بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نوروز 97 را تلخ نکنیم!

نوروز 97 را تلخ نکنیم!

چیزی تا شروعِ سال نو، بهار و نوروز و به دنباله آن، چیز زیادی تا سفرهای تعطیلات نوروز نمانده است. موجِ سفرهای سال نو از روزهای آخر اسفند آغاز می‌شود و مردمِ گردشگر با شور و شوق و امید به روزهای جدید به دل‌ جاده‌ها می‌زنند. کنارِ این شادی و پویایی اما، سایه منحوسی سال‌هاست که بر سفرهای نوروزی در ایران سایه افکنده و آن "تصادفات جاده‌ای" است. چه خوب می‌شود اگر تا جای ممکن از حادثه سفر در نوروز 97 دور بمانیم و به جای آن لبخند بهاری را تا آخر تعطیلات بر لب داشته باشیم. اما چطور؟ با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

2 فروردین سال 96 خبری منتشر شد که گفت: جانشین پلیس راهور ناجا گفت:‌ تا روز گذشته 145 نفر در جاده های کشور به علت تصادفات جان خود را در صحنه حادثه از دست داده اند. این آمار اما تازه اول راه بود و تا آخر نورزو تعداد کشته‌ها به عدد 1000 نزدیک شد.

هرسال نوروز نزدیک به 15 میلیون نفر در ایران به سفر می‌روند و جاده‌هایی که ماه‌ها کمتر مسافری در آن تردد می‌کند، حالا میزبان مسافران زیاد از گوشه‌گوشه ایران است. گه‌گاه می‌شنویم که در پیِ این فشار سفر به جاده‌ها، برخی مسیرها از حالت دو طرفه به یکطرفه در می‌آید.

این‌که هرسال تعداد بیش‌تری از مردم در نوروز به سفر بروند اتفاق خوبی است، اما آنچه بد است نداشتن مدیریت سفر در پی فشار بر جاده‌هاست. نوروز 95 را که به یاد بیاوریم بی‌شک به یادِ 946 نفری خواهیم افتاد که به دلیل تصادفات جاده‌ای جانشان را از دست داده‌اند و تعدادِ بیش‌تری نیز در همین نوروز زخمی شده و آسیب دیدند.

مرگ این 946 نفر وقتی به ما شوکِ بیش‌تری وارد می‌کند که بدانیم این تعداد از کُشته‌ها تنها بخش کوچکی از تلفات سفرهای جاده‌ای ما هستند. نگاهی به آمارهای کلی‌تر بیاندازیم تا ابعادِ مارا را بیش‌تر درک کنیم.

از سال 1384 تا ده سال بعد یعنی سال 1393 در جاده‌های ایران نزدیک به 219 هزار و 172 نفر جانشان را از دست دادند. سال 94 تعداد کُشته‌ها 14 هزار نفر بود. هرچند که تعداد نلفات جاده‌ای از سال 93 به اینور رو به کاهش گذاشته اما با این‌حال این چیزی از عمقِ فاجعه تصادفات در ایران کم نمی‌کند.

مدیر ستاد دیه کشور چندین سالِ پیش گفته بود که تعداد کشته‌ها در تصادفات رانندگی در ایران حتی از تعدادِ شهدای انقلاب، شهدای ترور و شهدای جنگ تحمیلی نیز بیش‌تر است!

همچنین بنابر آمارهای جهان، رتبه ایران در میان 190 کشور از نظر تصادف 189 است و این رتبه بسیار بدی است. مرگ‌ومیر بر اثر حوادث رانندگی در جهان از هر 100 هزار نفر، نفر چیزی در حدود 14 تا 15 نفر است. اما در ایران این نسبت به 30 نفر در هر 100 هزار نفر می‌رسد؛ یعنی دو برابر میانگین جهانی! سازمان ملل نیز در همین رابطه تا سالِ 2020 را سال‌های اقدام برای امنیت جاده‌ها نامگذاری کرده است، در حالی‌که سازمان بهداشت جهان تصادفات رانندگی را تا 2020 از مهم‌ترینه دلایل مرگ و میر در کشورهایی با درآمد سرانه پایین دانسته است.

بد نیست این را هم اضافه کنیم که با اینکه ایران 1.1 درصد از جمعیت کرده زمین را دارد، 1.45 درصد از سوانح رانندگی را نیز دارد که بسیار زیاد است و همین میزان منجر شده تا خسارت‌ها به اقتصاد به دلیل سوانح رانندگی در ایران 7 درصد از تولید ناخالص ملی بیش‌تر باشد.

اما نگاهی هم به ابعاد انسانی ماجرا بیاندازیم؛ به گفته رییس پلیس راهور افرادی که در تلفات جاده‌ای جانشان را از دست می‌دهد بیش‌ترشان جوان هستند. 39 درصد این افراد بالای 50 سال سن دارند. 26 درصدشان 30 تا 50 ساله‌اند و مابقی زیر 30 سال سن دارند.

 

چرا سفر در ایران کُشته می‌دهد؟

از آمار و ارقام که بگذریم، مهم‌ترین چیز علت ماجراست. هرچند که بسیاری خودرو و جاده را مقصران اصلی نا امن شدن سفر جاده‌ای در ایران می‌دانند، اما واقعیت چنین نیست.

پلیس راهور و کارشناسان سوانح رانندگی معتقدند که 70 درصد از حوادث جاده‌ای به عوامل انسانی برمی‌گردند. البته به همین سادگی نمی‌توان درباره این آمار سخن گفت، چرا که بسیاری کارشناسان دیگر نیز بر این باورند که این 70 درصد عوامل انسانی به طور غیرمستقیم متاثر از عوامل غیرانسانی مانند ایمنی جاده و خودرو است.

مثلا آنکه حسین قلاسمی‌نژاد، عضو انجمن ایمنی راه‌ها، از مبحثی به نامِ "جاده بخشنده" سخن گفته که در جهان مطرح است و از زمانی سخن می‌گوید که با اینکه راننده اشتباه کرده اما ایمنی جاده باید به شکلی باشد که راننده را ببخشید و راننده بتواند در آن توقف کند.  این در حالیست که این مفهوم در جاده‌سازی ایرانی تقریبا به طور کاملی بی‌معناست.

عوامل غیرانسانیِ دیگر که به طور غیرمستقیم بر عوامل انسانی اثر می‌گذارند مواردی همچون نبود استراحتگاهِ مناسب بین راهی است؛ چراکه خواب آلودگی درصد زیادی از تصادفات جاده‌ای در ایران است.

اما آنچه بیش از همه به زعم کارشناسان و فعالان این حوزه اهمیت دارد مبحث "آموزش" است. چرا که آنطور که باید روی آموزش به رانندگان در ایران کار نمی‌شود و افرادی که می‌خواهند گواهی‌نامه بگیرند صرفِ یادگیری چند تکنیک و امتحانی مکانیکی و بی‌فایده به گواهی‌نامه دست پیدا می‌کنند و خیلی زود همان آموزش‌های قبلی را هم فراموش خواهند کرد.


بنابراین بد نیست به همه آموزش دهیم چطور در جاده‌ها رانندگی کنند تا سفرهای نوروزی تلفات کمتری داشته باشند.

در ادامه نگاهی به توصیه‌های نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی بیاندازیم تا بتوانیم نوروز امسال را کم‌خطرتر سفر کنیم.
 

توصیه‌های نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی:

- ‌رانندگان، آیا هیچگاه فكر كرده‌اید كه چرا برای مسائل غیر‌ضروری با هم تعارف می‌كنیم ولی در هنگام رانندگی حق تقدم یكدیگر را رعایت نمی‌كنیم؟
- ‌خط ممتد وسط جاده حكم دیوار قانون است، از آن عبور نكنید.
- ‌با پرهیز از تخلف رانندگی، سفر ایمن و خوشی را برای خود و همسفران مهیا كنیم.
- ‌جاده همیشه تسلیم راننده با احتیاط است.
- ‌رعایت مقررات رانندگی مساوی با پیشگیری از حواث، سفری سالم.
- ‌همیشه قبل از سفر از سلامت فنی و وجود تجهیزات ایمنی در وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل كنید.
- رانندگان، لذت سفر خود را با سرعت غیر‌مجاز به خاطره تلخ مبدل نكنید.
- ‌راننده، عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ از مهم‌ترین علل سوانح رانندگی است.
- ‌رانندگان، خط ممتد به منزله دیوار قانون است كه عبور كردن، سبقت گرفتن و دور زدن بر روی آن ممنوع است.
- ‌راننده عزیز تمام خیابان متعلق به شماست، این چند متر خط‌كشی شده را برای عابران بگذارید.
- ‌راننده گرامی، اگر شما به جای پلیس راهنمایی بودید با افراد متخلف و مخل نظم و آسایش عمومی چه برخوردی می‌كردید؟
- رانندگان محترم بزرگترین حوادث رانندگی همیشه در اثر كوچكترین بی‌احتیاطی‌ها اتفاق می‌افتد.
- راننده عزیز، هیچ تصادفی صورت نمی‌پذیرد مگر اینكه قبل از آن تخلفی صورت پذیرفته باشد.
- ‌رانندگان، بستن كمربند ایمنی هنگام رانندگی میزان صدمات وارده به سر و تنه را تا حدود 70 درصد كاهش می‌دهد.
- ‌بلافاصله پس از استقرار در خودرو، كمربند ایمنی را ببندید، چه بسا ممكن است حادثه همان لحظه در كمین باشد.
- كمربند ایمنی بهترین ابزار دفاعی برای مقابله با حركات غیر‌قابل پیش‌بینی سایر رانندگان بخصوص رانندگان كم‌تجربه است.
- ‌استفاده از كلاه ایمنی درصد بالایی از میزان مرگ و میر و آسیب‌های جدی به ناحیه سر موتورسواران را كاهش می‌دهد.
- ‌راننده عزیز با اولین احساس خستگی و خواب‌آلودگی از ادامه رانندگی اجتناب ورزید.

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: