بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

13 راه برای آنکه از پرواز نترسیم

13 راه برای آنکه از پرواز نترسیم

مطالب مرتبط

آیا از پرواز می‌ترسید؟ و در عین حال دوست دارید که به نقاط دور دنیا سفر کنید؟ اگر ترس از پرواز درون شما وجود دارد، برای کاهش آن راه‌حل‌هایی وجود دارد تا تاثیر منفی‌اش را از زندگی‌اتان بردارید. روش‌هایی وجود دارد تا بتوانید بر ترس از پرواز غلبه کنید. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

1.  آشفتگی را از میان ببرید

آشفته شدن یک علامت هشدار است. کوین کلی –کاپیتان ارشد یک شرکت هواپیمایی آمریکایی- می‌گوید: بیشتر آشفتگی‌هایی که عموم مردم با آن روبرو هستند، در برابر ایمنی و کارایی هواپیما بسیار ناچیز است.

 

2. ویژگی‌های داخل هواپیما را بشناسید

اگر بدانید یک هواپیما چگونه با دقت طراحی شده است تا در برابر خطرها بایستد، آرامش پیدا خواهید کرد. خلبان و دستیار خلبان نیز به خوبی آموزش دیده‌اند تا با خطرها روبرو شوند. کلی می‌گوید "هر 6 ماه یکبار خلبان‌ها و کمک‌خلبان‌ها مجددا آموزش می‌بینند". این در حالی است که او بیش از 40 سال است که پرواز می‌کند اما با دیگر خلبان‌ها هر 6 ماه دوباره باید از نو یاد بگیرند.

 

3. از یک درمان‌شناس کمک بگیریند

لیزا جکسون –سردبیر مجله بخور، بنوش، سفر کن (Eat Drink Travel)- کسی که اغلب با ترس از پرواز سرکار داشته می‌گوید: "اگر رفتارت را تغییر بدهی، می‌توانی واکنش‌ها و عادت‌هایت را نیز تغییر دهی". رفع اضطراب عمومی می‌تواند شدت اضطراب در لحظاتی خاص در هواپیما را کم کند. درمانگری نیز در این مواقع به خوبی کار می‌کند.

 

4. پرواز کردن را یاد بگیرید

آیا تا به حال در یک هواپیمای واقعی یا شبیه‌سازی شده، اهرم کنترل یک هواپیما را به دست گرفته‌اید؟ نداشتن کنترل (و ندیدن ابزارهای هوانوردی) عامل مهمی در ترس از پرواز است.

 

5. جلوی هواپیما بنشینید

آیا تا به حال پشت اتوبوس نشسته‌اید؟ آنجا پر از دست‌انداز است! هواپیما نیز درست همینطور است. اگر جلو بنشینید آرامش بیش‌تری نیز خواهید داشت.

 

6. از کابین خلبان دیدن کنید

بیش‌تر خلبان‌ها از اینکه مردم هنگامی که هواپیما در آسمان نیست، به کابین خلبان بیایند سلام کند و گوشه و کنار آن را ببینند خوشحال می‌شوند. اگر از اولین کسانی هستید که سوار هواپیما می‌شوید، در حالی که از همراه خلبان سئوال می‌کنید، زیرچشمی نگاهی نیز به داخل کابین خلبان بیاندازید. ملاقات با افرادی که پرواز می‌کنند منجر به اعتماد می‌شود.

 

7. روی صندلی راهرو بنشینیم یا صندلی میانی و یا کنار پنجره؟

هر کدام از این سه موقعیت که باعث می‌شود تا آرامش داشته باشید را انتخاب کنید. نشستن کنار پنجره حسِ مکان و فاصله از زمین را به شما خواهد داد، در حالی که نشستن در صندلی نزدیک راهرو شما را در بی‌خبری نگه خواهد داشت. صندلی‌ وسط نیز به شما این امکان را می‌دهد تا میان دو دسته صندلی قرار بگیرید.

 

8. آنچه شما را می‌ترساند شناسایی کنید

چیزی که شما را ترسانده کشف کنید و بررسی کنید که این ترس چطور تبدیل به واکنش شما در موقعیت اضطراب شده است.

 

 

9. دارو بخورید

داروهای آرامبخش اثر خوبی برای آن‌که آرامشتان را حفظ کنید دارند. می‌توانید از یک پزشک بخواهید تا قبل از پرواز برای شما این دارو را تجویز کند.

 

10. منطقی باشید

فوبیاها غیرمنطقی‌اند. بنابراین برای برخی که از پرواز می‌ترسند منطق پادزهر خوبی است. خواندن داستان‌های خلبانان می‌تواند اعتماد برانگیز باشد. اشلی هالیگن –نویسنده در زمینه پرواز- کسی که 7 سال از اضطراب ناشی از پرواز رنج برده است می‌گوید: "خودتان را متوقف کنید! ما به راحتی اجازه می‌دهیم که ترس‌های ما، ما را کنترل کنند. ارقام و آمار و حقایقی که درباره متخصصین خطوط هوایی وجود دارند می‌توانند در این زمینه کمک‌کننده باشند."

 

11. انجامش دهید

راه‌حل شماره 3 را درباره درمانگری در لحظه به یاد دارید؟ جهان بزرگتری خارج از دید شما وجود دارد که بتوانید همانطور که با ترس و اضطراب مواجه شوید، لحظات نگران‌کننده خود را نیز از میان ببرید.

 

12. آموزه‌های راهنمایان پرواز به شما کمک خواهد کرد

دیگران باید بدانند که چه چیزی باعث ترس شما در پرواز خواهد شد، شما وطیفه دارید که به آن‌ها بگویید چه‌چیزی برای بهبود حالتان مفید است.

 

13. ترس را از خطر جدا کنید

جدا کردن ترس و اضطراب از خطر کار راحتی نیست، چون بدن شما به هر دوی اینها واکنش یکسانی نشان می‌دهد.  به خودتان بگویید اضطراب منجر خواهد شد تا افکار ترسناکی که دارید بیشتر احتمال وقوع پیدا کنند. حتی وقتی احساس اضطراب شدید دارید در واقع ایمن خواهید ماند.

 

برگرفته از:

adaa.org & travelandleisure.com

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: