بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

با دریا عشق و حال کنید!

با دریا عشق و حال کنید!

مطالب مرتبط

دریای جنوب و دریای شمال، جایی هستند برای آن دست از تفریحاتی که در نوروز امسال آدرنالین‌اتان را در آن‌ها افزایش دهید. برخی از هیجان‌ عید را می‌توانید در دریای خزر تجربه کنید و برخی را در خلیج فارس. با ایران‌پلنر باشید تا نگاه مختصری بیاندازیم به آن دست از تفریحات دریایی که حسابی می‌توانند حالتان را خوش کنند.

 

در سال‌های اخیر تفریح در زیر و رو و حتی آسمان دریا در ایران رونق گرفته است. شاید پیش از این بیش‌ترین نحوه لذت بردن از دریا سوار شدن بر قایق‌های تفریحی بود؛ قایق‌هایی که از کنار گل‌های مردابی خزر می‌گذشتند و یا در غروب خلیج فارس می‌راندند، اما حالا آنقدر جذابیت در دریا هست که قایق‌سواری اندکی به حاشیه رانده شده است. غواصی، جت اسکی، کشتی تفریحی، شاتل و... از این تفریحات هستند که ما به شما بگوییم کجا باید به سراغشان بروید.

 

غواصی

برای غواصی باید به سراغ خلیج فارس بروید. چندین سال است که تفریح غواصی از پرطرفدارترین‌هاست. برای این تفریح لازم است که ابتدا آموزش ببینید و آنگاه به همراه مربی به زیر آب بروید؛ ماهی‌ها و شگفتی‌های زیر دریا را تماشا و دنیای جدیدی را تجربه کنید. قشم، کیش، لارک، چابهار و هنگام سواحلی هستند که می‌توانید در آن‌ها غواصی کنید.

 

جت اسکی

جت اسکی تفریح پرطرفداری است و البته پر هیجان. این تفریح کمی هم نیاز به قدرت دارد؛ خصوصا برای کسی که جلوی جت بنشیند و فرمان را کنترل کند. مردم در بیشتر مواقع جت اسکی را دونفره سوار می‌شوند، اما اگر وزنتان از حد مجاز بیش‌تر باشد باید تکی سوار جت اسکی شوید. کارکردن با جت اسکی کار راحتی است اما کنترل سرعت و حرکات آن نیاز به دقت بیش‌تری دارد. بهتر است زیاد تند نروید که ممکن است آسیب ببینید و هنگام دور زدن با جت اسکی احتیاط کنید. در قشم و کیش، چابهار و ساحل خزر می‌توانید سوار جت اسکی شوید.

 

کشتی تفریحی

این تفریح دریایی، شاید هیجان زیادی به شما وارد نکند، اما حتما لحظات خوشی را برایتان خواهد ساخت. درواقع با سوار بر این کشتی قرار است کف دریا را که ماهی‌ها در آن در حال شنا کردن هستند ببینید. روی اسکله کشتی بیش‌تر وقت‌ها برنامه‌هایی مانند پخش آهنگ و برگزاری جشن هم برپاست. در یکی دو سال اخیر کشتی‌های تفریحی تنوع‌ زیادتری پیدا کرده‌اند؛ مثلا برخی کشتی‌ها شما را از کیش به قشم می‌برند و برمی‌گردانند که در این مدت حسابی می‌توانید از بودن روی آب خلیج فارس لذت ببرید. کشتی‌های تفریحی در کیش در انتظار شما هستند.

 

لنج‌سواری و قایق‌سواری

این دو تفریح از قدیمی‌ترین تفریحات روی دریا هستند که هنوز هم علاقمندان زیادی دارند. قایق‌های تفریحی در شمال ایران و ساحل خزر رونق زیادی دارند، انوان آن یعنی موتوری، پارویی و پدالی هنوز هم کرایه داده می‌شوند. در جنوب داستان کمی متفاوت‌تر است. شما در قشم می‌توانید شوار لنج شوید که به دلیل تاریخی بودن این وسیله دریایی هم فال است و هم تماشا. شاید خوش‌شانس باشید و سوار یک لنج نسبتا بزرگ هم بشوید. در کیش هم قایق‌ها به روز موتوری که شکل‌وشمایلشان هم جذاب است مسافران را به دل دریا می‌برند و می‌گردانند. این تفریح از آن دست تفریحاتی است که خانوادگی لذت بیش‌تری دارد.

 

موج سواری

اگر دل و جراتش را دارید موج سواری کنید! موج سواری آدرنالیتان را به سقف می‌چسباند اگر بتوانید بر ترس و نگرانی غلبه کنید و سوارش شوید. روش استفاده از این تفریح به این شکل است که قایقی در جلو حرکت می‌کند که شما به آن وصل هستید اما روی تخته موج سواری؛ طناب را می‌گیرید و قایق شما را روی آب می‌کشد. هم در برخی از نقاط ساحل خزر و هم در جنوب به خصوص کیش این تفریح وجود دارد.

 

شاتل و بنانا

تویوب‌های شاتل و بنانا را هم می‌توانید در دریای جنوب امتحان کنید. این دو تفریح از هیجان‌انگیزترین تفریحات کیش هستند که می‌توانید دسته جمعی و تک نفره سوارشان شوید. اگر سوار بر این تیوب‌ها شوید، توسط قایق‌های تندرو (جت بوت) با سرعت بسیار بالایی بر پهنه دریا کشیده می‌شوید و هیجان وصف ناپذیری را تجربه خواهید کرد. شاتل‌سواري نیز ورزشي پر هيجان که است که اگر دوست داشته باشید سوارش شوید باید ماهيچه‌هايتان قوي باشد، چرا که اگر پنین نباشید، هنگام دور زدن قايق نيروي گريز از مرکز شما را به داخل دريا پرتاب مي‌کند.

 

از این‌ها هم که بگذریم، یادتان باشد که یکی از بهترین تفریحات در دریا شنا کردن در آن است؛ ساحل آرام خلیج فارس با آفتابی که بالای سرتان می‌تابد و شن‌های داغش، آیا شما را ترغیب نمی‌کنید که دل به دریا بزنید؟

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: