بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

چطور با هزینۀ کم سفر کنیم؟

چطور با هزینۀ کم سفر کنیم؟

این سؤالی‌ است که در تعطیلی‌های آخر هفته یا هر زمان فراغتی که به دست آوردیم، از خودمان پرسیده و خواهیم پرسید. در این مقاله سعی داریم تا سه پیشنهاد برای کم‌هزینه‌تر‌شدن سفرهای بلند، کوتاه و گردش‌های یک‌روزه بدهیم. منظور از سفر بلند، سفری بیش از چهار روز است، سفر کوتاه بین یک تا چهار روز زمان می‌برد و گردش‌ حداکثر یک صبح تا شب طول می‌کشد.

هر بار که قصد سفر می‌کنیم، زمان و هزینه برایمان محدودیت ایجاد می‌کنند. در ابتدا سفرهای بلند‌مدت را بررسی می‌کنیم. اولین نکته‌ای که قبل از هر سفر مطرح می‌شود، هزینۀ سفر است. اگر علاقه‌مند سفر به خارج از کشور باشید، در ابتدا باید ویزای کشور مقصد را بگیرید. برای این کار باید به سفارت آن کشور ایمیل بزنید و منتظر وقت مصاحبه شوید. اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی را داشته باشید، در ابتدا باید بدانید ویزای شینگن چیست و سپس مدارک ویزای شینگن را تهیه کنید. در‌صورتی‌که توانستید ویزای شینگن را بگیرید، می‌توانید راهی سفر شوید.

اگر بخواهید با تور برای سفرهای خارج از قاره‌ای یا کشورهایی که بیش از دویست کیلومتر از مرزهای ما فاصله دارند بروید‌، باید حداقل پنج روز و سه میلیون تومان برای هر نفر کنار بگذارید. در ابتدا آژانس‌ها با ارسال پیام‌های مختلف اعداد را کمتر اعلام می‌کنند، اما زمانی که مراجعه می‌کنید، برای ناهار و شام و برخی از گردش‌ها باید هزینه‌هایی (حداقل پانصد هزار تومانی) دیگر را نیز پرداخت کنید.

 پس اگر قصد سفر با تور به کشورهای خارجی را داشتید، بهتر است برای حداقل پنج روز، بودجه‌ای حدود سه میلیون تومان برای هر نفر را در نظر بگیرید. البته شما می‌توانید به‌سادگی با گرفتن ویزا و کمی جست‌‌و‌جو در اینترنت و استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند کوچ‌سرفینگ (CouchSurfing) خانه‌هایی را در آن کشور‌ها پیدا کنید: مهمانِ خانه‌های افراد محلی شوید و به جای پرداخت هزینۀ زیاد به تورها، مدت بیشتری را با هزینۀ کمتری سفر کنید.

اگر می‌خواستید به سفری کوتاه بروید، شیراز یکی از شهرهای خوش آب‌وهوا و زیبای ایران است، جاذبه‌های گردشگری فراوان این شهر برای هیچکس پوشیده نیست، اما برای کاهش هزینۀ سفر شیراز می‌توانید در شهرهای اطراف شیراز جایی را انتخاب کنید؛ مثلاً دشت ارژن یکی از مکان‌های توریستی نزدیک شیراز است که به‌راحتی می‌توانید با هزینۀ کمتر در این شهر هتل رزرو کنید و برای گردش روزانه به شهر شیراز بروید.

اگر در استان‌های تهران، البرز، قزوین و دیگر استان‌های محدود در این جغرافیا زندگی می‌کنید و قصد یک سفر کوتاه و کم‌هزینۀ یک‌روزه دارید، پیشنهاد می‌کنم که به جاده چالوس سری بزنید. این جاده مملو است از منظره‌های طبیعی جذاب که در هر فصلی جلوه‌های خاص خودش را دارد.

این جاده پر است از درخت‌های بلند و ساحل‌های رودخانه‌ای فراوان که می‌توانید در قسمت‌های مختلف آن اطراق کرده و استراحت کنید. در جادۀ چالوس سعی کنید به فرعی‌های جاده سری بزنید. اغلبِ افراد از جاده چالوس برای عزیمت به شهر‌های شمالی استفاده می‌کنند. این در حالی است که این جاده، فرعی‌های بسیار زیبا و دنج، مثل شهرستانک، گچسر و آسارا دارد که هم مناطق زیبایی برای نشستن دارند و هم منظره‌هایشان از کنار جاده بکر‌تر و تمیز‌تر است.

هزینه‌های سفر با‌توجه‌به اینکه معمولاً افراد مجبور به سفر در زمان‌های اوج مسافرت شده‌اند بالا رفته است، ولی می‌توان با برنامه‌ریزی، هزینۀ سفر را در تعطیلاتی که غیر از تعطیلی‌های عمومی است و با استفاده از اپلیکیشن‌ها، کاهش داد و مقصدهای بهتری را برگزید تا گردش بهتری را تجربه کرد.

منبع:

مجله آنلاین روزچین

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: