بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

به تنهایی، عهده دار تفریحات آبی کیش باش!

به تنهایی، عهده دار تفریحات آبی کیش باش!

مطالب مرتبط

تصور کنید برای گذراندن تعطیلات، به تنهایی راهی جزیره کیش شده‌اید و نمی‌دانید در آب و هوای جزیره کیش چه کنید. پیشنهاد ما برای شما تفریحات آبی است. بسیاری از تفریحات آبی کیش تک نفره است. فقط کافیست به کلوپ های دریایی مراجعه کنید و تا فرصت از دست نرفته سفر را برای خود شیرین و لذت بخش کنید. با ایران پلنر همراه باشید.

 

۱. فلای بورد (fly board)

فلای بورد همان پرواز در آسمان به وسیله فشار آب است. کافیست جت اسکی یا تخته‌های مخصوص را به پای خود ببندید و با فشار آب که از زیر تخته بیرون می‌آید، در آسمان غوطه ور شوید. دستگیره‌های مخصوصی وجود دارد که با گرفتن آنها می‌توانید حرکات خود را تنظیم کرده و یا در آب شیرجه بزنید. در سال ۲۰۱۱ این وسیله در مسابقات جت اسکی چین معرفی شد و پس از آن در سال ۲۰۱۲ مورد استفاده عموم قرار گرفت.

فلای بورد یکی از جذاب ترین تفریحات آبی کیش است که قبل از لذت بردن از آن باید آموزش ببینید، آن گاه می‌توانید میان زمین و آسمان معلق شده و تجربه‌ای متفاوت از سفر به کیش داشته باشید.

 

۲. کیبل اسکی

کیبل اسکی نوعی تفریح آبی و در واقع همان اسکی روی آب است با این تفاوت که کابلی به طول ۸۶۰ متر و عرض ۱۶۰ متر به پنج برج متصل شده است و با سرعت ۲۸ تا ۶۲ کیلومتر در ساعت، آب‌های خلیج فارس را در می‌نوردد.

این پارک هیجان انگیز در کنار اسکله تفریحی و پلاژ آقایان قرار گرفته و برای اسکی بازان تفریح بسیار جذابی است. کیبل اسکی کیش یکی از بزرگترین کیبل اسکی‌های جهان و نخستین مرکز اسکی روی آب در خاورمیانه است.

برای استفاده از این تفریح لذت بخش آبی، اصلاً ترس به خود راه ندهید، چون مطابق استانداردهای بین المللی طراحی شده و امنیت شما را تامین می‌کند.

 

۳. اسکی روی آب با قایق

قایق سرعت می‌گیرد و طناب کشیده می‌شود. آنگاه با تخته‌ای که زیر پایتان سفت شده می‌توانید روی آب‌ها لیز بخورید و لذت ببرید. قایق شما را به هر طرف می‌کشد و در آب‌ها شکاف ایجاد می‌کند.

این تفریح دریایی در جزیره کیش نیاز به قدرت بدنی بالایی دارد و شخصی که سراغ این تفریح می‌رود باید عضلاتی مستحکم داشته باشد. همچنین حفظ تعادل و ایجاد توازن از نکات مهم اسکی روی آب در کیش است.

 

۴. غواصی

دنیای زیر آب، دنیای عجیبی است. سراسر رنگ است و زیبایی. جزیره کیش از بهترین مکان‌هایی است که می‌توان با غواصی، به زیر آب‌ها رفت و کنار ماهی‌های رنگارنگ خلیج فارس دنیای زیر آب‌ها را تجربه کرد.

پس از آموزش‌های لازم، لباس مخصوص غواصی را پوشیده و به داخل دریا لیز می‌خورید. مرجان‌ها به زیبایی کف دریا را پوشانده‌اند و ماهی‌هایی که میانشان در رفت و آمد اند، ترکیب منحصر به فردی را ایجاد کرده‌اند. فقط حواستان به عروس‌های دریایی باشد، نیششان در کمین غریبه‌هایی است که به منطقه آنها وارد شده‌اند.

غواصی از آن تفریحاتی است که آرامش خاصی دارد و برای شما که تنها سفر کرده‌اید بسیار جذاب خواهد بود.

 

۵. اسکوتر زیر دریایی

از سال ۱۳۹۰ بود که اسکوتر زیر دریایی وارد جزیره کیش شد. این وسیله کار را برای کسانی که آرزو داشتند دنیای زیر آب را تجربه کنند، اما شنا بلد نبودند و یا ترس از غواصی داشتند، راحت کرد و با آسودگی با نشستن بر روی اسکوتر دریایی به زیر آب‌ها راهی شدند.

اسکوتر زیر دریایی مثل اسکوتر زمینی است با این تفاوت که محلی برای نشستن و جایی برای کپسول اکسیژن دارد و مانند موتور برقی به حرکت در می‌آید. کلاهی ایمن هم دارد که از پشت آن می‌توان ماهی‌ها و شیطنت‌هایشان را رصد کرد.

همه افراد می‌توانند از این تفریح هیجان انگیز استفاده کنند و از دیدن دنیای زیر آب لذت ببرند.

 

۶. جت اسکی

جت اسکی از آن تفریحاتی است که با آن می‌توانید اوج هیجان را تجربه کنید و چون سنجاقکی شتابان آب‌های خلیج فارس را درنوردید. هر کسی سراغ جت اسکی نمی‌رود و فقط آنان که دل و جرأت زیادی دارند و عاشق سرعت اند، جت اسکی را به عنوان یکی از تفریحات دریایی در اولویت قرار می‌دهند.

استفاده از جت اسکی قوانین خاصی دارد که حتماً باید رعایت شود و گرنه خطرات بیشماری دارد.

 

۷. ماهیگیری

اگر به دنبال کسب آرامش و انرژی گرفتن از آب‌های خلیج فارس هستید، پیشنهاد می‌کنم به مکان‌های مخصوص ماهیگیری بروید و طعمه‌ای خوش طعم به سر طناب ماهیگیری زده و آن را به میان آب‌ها پرتاب کنید. آنگاه با خیال راحت به گوشه‌ای لم داده و به افق خیره شوید.

ماهیگیری از لذت بخش ترین تفریحات کیش است که بهتر است به تنهایی انجام دهید. هم از سکوت دریا استفاده کرده‌اید و هم آرامش دریا را به جان و روح خود راه داده‌اید.

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
جاذبه های مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: