بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

این قرار عاشقانه را عدد بده!

این قرار عاشقانه را عدد بده!

قرار عاشقانه در قم

سال‌هاست که قم را به عنوان شهری مذهبی می‌شناسیم. شهری که حرم حضرت معصومه (ص) در آن باعث شده تا هر سال 20 میلیون نفر مسافر به قم سفر کنند. فضای شهری، تجاری و حمل و نقلی اطراف حرم حضرت معصومه به همین دلیل از گذشته تا امروز گسترش روزافزونی داشته. با همه این‌ها، آیا قم هنوز هم همان تصویرِ شهر مذهبی با آب و هوای گرم‌وخشک را دارد که کمتر سفری به آن، جز به هدف دینی و مذهبی، می‌توان داشت؟ با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

شاید شما هم مانند خیلی‌ها، دیر یادتان افتاده باشد که "راستی چه خبر از قم؟". اما دیر نشده که بدانید قمِ امروز برعکس تصور خیلی‌ها دیگر آن قمِ همیشگی با تصویر صرفا مذهبی نیست. قم امروز مانند صدها شهر ایران، جایی است که در آن می‌توان پاساژگردی کرد، تفریحات هیجان‌انگیز داشت و یا حتی در آن قرار عاشقانه گذاشت!

تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید که کجای قم می‌‌توان قرار عاشقانه گذاشت؟ شاید پاسختان با چاشنی تردید و "مِن و مِن" باشد! اما چنین نیست. قم امروز حالا پر از فضاهایی است که می‌توانید به آن‌جا بروید و قراری لذت‌بخش را با همسر و یارتان تجربه کنید. پس با ایران پلنر همراه باشید، تا تنها برخی از این فضاها را بشناسید.

 

دهکده سلامت صبا

2 سال پیش، وقتی دهکده سلامت صبا ساخته شد، تحول بزرگی در حوزه گردشگری قم به وجود آورد. این دهکده در منطقه نمونه گردشگری بین‌المللی دستجرد قم قرار دارد؛ جایی خوش آب و هوا در خلجستان که تنها منطقه ییلاقی قم با آب و هوایی کوهپایه‌ای است.

این منطقه همچنین از ان‌جا که به چهارراه اقتصادی سلفچگان و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و همچنین شهر قم نزدیک اهمیت زیادی از نظر گردشگری پیدا می‌کند. شاید دوست داشته باشید دهکده سلامت صبا را به یکی از مکان‌های قرار عاشقانه‌اتان بدل کنید و از طبیعت و امکانات تفریحی و رفاهی آن لذت ببرید؛ در کافه‌های مدرن و سنتی‌اش بنشینید و از این ور و آن ور سخن بگویید.

 

بوستان جوان؛ قایق سواری کنید و دوچرخه رکاب بزنید

تنها دریاچه مصنوعی قم اینجاست. دریاچه‌ای با 15 متر عمق که چه در روز و چه در شب مردم را جذب بوستان جوان می‌کند.

پیست اسب‌سواری و دوچرخه‌سواری تفکیک جنسیتی شده را نیز باید به جذابیت‌های این بوستان اضافه کرد. همه جذابیت‌های بوستان جوان فضایی 17 هزار متر مربعی را اشغال کرده‌اند که به گفته مسئولان در حال گسترش و سرسبز تر شدن هم هست.

بازدید از بوستان جوان قم هنوز آن‌طور که باید زیاد نشده است و جوان‌ها و خانواده‌های زیادی اینجا را برای گردش انتخاب نمی‌کنند که دلیل آن شاید به دلیل شناخته نشده بودن آن است. اما شاید بد نباشد یک روز، سرِ ساعت 6 عصر یک روز زمستانی قرار عاشقانه‌اتان را آن‌جا تنظیم کنید!

 

دریاچه نمک؛ فضایِ وهم و آرامش

در 40 کیلومتری شمال شهر قم و در 85 کیلومتری جنوب تهران دریاچه نمک حوض سلطان نشسته است. دریاچه قم که "حوض سلطان" نام دارد، چندسالی است که به سرنوشت بسیاری از دریاچه‌های ایران یعنی خشکسالی دچار شده، اما پر بیراه نیست اگر بگوییم با همه این‌ها این دریاچه زیبایی‌های ویژه‌ای دارد که نمی‌توان از آن گذشت. این دریاچه هم تنوع گیاهی و جانوری زیادی دارد و هم به دلیل شوری و نمکی بودنش اهمیتِ زیاد.

دریاچه نمکی قم نیز فضای طبیعی خوبی برای آن است که دو نفره به سراغش بروید؛ تجربه‌ای متفاوت‌تر از بیشترِ قرارهای عاشقانه را در آن تجربه خواهید کرد.

 

مجتمع تجاری مهر و ماه

مجتمع تجاری مهر و ماه قم چندسالی است که جاذبه قویِ توریستی قم شده است. این مجتمع که در مسیرِ تهران و در کیلومتر 6 جاده قم قرار گرفته، چندسالی است نقشِ مهمی هم از نظر خرید و هم از نظر رستوران ایفا می‌کند و از جمله مجتمع‌های خدماتی-رفاهی بین راهی جاده‌های کشور در شکل‌ مدرن است.

مجتمع مهر و ماه ه گفته مدیران آن قرار است خلاء وجود فضایی خدماتی، رفاهی و گردشگری را برای زایران و مسافران قم پر کند. برندهای معروف، دسترسی آسان، بالا بودن کیفیت خدمات، جایگاه سوخت‌رسانی، داشتن فودکورت و غیره از ویژگی‌های این مجتمع است که می‌تواند یکی دیگر از فضاهای شهر قم برای گذراندن یک قرار عاشقانه باشد.

 

بوستان علوی؛ شلوغ اما معروف

بوستان علوی قم، فضای سبز شناخته‌شده‌ای برای مردم قم است. این بوستان که مردم زیادی را جذب خودش می‌کند در حال گسترش بیشتر و بهسازی نیز هست.

بوستان علوی قم، هم فضایی برای پیاده‌روی است، هم جایی برای بازی‌هایی مانند سورتمه ریلی و هم بوستانی است برای نشستن و گفتگو کردن. از گذشته تا امروز این بوستان انتخاب اول و آخر بسیاری از مردم قم بوده است. شاید شما هم بارها از یارتان پرسیده باشید کجا هم را ببینیم و پاسخ داده باشد: بوستان علوی!

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: