بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

گرد جهان با دوچرخه
مطالب مرتبط

یکی از لذت‌های فراموش نشدنی در سفر به کیش، رکاب زدن دور جزیره است؛ آن‌هم رکاب‌زدنی همراه‌ با شنیدن صدای مرغان دریایی، عبور از کشتی یونانی، تماشای خانه‌های بومیان کیش و ده‌ها جاذبه گردشگری دیگر کیش. تجربه دوچرخه‌سواری در کیش را احتمالا در هیچ‌کجای دیگر ایران تجربه نکنید، چراکه هیچ‌کجا جاده‌ای همچون جاده جهان کیش وجود ندارد که به موازات ساحل و دریا کشیده شده باشد. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

وقتی به جزیره کیش بروید، در سواحل میرمهنا، مرجان، مرد ماهیگیر و سیمرغ مردمی را می‌بینید که با دوچرخه‌های تک‌نفره و گه‌گاه دونفره و گاهی‌هم سه‌چرخه‌های تفریحی در حال رکاب زدن در مسیر ویژه دوچرخه‌سواری هستند. احتمالا با دیدن این تصویر، شما هم دوست داشته باشید، دوچرخه‌ای کرایه کنید و دل به دل مسیر زیبا و سوسه‌کننده دوچه‌سواری کیش بدهید.

تفریح دوچرخه‌سواری در کیش با توجه به هزینه پایینش نسبت به دیگر تفریحات کیش، طرفداران بیش‌تری دارد. برای یک‌ساعت دوچرخه‌سواری، بیش‌تر از 20 هزار تومان هزینه نخواهید کرد. برای کرایه دوچرخه می‌توانید به هر کدام از ایستگاه‌هایی که در طول مسیر ویژه دوچرخه‌سواری –و بیش‌تر در سواحل تفریحی- قرار دارند بروید.

فرقی ندارد شب باشد یا روز؛ دوچرخه‌سواری در پیست ویژه دوچرخه‌سواری کیش لطف زیادی دارد.  در این مسیر می‌توانید کلبه هور کیش را ببینید، از سواحل چهارگانه جزیره عبور کنید، در شلوغی اسکله تفریحی رکاب بزنید و یا جاذبه‌هایی مانند کشتی یونانی، نخلستان‌ها، پوشش گیاهی ویژه جزیره، مردم بومی و غیره  را تماشا کنید.

البته اگر بدنتان استقامت کافی نداشته باشد نخواهید توانست تمام مسیر دوچرخه‌سواری کیش را رکاب بزنید؛ چرا که این مسیر به اندازه طول اطراف جزیره است.

 

دوچرخه‌سواری به موازات جاده جهان

کمی هم به جذاب‌ترین بخش دوچرخه‌سواری در کیش بپردازیم. مسیر ویژه دوچرخه‌سواری که از آن سخن گفتیم، درواقع مسیری 75 کیلومتری به موازات جاده جهان است که در اطراف جزیره کشیده شده است. این جاده به خودی خودی یکی از جاذبه‌های گردشگری کیش است و به همین دلیل نیز هیچ‌کجا را نمی‌توان در ایران سراغ گرفت که ویژگی‌های منحصر به فرد این جاده را داشته باشد.

مسیر 75 کیلومتری دوچرخه‌سواری در کیش به طور کامل از خیابان‌های آن جداست و همین منجر شده تا ایمنی آن بالا برود و درنتیجه افرادِ زیادی از کودک و جوان و میان‌سال با خیال راحت در این مسیر طولانی رکاب بزنند. اگر در این مسیر قرار بگیرید می‌توانید به هنگام خستگی، دوچرخه را نگه دارید، پیاده شوید و خستگی‌اتان را در طبیعت جزیره به در کند؛ حال می‌خواهد به پارک‌های ساحلی رسیده باشید، یا بخش‌های بکرتر جزیره در جنوب و غرب آن.

پس چه نشسته‌اید؟! اگر عازم کیش هستید، در بهترین فرصت و در ساعت‌هایی که هوا خوب و ولپذیرتر است، دوچرخه‌ای را کرایه کنید و با آرامش دور تا دور جزیره را رکاب بزنید؛ به ساختمان‌ها و هتل‌هایش نگاه کنید، به سازه‌های نیمه‌کاره‌ای که شاید روزی تکمیل شوند و بخش‌های جذاب دیگری را در کیش بسازند، بخش‌های اندکِ باقی مانده از زندگی مردمان بومی کیش را بنگرید که بسیاری از آن‌ها تنها شاهدان تغییر و تحولات در جزیره کیش بوده‌اند و برخی از آن‌ها خاطرات حیرت‌انگیزی نیز در این‌باره دارند، همینطور که دور جزیره را رکاب می‌زنید می‌توانید هم وجوه مدرنیته را در کیش بنگرید و هم هرجا که توانستید کنار آن‌ها بایستید و گلویی هم با آبمیوه‌ها و بستنی‌های خوشمزه تر کنید... .

این‌ها تنها توصیف‌ ما از آنچیزی است که در انتظار شماست. بهتر است خودتان امسال در کیش همه این زیبایی‌ها و لذت‌ها رو، روی دوچرخه و در مسیر جاده جهان تجربه کنید.

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: