بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

رو زمین خدا حال کن!
مطالب مرتبط

"همش کار، کار و کار! پس کی زمان تفریح می‌رسد؟ " این جمله خیلی از ماهاست که فرصت سفر رفتن و تفریح کردن به خودمان نمی‌دهیم و تمام زندگی خود را فقط به کار کردن اختصاص می‌دهیم. این روزهای تعطیل بهترین فرصت تجربه هیجان و تفریح کردن است. پس فرصت را غنیمت شمرده و با ایران پلنر همراه باشید تا با تفریحات در دسترس و لذت بخش آشنا شوید و یک سال خود را بسازید.

 

۱. آفرود: (off road)

تکان‌های شدید، بالا و پایین رفتن روی رمل‌ها و لیز خوردن روی شن و ماسه‌ها آن هم با ماشین، هیجانی‌ترین تفریح کویر است. ترسی همراه با لذت شدید که شاید هیچ وقت و هیچ کجا نصیبتان نشود. علاوه بر کویر، کوه، جنگل و کلاً مسیرهای ناهموار با پستی و بلندی‌های زیاد مناسب آفرود است. اگر عاشق هیجان و لذت‌های عمیق و از ته دل هستید، حتماً سفری به مناطق مناسب آفرود داشته باشید و حسی متفاوت را تجربه کنید. دقت داشته باشید هر خودرویی برای آفرود مناسب نیست، خودروهای سافاری باید ارتفاع شاسی متوسط، حجم و قدرت موتور بالا و وزن کمی داشته باشند. نگران نباشید اگر با تجهیزات و راننده حرفه‌ای به کویر، کوه و یا جنگل بروید، نه تنها آسیبی به شما وارد نمی‌شود، بلکه خاطره‌ای شیرین برایتان باقی می‌ماند. این تفریح امروزه ورزشی شناخته شده است واصول و مرامنامه دارد و مسابقات آن در سطح بین الملل برگزار می‌شود.

۲. موتور سواری:

اگر چه هیجان موتور سواری بیشتر از ماشین است، اما خطر بیشترش دوستداران هیجان را تهدید می‌کند. موتور سیکلت های پرشی و چهار چرخ از جمله موتورهای مورد استفاده در کویرند. یادتان باشد اگر قصد موتور سواری دارید حتماً از کلاه و سایر وسایل ایمنی استفاده کنید. اسکوتر و موتورهای تفریحی و مسافرتی نیز هیجانی وصف نشدنی دارند. اکنون در بعضی قسمت‌های ایران پیست‌های موتور سواری آماده شده‌اند تا دوستداران این ورزش با امنیت بیشتر به موتور سواری بپردازند و شوری متفاوت را تجربه کنند. کویر زیبای سیازگه در حدود پنج کیلومتری آخرین نقطه شهری ابوزید آباد بهترین مکان برای موتور سواری کویری است.

۳. دوچرخه سواری:

تمرین، اعتماد به نفس و داشتن تجربه برای این تفریح لازم است. دوچرخه سواری به نسبت هیجانی کمتر از سایر تفریحات زمینی دارد اما نوای زنجیر چرخ‌ها و دیدن مناظر اطراف حسی خوشایند را به دوچرخه سوار القا می‌کند. داشتن دوچرخه مناسب و تجهیزات برای دوچرخه سواری در کویر، جنگل و مسیرهایی که پستی و بلندی دارد ضروری است و به تسلط و قوای بدنی بالایی نیاز دارد. پیست‌های متفاوتی در سراسر ایران وجود دارد. چون پیست چیتگر تهران و جزیره کیش. کویر مصر نیز مکانی مناسب برای دوچرخه سواری کویری است.

۴. سورتمه سواری:

یکی از تفریحات هیجان انگیز سورتمه سواری است. ترس و دلهره به خود راه ندهید و سوار بر این ماشین‌هایی که بر ریل سوارند بشوید. هر کدام از ماشین‌های سورتمه، قابلیت استفاده دو نفره را دارند و قابل کنترل اند و شما می‌توانید سرعت خود را به دلخواه انتخاب کنید. اما بهتر است خود را رها کرده و با چرخش‌های ۳۶۰ درجه‌ای اوج هیجان را تجربه کنید. دیدن مناظر اطراف از بالا و کشیدن هوای تازه داخل ریه‌ها از دیگر حُسن های سورتمه سواری است. سورتمه دربند، نمک آبرود و بام تهران از جمله سورتمه‌های معروف هستند که می‌توانید به سراغشان بروید و تفریحی پر نشاط داشته باشید.

۵. شهربازی:

شهربازی که فقط مخصوص بچه‌ها نیست. در هر سنی باشید تجربه لحظه‌های شاد دوران کودکی می‌تواند حالتان را خوب و خستگی‌ها را محو کند. همه نوع وسیله بازی و سرگرمی، مناسب هر سنی در شهربازی‌ها وجود دارد و می‌تواند یک روز خاطره انگیز را فراهم کند. شهربازی‌ها هم سرپوشیده اند و هم سر باز. شهربازی‌های سرپوشیده بازی‌های الکترونیکی و رایانه‌ای دارند و برای بچه‌های این دوره هیجان انگیز ترند. بسیاری از مجتمع‌های تجاری جدید شهربازی‌های کوچکی را در دل خود جای داده‌اند. به طور مثال مجتمع ارگ تجریش، کوروش و... شهربازی‌های سرپوشیده دارند. شهربازی پارک ارم تهران و شهربازی پارک ملت مشهد از جمله شهربازی‌های قدیمی است که خیلی‌ها با آن‌ها خاطرات خوش دارند.

۶. پارک‌های آبی:

در پارک‌های آبی هم می‌توان آب تنی کرد و هم هیجانی بی نظیر را تجربه کرد. ترکیب آب و هیجان، ترکیب فوق العاده ای است که فقط در پارک‌های آبی می‌توان سراغ گرفت. انواع سرسره‌های آبی، سقوط آزاد و چرخشی، دریاچه‌های خروشان و موج‌های مصنوعی، فیش اسپا ها و ماساژهای مختلف در این پارک‌ها وجود دارد و لحظاتی ناب را رقم می‌زند. تهران چند پارک آبی دارد؛ اُپارک، دهکده آبی پارس و... تعدادی هم در مشهد مقدس است. از جمله آنها سرزمین موج‌های آبی، ایرانیان و... است. به تازگی پارک آبی ساحلی و روباز در کیش بنا شده است و در آن می‌توان در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس هیجان وصف ناشدنی را تجربه کرد.

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: