیز در انتظار نخواهید گذاشت.

 

5. مردم محلی را با یک عکس متعجب می‌کنید

بدون اینکه از مردمی که نمی‌شناسید اجازه نگرفته‌اید از آن‌ها عکسبرداری نکنید. این می‌تواند به شدت بی‌ادبانه تلقی شود و شا آن‌ها ممکن است انتظار پرداخت پول از شما داشته باشند.

 

6. خدمه حمل‌ونقل یا هتل را ندیده می‌گیرید

آن‌ها نیز جزوی از مردم هستند. با یک لبخند و یک سلام ساده می‌توانید راه دوری را با آن‌ها بروید.

 

7. گزینه‌های زیادی برای حمل کردن دارید

آیا شما از آن دسته مسافرانی هستید که با خودشان اضافه‌بار حمل می‌کنند و راهرو را با کیسه‌های بزرگ، لپ‌تاپ و ... اشغال می‌کنید؟ تعجب نکنید اگر مسافران به شما نگاه‌های بدی می‌کنند.

 

8. وسایلی که در خانه دارید را رها نمی‌کنید

صاف کننده مو، 5 نوع مختلف از رژ لب، شارژ تلفن و داروهای ضروری را چک نکرده‌اید و در سفر آن‌ها را تهیه خواهید کرد؟ این کاری گران‌قیمت و خسته‌کننده در تعطیلات شما خواهد بود.

 

9. چیزهای اضافی زیادی را در چمدانتان را می‌گذارید

این‌کار نه‌تنها می‌تواند به کیف شما آسیب برساند که هزینه‌های زیادی نیز برای سفر هوایی خواهد داشت.

 

10. هزینه‌ها را مورد سئوال قرار نمی‌دهید

اگر احساس کردید هزینه‌ای که بر روی فیش پرداخت شما به هتل وارد شده بیش‌ از اندازه است، برای آن‌که اطمینان حاصل کنید، درباره آن سئوال کنید، شاید اشتباهی شده باشد.

 

11. زبان محلی را یاد نمی‌گیرید

یاد گرفتن چند واژه ساده مانند "سلام" تو را نمی‌کُشد! این‌کار را انجام بده!

 

12. بد خُلق می‌شوید

درست است که مسافرت هوایی استرس‌زاست، اما وقتی برخی چیزها اشتباه انجام می‌شود، همیشه مسئول یا خدمه پرواز نیستند. اگر هم چنین باشد سعی کنید رفتاری عادی با آن‌ها داشته باشید. هیچ‌وقت بر سر آن‌ها یا گردشگران دیگر فریاد نکشید.

 

13. تحقیقتان درباره سفر شکست می‌خورد

درست است که تعطیلات مربوط به زمانی هستند که کار نمی‌کنید، اما برای این‌که به‌طور سازمان‌دهی‌شده‌ای از آن لذت ببرید، وقتی برای اولین‌بار به آن‌جا می‌روید، نیاز به تحقیق درباره مقصد سفر دارید تا از آداب و رسوم محلی و قوانین مطمئن شوید و به طور کلی آماده شوید. چرا که شما نمی‌خواهید تعطیلات را از دست دهید.

 

منبع: news.com.au

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: