بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جنگل گیسوم؛ آمیختگی عاشقانه جنگل و دریا

جنگل گیسوم؛ آمیختگی عاشقانه جنگل و دریا

بهار فصل طبیعت‌گردی است و طبیعت ایران برای همه عاشقان طبیعت به اندازه کافی جا دارد. تعطیلات نوروزی بهترین زمان برای این‌کار است؛ چه‌چیز بهتر از اینکه در این روزها در جنگل‌های شمال نفس بکشید، در ارتفاعات زاگرس، سبلان و دماوند در دل کوه‌ها به آسمان نزدیک‌تر شوید و چه آرامشی بهتر از راه‌رفتن روی شن‌های داغِ جنوب. در این میان، ایران‌پلنر قصد دارد جنگل گیسوم را به شما معرفی کند.

 

در استان گیلان و در 17 کیلومتری تالش، جنگل گیسوم قرار دارد. گیسوم از جنوب به رضوانشهر می‌رسد و از شمال نیز به تالش.

 اگر سفر به شهرهای شمالی یکی از اولین ‌انتخاب‌هایتان بوده باشد، حتما سری به آن زده‌اید. جنگل گیسوم در تعطیلات نوروزی مسافران زیادی را به شمال می‌کشاند. زیبایی‌های بی‌نظیرِ آن در کنار امکانات مختلف و از همه مهم‌تر نزدیکی‌اش به دریا، انتخاب خوبی برای طبیعت‌گردی است.

در حرکت از رشت به سمت آستارا، پس از عبور از منطقه‌ای به نام پره‌سر به گیسوم خواهید رسید؛ جنگلی که به دلیل درختان بلندش که بر روی راه‌ها و مسیرها خم شده‌اند به دالان بهشت معروف است؛ دالانی که پس از حدود 3 کیلومتر شما را از جنگل به ساحل خزر خواهد رساند.

جنگل‌ گیسوم 80 هکتار است, 80 هکتاری که تنوع بی‌نظیری از گیاهان را در دلش جا داده؛ درختان انجیری یا آسون‌دار و وجود 76 گونه گیاه شناخته شده که 21 گونه ان چوبی و بقیه علفی هستند، اگر عاشق طبیعت باشید حسابی سرگرمتان خواهد کرد.

اگر این جنگل را برای تفریح و گشت‌وگذار نوروزی انتخاب کرده‌اید، بد نیست بدانید که امکاناتی مانند پارکينگ، وسايل بازي کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، هتل، مناطق پيک‌نيک روزانه، کمپينگ طبيعي، مسيرهاي پياده روي، مجموعه فضاهاي جنگلي باقيمانده در ناحيه شرقي، دوچرخه‌سواری، جنگل شمشاد و موزه طبيعي گل و گياه نیز در آن وجود دارد. این امکانات ممکن است شما را نه چند ساعت و یک‌روز که چندین‌روز در گیسوم پاگیر کند.

 

دالان بهشت

کمی هم از دالان سرسبز و منحصر به فرد این جنگل بگوییم؛ جاده گیسوم دالانی جنگلی دارد که با نسیم خنک فروردین‌ماهِ کوهستان تالش و نوری که لابلای درختان به زمین می‌رسد و صدای پرندگان در هم آمیخته و با عبور از آن حس بی‌نظیری را تجربه خواهید کرد؛ خصوصا آنکه بدانید با عبور از این مسیر به دریا خو اهید رسید؛ پیوند جنگل و دریا از دیگری ویژگی‌های خاص این منطقه است.

 

ساحل گیسوم

ساحل گیسوم در کنار منطقه جنگلی، فضای گردشگری دیگری است که هرسال در هر تعطیلی گردشگران زیادی را جا می‌دهد. در ساحل نیز می‌توانید اقامتی کوتاه یا بلندمدت‌تر داشته باشید. این ساحل هم امکانات اقامتی دارد و هم امکانات غذایی. از طرف دیگر در این ساحل می‌توانید جت اسکی را هم تجربه کنید و غرق هیجان شوید. تلاقی جنگل و ماسه‌ در این ساحل حتما شما را بیش از همیشه ترغیب خواهد کرد تا کمی هم قدم بزنید و در آرامشی از جنس طبیعت لذت ببرید.

 

ناگفته نماند که در نزدیکی این منطقه روستای زیبایی به نام گتگسر نیز وجود دارد که اگر قصد اقامت داشته باشید می‌توانید مهمان‌پذیرها یا خانه‌های ویلایی آن را که اهالی در اختیار مسافران قرار می‌دهند کرایه کنید.

هرچند که گیسوم در فصل بهار رنگ و بوی دیگری دارد، اما پاییز و زمستان این جنگل نیز دیدنی است و می‌توان با جلوه دیگری از طبیعت در این منطقه آشنا شد.

شهرهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: