بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

پول نداری برو کیش!

پول نداری برو کیش!

مطالب مرتبط

مسئولان می گویند:" عوارض خروج را زیاد کرده ایم تا گردشگری داخلی رونق بگیرد" سوال این است که آیا این دو موضوع به هم مرتبطند؟ با تحلبل ایرانپلنر در این موضوع همراه باشید. 

اگر بخواهیم مروری بر تاریخچه عوارض خروج ز کشور بکنیم شاید بد نیست بدانیم که پس از شروع جنگ ایران و عراق، دولت وقت برای جبران برخی از هزینه‌ها، عوارض خروج را به قوانین کشور اضافه کرد. سعید زمانیان دهکردی از نمایندگان سابق مجلس از حوزه شهرکرد در این باره گفته بود «با توجه به شرایط اقتصادی کشور در زمان جنگ تحمیلی این قانون تصویب شد» اما پس از خاتمه جنگ هم این مسئله ادامه پیدا کرد. 

در بودجه 97 عوارض خروج از کشور از 75  هزرا تومان در مرزهای هوایی به 220 هزار تومان افزایش یافت، در لایحه بودجه پیش بینی شده بود که افراد با هر بار خروج عوارض متفاوتی پرداخت خواهند کرد و این نرخ به طور تصاعدی برای بارهای دوم و سوم به بعد محاسبه می شد. پس از موج اعتراضها در فضاهای مجازی یکی از نمایندگان مجلس واکنش نشان داد که این افزایش در کمیسیون تلفیق رای نمی آورد. اما پس از چندی خبر افزایش نرخ عوارض خروجی از 75 هزار تومان به 220 هزار تومان در حالی تایید شد که نرخ تصاعدی آن تصویب نشده بود. در این میان تصاعدی بودن عوارض همان مرگی بود که با تب 220 کمی فرو نشست.

اما از سویی مسئولان که بر دارندگی و برازندگی پرداخت کنندگان عوارض خروج از کشور اذعان داشته اند، تاکید کرده اند که افزایش عوارض خروجی قرار است به طرز معجزه آسایی به توسعه گردشگری داخلی منجر شود، به این مضمون که کسانی که تا دیروز به سفر خارجی می رفتند و از این سفرها هدفهای متعددی مانند: تجارت، درمان، تحصیل و یا تفریح را دنبال می کردند و به زعم تصویب کنندگان قانون از جمله مرفهان بیدرد جامعه بودند ناگهان دچار تحول شده و الهی العفو گویان به سمت مقاصد داخلی روی میآورند. 

آن چه در واقعیت اتفاق می افتد این است که قشر مرفه با افزایش نر خروجی تفاوتی در رژیم سفر خود ایجاد نخواهد کرد، افراد شاغلی که نیاز به سفر مکرر دارند، بیماران و محصلان نیز ناچار به پرداخت عوارض و تحمل فشار ناشی از کوته نگری مسئولان هستند. این دسته از افراد اگر هم در هنگام حضور در کشور هوس سفر داخلی نیز به سرشان می زد به واسطه افزایش هزینه های ناشی از سفر اجباری خارجی  خود قطعا مقاصد داخلی را انتخاب نخواهند کرد. قشر دیگری از مسافران هستند که به دنبال تفریحاتی به خارج از کشور و مشخصا به کشورهای همسایه می روند که در کشور امکان فراهم کردن آن وجود ندارد. پس به جمع کردن پول بیشتر برای بهره مند شدن از این سفرها خواهند پرداخت و ممکن است این صرفه جویی را از محل مسافرتهای داخلی خود انجام دهند. خانواده ای را تصور کنید که با پنج نفر از اعضای خانواده عازم سفری ارزان قیمت به اطراف است با پرداخت نفری 220 هزار تومان انگار که این خانواده شش نفر است و به سفر می رود در صورتیکه این هزینه اضاف می توانست خرج سفریکوتاه مدت یا یک روزه با یکی از تورهای داخلی به یکی از مقاصد داخلی شود.

به عنوان کسی که سالهاست در صنعت گردشگری کار و زندگی می کنم هر چه این معادله چند مجهولی را نگاه می کنم به هیچ عنوان به پاسخ مسئولین نمی رسم. برای شکل گرفتن جریان سفر به یک مقصد بررسی انگیزه های مسافران از انتخاب مقصد دراولویت مطالعات قرار دارد و دیگری در آمد در دسترس خانوار، و  بیشمار عامل دیگر که گران شدن عوارض خروجی در هیچ کجای آن جایی ندارد! شاید داریم به کشفی بزرگ در صنعت گردشگری در مدیریت و بازاریابی مقاصد داخلی نزدیک می شویم که از آن بی خبریم.

به هر حال اگر گران شدن عوارض خروج از کشور شما را مصمم به سفرهای بیشتری در داخل کشور کرده است انند گذشته ایرانپلنر با برنامه های سفر خود می تواند کمک شایانی به مدیریت هزینه های شما کند. 

 

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: