بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

10 راه برای آنکه در سفر چاق نشوید!

10 راه برای آنکه در سفر چاق نشوید!

سفرهای جاده‌ای هم قابل تنطیم‌اند، هم سرگرم‌کننده و هم فراموش نشدنی. همه چیز در یک سفر جاده‌ای با وسیله شخصی به خود شما برمی‌گردد، به خصوص بخشی که مربوط به غذا و تنقلات است. اما مشکلی هم در سفرها وجود دارد و آن این است که اکثر ما در سفر بدنمان را رها می‌کنیم و با بهانه اینکه در تعطیلات هستیم هرچه می‌خواهیم می‌خوریم. با ایران‌پلنر همراه باشید تا راه‌های چاق نشدن در سفر را بشناسید.

مدیریت وعده‌‌های غذایی بیش از هرچیز می‌تواند سفر جاده‌ای را به یک سفر مقرون به صرفه تبدیل کند. شما می‌توانید در یک سفر زمینی میزان پولی که برای خورد و خوراک در نظر گرفته‌اید را از پیش تایین کنید و با بسته‌بندی‌های هوشمندانه از مواد غذایی به راه بیفتید. صرفه‌جویی در هزینه‌های خورد و خوراک در سفر می‌تواند دست شما را برای گردش بیش‌تر باز کند.

بسیاری از مردم وقتی از سفر برمی‌گرددند دیگر نمی‎‌توانند آن‌طور که باید بر روی تغذیه‌اشان مدیریت داشته باشند و این کار برایشان دشوار می‌شود. مردم تمایل دارند تا در طول سفر کارهایی که دوست دارند را انجام دهند و این مشمولِ غذاخوردن هم می‌شود. این در حالی است که رها کردن نحوه غذا خوردن در سفر یک خرابکاری است! چراکه وقتی از سفر برگردید دیگر نمی‌توانید آنطور که قبلا بودید غذا بخورید، ورزش کنید و از خودتان مراقبت کنید.

در این جا سعی داریم راه‌هایی را پیش پای شما بگذاریم تا با کمک آن‌ها بتوانید هم از سفرتان لذت ببرید و هم همانطور غذا بخورید که باید.

 

1. تنقلات به همراه داشته باشید

تنقلات راهکاری است که می‌توانید با آن خودتان را کنترل کنید. چرا که گشنه ماندن و گرسنگی کشیدن اصلا برای دور تعطیلات و در طول سفر خوشایند نیست و از طرفی اگر بیش از حد غذا بخورید متابولیسم شما به نفع شما کار نخواهد کرد و شما در وعده بعدی غذایی این متابولیسم را از دست خواهید داد.

در سفر، بسته‌های آماده‌شده‌ای حاوی آجیل، میوه‌های تازه، سبزیجات تازه، میوه‌های خشک، کراکرهای گندم، کورن فلکس، ادویه‌جات و چیزهای از این دست را به همراه داشته باشید. این مواد غذایی چیزهایی هستند که در سفر بتوانید به عنوان تنقلات بخورید.

اگر قرار نیست در سفری طولانی باشید، همراه داشتن یک ساندویچ و یا انواعِ ماست می‌‌تواند میان‌وعده خوبی باشد.

 

2. زمان غذا خوردن در سفر را تنظیم کنید

بیشتر مردم وقتی در سفر هستند فرصت نمی‌کنند که در ساعت مناسبی از روز غذا بخورند، بنابراین این کار به شام موکول می‌شود و شام خوردن در حالی که به شدت گرسنه باشیم ما را با مشکل روبرو خواهد کرد. بنابراین حتما به یاد داشته باشید که بعدازظهر غذا بخورید.

 

3. بگویید بله! بگویید نه!

اکثر ما هنگامی‌که در تعطیلات هستیم به همه‌چیز بله می‌گوییم؛ با این استدلال که "ما در تعطیلات هستیم!" یا اینکه احساس می‌کنیم باید به هرچیزی بله بگوییم. این خیلی خوب است که ما بگوییم بله! اما گاهی اوقات ما مجبور به بله گفتن می‌شویم. خیلی وقت‌ها می‌توانید به مسائل بگویید بله! اما کار خودتان را انجام دهید. در تعطیلات نیز همین است؛ نیازی نیست چون در روزهای تعطیل به سر می‌بریم به همه خوراکی‌ها بله بگوییم.

 

4. در سفر آب بنوشید

آب بنوشید. ما اغلب احساس گرسنگی و نیاز به خوردن یک چیز شیرین پیدا می‌کنیم، این در حالی است که درواقع ما نیاز به آب داریم. در هواپیما و اتاق‌های هتل و خانه‌های اقامتی‌امان در سفر ممکن است با کمبود آب روبرو شویم؛ بنابراین حتما در سفر باید یک بطری آب همراه داشته باشیم.

 

5. برای غذا خوردنتان در سفر برنامه بچینید

یک روز پیش از سفر برنامه بچینید و با خودتان تمرین کنید. مثلا به یک رستوران بروید که تمام موادغذایی اش را بدون سرخ کردن طبخ می‌کند، یا در یک روز پر استرس و یا یک روز تفریحی خودتون را در مرحله آزمایش قرار دهید.

 

6. جایی برای راه‌رفتن در سفر پیدا کنید

راه رفتن در تعطیلات راهی برای کنترل وزن شماست. بنابراین وقتی در سفرید در این طرف و آن‌طرف پیاده‌روی کنید، تا هم لذت ببرید و هم از تمریناتتان عقب نمانید. اگر بخواهید بیش از این فعال باشید باید امکانات اقامتی‌اتان را بسنجید؛ آیا می‌توانید از ورزشگاه هتل استفاده کنید؟ آیا می‌توانید یک کلاس تمرینی را در برنامه سفرتان بگنجانید؟ همچنین شما می‌توانید در تعطیلات دوچرخه‌سواری کنید.

 

7. هوشمندانه سفارش دهید

سبزیجات، غذاهای غیر سرخ‌شده، پروتئین‌های نابجا و دانه‌های کامل چیزهایی هستند که بهتر است در رستوران‌های مقصد سفارشتان بیش از همه سفارش دهید.

 

8. برای خودتان همراه پیدا کنید

آیا در سفرتان، یکی از اعضای خانواده، یک دوست یا همکار را دارید که با شما همراهی و شما را حمایت کند؟ بهتر است در سفر یک دوست به همراه داشته باشید تا بتوانید با او ورزش کنید. قبل از مسافرت به فکرِ این موضوع باشید، چرا که در اینصورت موفق عمل خواهید کرد.

 

9. خودتان را رو به جلو تصور کنید و نه رو به عقب!

اگر به سفر می‌روید تنها با خودتان تصور نکنید که این سفر برای آن است که در آن چیزهایی مانند پول به دست بیاورید و تمام. یک سفر می‌تواند چیزهای بیش‌تری برایتان داشته باشد.

 

10. از چیزهای سالم لذت ببرید

سعی کنید درحالی که مواد غذایی سالم می‌خورید از آن لذت هم ببرید. هرچند که شاید نتوان به این موضوع ارتباط برقرار کرد اما این حقیقت دارد. بنابراین درست خوردن و فعال بودنتان را به عنوان چیزی که آن را Fun یا سرگرمی می‌خوانید خراب نکنید.

 

از سفرتان به خوبی و سلامتی، لذت ببرید!

 

منبع: هافینگتون پست/ www.huffingtonpost.com

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: