بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

سفر به ایران در کارتون پلنگ صورتی

سفر به ایران در کارتون پلنگ صورتی

سفر و گردشگری، در هر حال و در همه دوره‌ها، آنقدر جذابیت داشته و دارد که برخی از شرکت‌های انیمیشن‌سازی، با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری، دست به خلق کارتون‌هایی برای مخاطبین کودک و حتی بزرگسال زده‌اند.

یکی از این انیمیشن‌های خاطره‌انگیز، کارتونی به نام Pink Panther است که ما آن را به نام "پلنگ صورتی" می‌شناسیم. این کارتون، در سال 1964 میلادی خلق شد و شخصیت اصلی آن، گربه کوهی لاغری بود به رنگ لطیف و دوست‌داشتنی صورتی که زندگی آرامی را میان انسان‌ها سپری می‌کرد؛ شاید بتوان گفت که این پلنگ یا گربه کوهی، در حقیقت همان افرادی هستند که سعی می‌کنند در کنار دیگر افراد جامعه، در صلح و آرامش زندگی کنند و رنگ صورتی او نیز، نماد صداقتی کودکانه است.

حتماً می‌پرسید که چرا از میان تمام کارتون‌های خاطره‌انگیز دوره کودکی، نام این انیمیشن را بردیم؟

شاید برایتان هیجان‌انگیز باشد که بدانید، در قسمت صد و هفدهم این انیمیشن که Pink Quackers نام داشت، پلنگ صورتی میزبان اردک کوچکی بود که از سفر به دور دنیا بازگشته بود. این اردک کوچک که در حقیقت، نماد انسان‌های ماجراجو و علاقه‌مند به سفر بود، چمدانی داشت که روی آن، برچسب برخی از کشورهای مقصد سفرش دیده می‌شد. با کمی دقت و خواندن نام کشورهای روی برچسب‌ها، نامی آشنا چشم‌نوازی می‌کرد؛ نام ایران روی برچسبی سبز رنگ.

این موضوع، نشانگر آن است که کشور ایران، آنقدر جاذبه فرهنگی و طبیعی و تاریخی در دل خود دارد که از دیرباز، مقصد گردشگری بسیاری از خارجی‌ها بوده و آنقدر ارزشمند بوده که نامش در این انیمیشن آمده است.

اگرچه در دوره‌ای، کشور ما دچار جنگ تحمیلی شد و این موضوع، علاوه بر ضربه‌های اساسی به ملت ایران، به صنعت گردشگری نیز لطمه وارد کرد و پس از آن، به دلیل فقدان مدیریت صحیح و عدم توسعه زیرساخت‌های مناسب برای گردشگری که منجر به کمک به تبلیغات منفی و سیاهنمایی علیه ایران شد، جایگاه ایران در حوزه گردشگری افول کرد و رقبت گردشگران خارجی که سرمایه‌ای برای این مرز و بوم به حساب می‌آمدند، برای سفر به این کشور کمتر و کمتر شد.

امید است که با مدیریت شایسته و تغییر سیاست‌ها، به مرحله‌ای برسیم که علاوه بر ورود روزافزون گردشگران خارجی به کشور، جاذبه‌های دیدنی کشورمان، همچون جاذبه‌های گردشگری فرانسه و ایتالیا و انگلستان و غیره، در بیشترِ انیمیشن‌ها نیز نمود پیدا کنند.

سفر به ایران در کارتون پلنگ صورتی
شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: