بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

چطور در سفر تمیز بمانیم؟

چطور در سفر تمیز بمانیم؟

مطالب مرتبط

یکی از مسائل همیشگی سفر پاکیزگی و تمیز ماندن خودمان و لباس‌هایمان است. این مسئله به خصوص آن‌جایی پررنگ می‌شود که اقامتگاه مشخصی نداشته باشیم، کوله‌گرد باشیم، طبیعت گرد باشیم و یا مقصد سفرمان جایی باشد که برخی از امکانات بهداشتی در آن کم است. اگر بخواهیم سفرهای ماجراجویانه را هم تجربه کنیم، حتما نیاز به دانستن مواردی داریم که بتوانیم در شرایط سخت خودمان را تمیز نگه داریم و نگذرایم پاکیزه نبودن سفرمان را تبدیل به سفری تلخ کند. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

هنگامی که به امکانات اساسی مانند دوش گرفتن در سفر دسترسی ندارید باید چه کار کنید؟ اگر شما به اندازه کافی برای یک سفر آماده باشید، می‌توانید به هر سفر بروید؛ از سیب و لیمو برای بهبود تنفس استفاده کنید، بدون آب دوش بگیرید و در تنگ‌ترین جاها بخوابید.

تازه و تمیز بودن به شما کمک می‌کند تا روحیه‌اتان در سفر خوب باشد و دیگر پس از برخورد با مردم محلی نگران سلامتی و تمیزی‌اتان نباشید.

 

تمیزی دست‌ها

درحالی‌که پزشکان به شستن دست‌ها با آب داغ و صابون توصیه می‌کنند تا از گسترش میکروب‌ها جلوگیری شود، این گزینه در سفر به راحتی در اختیار یک مسافر نیست. در شرایط سخت یک سفر می‌توان از یک ضدغفونی‌کننده حاوی الکل، در مواردی مانند پیش از غذا خوردن، پس از استفاده از دستگاه خودپرداز و غیره استفاده کرد.

 

تمیزی صورت

یک چهره تمیز می‌تواند نامرتبی و پاکیزه نبودن چیزهای دیگر را تا حدودی جبران کند. برای تمیز نگه داشتن صورت اما باید دو چیز را در نظر داشته باشید: آب و هوای مقصد و نوع پوستتان.

هروقت بیرون از محل سکونتتان بودید لازم است که یک کرم مرطوب‌کننده یا ضدپیری پایه را همراه داشته باشید.

فراتر از مرطوب نگه داشتن صورت، تمیز کردن آن نیز خود نوعی مسئله است. محصولات گیاهی ابدار و بدون چربی‌ای در بازار وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در سفر استفاده کنید.

در طول سفر مجموعه‌ای از پارچه‌ها یا پدهای تمیزکننده صورت را با خودتان بردارید؛ این پارچه‌های بسته‌بندی شده به صورت جداگانه حاوی الکل هستند و برای استفاده از آن‌ها نیازی به آب نخواهید داشت.

 

تمیزی دهان

آیا بوی بد دهان هنگام تنفس را بزرگترین دشمنِ تمیز ماندن در سفر می‌دانید؟ ظاهرا همسفران شما و یا مسافرانی که داخل هواپیما یا اتوبوس هستند این‌طور فکر می‌کنند.در یک نظرسنجی درصد زیادی از مردم به این موضوعِ مشترک تاکید کرده‌اند، کسانی‌که دهان و نفس‌اشان بوی بد می‌دهد، بدترین وجهه را پیدا خواهند کرد.

پس چه باید بکنیم تا از این طعم ناپاک و چسبنده دهان جلوگیری کنیم و نگاه ناخوشایند دیگران را از خود برداریم؟ علاوه بر اینکه باید از خودرن سیر و صمغ و یا ترشی و این قبیل خوراکی‌ها در سفر خودداری کنیم، برخی از محصولات هستند که به افزایش بهداشت دهان و دهان در سفر کمک می‌کنند.

داشتن یک مسواک کوچک یا مینی مسواک از این قبیل محصولات است و موقعی که نتوانید دندان‌هاستان را به طور واقعی بشویید به کار می‌آید. بهتر است همراه این مسواک دانه‌های خوشبوکننده دهان همراه داشته باشید تا هنگام تمیزکردن دندان‌ها عطر خوشبو و تمیزکننده‌ای توسط این دانه‌ها در دهانتان رها شود.

همچنین می‌توانید برای جلوگیری از بد بو شدن دهانتان، از نخِ دندان استفاده کنید. این وسیله نیازی به استفاده از آب هم ندارد و و هیچ مواد تشکیل‌دهنده دیگر لازم ندارد.

در کنار همه این‌ها خوشبوکننده‌های دهان را هم فراموش نکنید؛ از قرص‌های جویدنی گرفته تا آبنبات‌های خنک و خوش‌بو. این محصولات را به راحتی می‌توانید از داروخانه تهیه کنید.

همچنین برخی از مواد غذایی، به جای هر محصول دیگری می‌تواند به تمیز کردن دهان کمک کنند. سیب یکی از این گزینه‌هاست که دهان را به طور طبیعی شستشو می‌دهد. لیمو ترش نیز می‌تواند همین‌کار را بکند.

 

تمیزی لباس‌ها

در وسیله حمل و نقل سفرتان، لباس‌هایی با جنس پلی‌استر خشک و مناسب، سبک و غیرقابل چروک و همچنین لباس‌هایی که زود خشک می‌شوند را همراه داشته باشید و آن‌ها را بالاتر از وسایل دیگر بگذارید. این لباس‌ها با جنسی که دارند می‌توانند به راحتی شسته و سریع خشک شوند.

ممکن است نگران این باشید که مقصد سفرتان سرد باشد و نتوانید از این دست لباس‌ها استفاده کنید، بنابراین چند نوع از این لباس‌ها همراه داشته باشید که زیر لباس گرمتان به تن کنید و برای گرفتن تعرق‌اتان از لباس‌های زیر لباس گرم استفاده کنید.

همراه داشتن چند دست لباس زیر نیز در سفر اهمیت زیادی دارد. این کار می‌تواند به تمیز ماندن شما تا رسیدن به مقصدی که امکانات بیش‌تری دارد کمک کنید.

یادتان باشد اگر قرار است در یک سفر چند مقصد را تجربه کنید و بگذرانید، در هر مقصد لباس‌های زیری که به تن داشته‌اید را دربیاورید، بشویید، خشک کنید و بایگانی کنید. چراکه در طول مسیر و جاده ممکن است به کارتان بیاید.

 

تمیزی ذهن!

درکنار همه این‌ها باید ذهنتان را نیز در سفر پاک و تمیز نگه دارید. در یک سفر لازم است که شما از اتفاقا‌ت پیش رو نترسید و اجازه ندهید زهنتان آلوده افکاری شود که مدام به شما می‌گوید: "چطور در یک جای کوچک خواهی خوابید؟"، "چطور بدون آب سر خواهی کرد؟" و یا "چطور از بوی بد عرقت در امان خواهی بود؟!".

این افکار باعث خواهند شد تا نتوانی سفرهای لذت‌بخش، خاص و ماجراجویانه را تجربه کنید. بنابراین در کنار طراوت، تمیزی و پاکیزگی دهان، لباس‌ها، صورت و دست، لازم است که به پاکیزی ذهنتان نیز بیاندیشید.

 

برگرفته و ترجمه از: www.smartertravel.com

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: