بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

دو نفره های من و بابام

۱۱ فروردین روز پدر است و هر فرزندی از مدت‌ها قبل به فکر است که چه هدیه‌ای برای پدر خود تهیه کند. پدری که تمام عمر خود را به پای خوشبختی فرزند ریخته است و اکنون جز احترام از فرزند خود انتظار دیگری ندارد. چه بهتر است در این روز، دست پدر را گرفته و به پاس تمام زحماتی که کشیده است، گشتی کوتاه در یک روز، در شهر خود، به عنوان هدیه به او بدهیم. این هدیه تا همیشه ماندگار خواهد بود و لبخند را بر لبان پدر مانا می‌کند. با ایران پلنر همراه باشید.

 

رشت (بام سبز لاهیجان)

راهش سبز و زیباست و با وجود تله کابین به راحتی می‌توان با پدر تا قله رفت. بام سبز لاهیجان یکی از نقاط دیدنی استان گیلان است و بالای شیطان کوه واقع شده. از آن بالا استخر، مزارع چای لاهیجان، طبیعت بکر و منحصر به فرد، زمین‌های کشاورزی و جاده‌های روستایی همه پیداست که قطعاً برای پدر بسیار جذاب خواهد بود.

گرگان (خانه تقوی‌ها)

حاج میرزا محمد تقی تقوی این بنای باشکوه را در دوره قاجار بنا کرد که در آن روزگار ۱۰ حیاط اصلی و فرعی داشته است. هر حیاط حوضی مخصوص داشته و امروزه سازمان میراث فرهنگی این مجموعه را خریداری و بازسازی کرده است. در برخی قسمت‌ها نقوش اسلیمی، اشعار فارسی به خط نستعلیق و آیات قرآن به خط نسخ دیده می‌شود که حال و هوای خوبی دارد. پدرتان با دیدن این خانه به روزگار گذشته می‌رود و خاطراتش را مرور می‌کند.

ارومیه (تفرجگاه بند)

بهاران که شود آب و هوای این روستای پر قدمت معتدل می‌شود و در کنار رودخانه شهرچای و باغات آن منطقه‌ای با صفا به حساب می‌آید. بهتر است در این روز تعطیل همراه با پدر به تفرجگاه بند ارومیه بروید و به دور از زندگی شهری، دمی بیاسایید.

سنندج (مجموعه تفریحی آبیدر)

پارک جنگلی آبیدر در دامنه‌های کوهی به همین نام قرار گرفته و چون از آن آب فراوان تراوش می‌کند و چشمه‌سارهای زیر زمینی بسیاری دارد به آن آبیدر می‌گویند. این مجموعه تله کابین و یک سینمای رو باز دارد و می‌تواند مکان مناسبی برای دیدن فیلم مورد علاقه پدر در آن محیط با صفا باشد.

کرمانشاه (تکیه معاون الملک)

روزگار مشروطه برای اکثر پدرها پر از خاطره است، تکیه معاون الملک یکی از آن مکان‌هایی است که در بحبوحه مبارزات مشروطه به آتش کشیده شد. اما پس از آن به گونه‌ای زیباتر از قبل بازسازی شد. حتماً با پدر سری به این تکیه تاریخی بزنید و به داستان‌های پدر گوش فرا دهید.

خرم آباد (دریاچه کیو)

دریاچه کیو در قلب خرم آباد قرار گرفته و تنها دریاچه طبیعی در فضای شهری است. می‌توانید همراه با پدر سوار بر قایق شده و از طبیعت دیدنی و آرامش آب لذت ببرید. همچنین نشستن در کنار آب و دیدن رقص فواره‌ها و پرواز پرندگان مهاجر می‌تواند بسیار شادی بخش باشد.

اصفهان (محله جلفا)

محله جلفا یا محله عشاق برای اصفهانی‌ها پر از حال و هوای خوب گذشته است. خصوصاً قدم زدن میان بافت تاریخی اش و بازدید از کلیساهای جذابش چون وانک و بیت اللحم. این محله هویت خود را حفظ کرده و برای پدر بسیار جذاب و دیدنی است.

تهران (کافه نادری)

قهوه خوردن در کافه روشنفکران نه تنها برای پدر که برای خود ما هم جذاب است. کافه‌ای تاریخی که پاتوق بسیاری از بزرگان ادب و تاریخ بوده و بسیاری از تصمیمات بزرگ نیز در آنجا گرفته شده است. کافه نادری در خیابان جمهوری تکه‌ای باقی مانده از دهه ۵۰ است که به راحتی قابل دسترس است و قهوه خوردن در آنجا هدیه‌ای ماندگار محسوب می‌شود.

قزوین (کاروانسرای سعد السلطنه)

پیاده روی کردن در این کاروانسرای بلند بالا و تاریخی لذتی عجیب دارد. به هر طرف سر برگردانید آثار هنرمندان و فروشگاه‌های هنری می‌بینید. نگران نباشید آنقدر کافه‌های مختلف در آن جای گرفته که هر وقت احساس خستگی کردید می‌توانید به یکی از آنها بروید و خستگی راه بدر کنید. در انتهای کاروانسرا مسجدی قرار گرفته که برای راز و نیاز پدر نیز مناسب است.

شیراز (حافظیه)

چقدر لذت بخش است که دیوانی از حافظ بدست گرفته و در چنین روزی همراه با پدر به حافظیه برویم. گرفتن فالی از حافظ، خواندن اشعار ناب و دعای خیر پدر وقتی با فالوده‌ای شیرازی همراه شود، روزی خاطره انگیز را می‌سازد که تا سال‌ها در ذهن‌ها ماندگار خواهد بود.

اهواز (پل سفید)

پل معلق و یا پل سفید نماد شهر اهواز است که از روی کارون گذر می‌کند. اگر پای صحبت پدر بنشینید حتماً از روزگاری می‌گوید که درشکه‌ها از روی آن عبور می‌کردند و مهندس آلمانی و همسرش چقدر برای این پل زحمت کشیدند. خاطرات لب کارون و پل سفید را در کنار پدر از دست ندهید.

تبریز (ایل گلی)

ایل گلی یکی از گردشگاه‌های مهم تبریز است که به آن شاه گلی و یا استخر شاه هم می‌گویند. همان طور که دور استخر قدم می زنید می‌توانید از جغول بغول های خوشمزه چرخی‌ها خریداری کنید و یک عصر متفاوت را با پدر رقم بزنید.

 

در هر جای ایران باشید می‌توانید با پدر به مکان‌های قدیمی و تاریخی بروید. هم خودتان سر ذوق می آیید و هم روزی خاطره انگیز را به پدر هدیه می‌دهید. در ادامه سایر پیشنهادهای ما را بخوانید.

در اردبیل می‌توانید به شورابیل و یا محوطه شیخ صفی بروید. در بوشهر به کاروانسرای قوام، در قشم سری به جنگل‌های حرا بزنید و کمی هم آبتنی کنید. در چابهار به ساحل بزرگ در بندر تیس بروید و محو عظمت دریای بی کران شوید. در زابل به چاه نیمه بروید و در بیرجند به روستای رنگارنگ چنشت قدم بگذارید.

در مشهد به موزه پهلوانی بروید و به یاد روزگار کودکی با پدر زور آزمایی کنید و در بجنورد به پارک باباامان رهسپار شوید.

گشتن در محله قدیم قم برای یک روز تعطیل با پدر بسیار مناسب است و حمام چهار فصل در اراک، برای پدر سراسر زیبایی و حیرت است. کاخ سلیمانیه البرز برای پدر بسیار دیدنی است و معدن نمک گرمسار در سمنان می‌تواند جذاب باشد.

در زنجان می‌توانید به بام زنجان بروید و در ساری به سالار دره سری بزنید. تپه‌های عباس آباد در همدان، سپیدان در یاسوج، باغ عمارت بیگلر بیگی فتح آباد در کرمان، تونل کوهرنگ در شهر کرد، کلبه هور جزیره کیش و کافه بام کاشان می تواند از جمله مکان هایی باشد که با پدر یک روز خوب را سپری کنید.

پس زودتر این حال خوب را به خود و پدر هدیه دهید.

 

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: