بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

10 نکته برای انتخاب بهترین کفش سفر

10 نکته برای انتخاب بهترین کفش سفر

پاشنه پایتان زخم شده، کف پایتان تاول زده، پاشنه صندل تابستانی‌اتان روی زمین می‌کشد، نمی‌توانید راه بروید، خودتان را لعنت می‌کنید: "چرا این کفش را برداشتم؟!" ما هم این سئوال را داریم؛ چرا یک کفش چرمِ نه چندان راحت با پنجه‌های تقریبا باریک را برای یک سفری که ساعت‌های زیاد باید در آن پیاده‌روی کنید را انتخاب کرده‌اید؟ یا چرا در هوای بهاری با صندلی که از پایتان سُر بخورد در پیاده‌روها به راه افتاده‌اید؟ شاید به نظر ساده بیاید اما انتخاب کفش مناسب برای سفر نیز نیاز به دقت و توجه دارد. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

انتخاب کفش راحت برای سفر کار ساده‌ای نیست. این راهنما به شما کمک می‌کند تا کفشی مناسب سفرتان را با خود، و البته به بهترین شکل ممکن حمل کنید. پس نکات زیر را بخوانید.

 

1. راحتی از زیبایی مهم‌تر است

راحتی مهم‌تر از مدل است. با کفش‌های راحت شما می‌توانید ساعت‌ها پیاده‌روی کنید یا مدت زیادی را سرپا بایستید. کفش‌های مد روز شاید زیبا باشند اما می‌توانند کل روز را برایتان سخت و ناراحت‌کننده کند. البته این به این معنا هم نیست که شما باید کفش‌هایی زشت یا مادربزرگانه به پا کنید! ممکن است در جستجویتان به دنبال بهترین کفش، کفشی را هم پیدا کنید منطبق با مد روز باشد.

 

2. کفش خوب نیازمند جوراب خوب است!

بسیاری از مردم برای انتخاب یک کفش مناسب پول زیادی خرج می‌کنند اما باز هم در سفر احساس ناراحتی دارند، چراکه آن‌ها به مسئله جوراب فکر نکرده‌اند. ممکن است در سفر کفشتان خوب و جورابتان بی‌کیفیت باشد. پس به یاد داشته باشید که جوراب باکیفیت بر استفاده بهتر از کفش به شما کمک خواهد کرد.

 

3. زمان و فضای مفصد سفر را خوب بسنجید

شما باید کفش‌هایتان را با زمان و فضای محیطی که به آن سفر خواهید کرد منطبق کنید. به پا کردن یک جفت کفش کوهنوردی در پاریس زیادی است همانطور که پوشیدن یک صندل در ایسلند خیلی کم است.  مثلا کفش‌های کوهپیمایی و کوهنوردی گزینه مورد علاقه بسیاری از گردشگران است. چرا که برای بودنِ طولانی مدت پا در آن طراحی شده‌اند، سبک و ضد آب نیز هستند که ویژگی‌های خوبی برای یک کفش است. اگر سفرتان در ماه‌های بارانی و برفی است یا اگر قصد دارید زمان زیادی را در حواشی شهرها بگذرانید انتخاب این نوع از کفشها بهترین انتخاب است.

 

4. به دنبال بهترین انتخاب باشید؛ هم اسپرت، هم شیک

ممکن است بارها در سفرهایتان انگشتان پایتان زخم‌شده باشد و پاشنه پایتان خسته. اتفاقی که ناشی از پوشیدن کفش‌های زیادی شیک است. اگر گردشگری هستید که به یک مقصد شهری، با آب و هوای معتدل و در فصل کم باران سفر می‌کنید، می‌توانید در عین حال که کفش مناسبی برای پیاده‌روی و گردش دارید، همان کفش را طوری انتخاب کنید تا آنقدری شیک باشد که بتوان با همان کفش به رستوران رفت. کفش‌های پارچه‌ای با منافذ هوا یکی از بهترین نوع این کفش‌ها هستند.

بیش از همه خانم‌ها هستند که به زیبایی کفششان برای حضور در فضایی مانند رستوران اهمیت می‌دهند، بنابراین این انتخابی مناسب برای زنان است.

 

5. کفش‌های سفر را درست بسته‌بندی کنید

پیش از جمع‌آوری هر وسیله‌ای، ابتدا کفش‌هایتان را انتخاب کنید و آن‌ها را در پایین‌ترین جایِ چمدانتان بگذارید. بهتر است ابتدا کفش‌های پیاده‌روی را در کیسه‌هایی که گرد و غبار و آلودگی به آن‌ها راه پیدا نمی‌کند بگذارید و آنگاه آن‌ها را در کیف سفر یا چمدانتان قرار دهید. آنگاه کفش‌های دیگر را بسته‌بندی کنید و کنار این کفش بگذارید. سالم نگه داشتن کفش در سفر از چروک نشدن لباس‌هایتان مهم‌تر است. پس اول دلواپس کفش‌ها باشید و بعد لباس‌ها.

 

6. حتما این 3 نوع کفش را همراه داشته باشید

سعی کنید در سفر 3 نوع کفش را با خودتان همراه کنید؛ کفش‌های راحتی که بتوانید در ساحل آن‌ها را بپوشید یا روی دوشتان حمل کنید، یک جفت کفش ورزشی برای پیاده‌روی‌های روزانه و یک کفش رسمی و در عین حال راحت برای مواقعی مانند رفتن به رستوران.

 

7. کتانی بهترین گزینه برای ورود به یک شهر جدید

اگر شما مسافری درون شهری هستید،  کفش‌های کتانی بهترین گزینه برای شما هستند. فراموش نکنید که پوشیدن صندل به هیچ‌وجه برای گردش در شهری جدید مناسب نیست؛ شما نخواهید توانست با خیالی راحت با یک صندل در پا به تماشای موزه‌ها، قدم زدن در خیابان‌ها و کوچه‌ها و یا ایستادن در فضای سبز بپزدازید.

 

8. پوشیدن دمپایی در سفر یک اشتباه است!

بسیاری از ما وقتی در حال بسته‌بندی چمدانمان هستیم، یک دمپایی را نیز در میان وسایلمان جا می‌دهیم که گه‌گاه بتوانیم آن را به پا کنیم و از راحتی آن لذت ببریم. اما استفاده از دمپایی در سفر یک اشتباه بزرگ است. شاید دمپایی در طول مسیر، در ساحل یا اقامتگاهتان مناسب باشد، اما برای رانندگی، پیاده‌روی و قدم زدن مناسب نیست، چراکه علاوه بر آسیبی که می‌تواند به پا و کمر بزند، می‌تواند آنطور که باید به شما تعادل لازم را ندهد و همچنین از پای شما در برابر آسیب‌های احتمالی در مقصد ناشناخته محافظت نخواهد کرد.

 

9. سایز کفش سفر را خوب بررسی کنید

اگر قصد دارید در کفشی که با خود به سفر می‌برید حسابی راحت باشید، نباید فراموش کنید که باید تقریبا یک سانتی‌متر فضای خالی در جلوی این کفش داشته باشید تا نوک پایتان به سر کفش نخورد و در پی استفاده زیاد احساس آزردگی نکنید. اگر سایز کفشتان را حسابی چسبان انتخاب کنید، از آنجا که پا بر اثر پیاده‌روی زیاد باد می‌کند حتما کفشتان آزارتان خواهد داد.

 

10. کفی کفش را از قلم نیاندازید

کفی یک کفش باید استحکام خوبی داشته باشد تا شوک وارد شده به کف پا را جذب کند و نیرویی که در حال حرکت به پا و آنگاه به بدن منتقل می‌شود را را کم کند. این نیرو 2 برابر وزن بدن شماست و اگر بخواهید کمی هم بدوید نیروی 10 برابر وزنتان به شما منتقل خواهد شد. بنابراین داشتن یک کفی کفش خوب و استاندارد نقش مهمی در پخش نیرو از زمین به کف پا و در نهایت به کل بدن خواهد داشت.

 

منابع:
thesavvybackpacker.com / shershegoes.com / فلایتو

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: