بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

چه جوری تو کیش برنزه شیم؟

چه جوری تو کیش برنزه شیم؟

مطالب مرتبط

لمس آفتاب بر روی پوست بدن و خوابیدن زیر نور آفتاب، آن هم در کنار آب های خلیج فارس، آنقدر جذاب است که خیلی ها را به جزیره کیش می کشاند. برخی هم به قصد برنزه شدن با نور طبیعی خورشید به کیش مراجعه می کنند تا هم از نور آفتاب استفاده کنند و هم خوشرنگ شوند. برای داشتن پوستی خوشرنگ در جزیره کیش صرفا خوابیدن در آفتاب کفایت نمی کند، نکاتی دارد که اگر رعایت کنید، پوستی برنزه خواهید داشت که نگاه ها را خیره می کند. پس با ایران پلنر همراه باشید.

 

تو کیش، کجا برنزه کنیم؟

برای برنزه کردن در کیش، بهترین مکان ها همان پلاژ بانوان و آقایان است.

پلاژ بانوان در انتهای خیابان آریان در سواحل شمالی جزیره کیش روبروی مخابرات واقع شده است. این پلاژ 15 هزار متر مربع وسعت دارد و از آنجا که فضای محصوری برای کسانی که می خواهند برنزه شوند، در نظر گرفته شده، محیط بسیار مناسبی است. پلاژ بانوان موقعیت مکانی خوب و امکانات عالی دارد و از مکان های پر طرفدار برای بانوان در جزیره کیش است.

پلاژ آقایان نیز در در شمال شرقی جزیره کیش، درست در خیابان فردوسی، انتهای بلوار هنر، پرشین گلف واقع شده است. اگر چه آقایان در طول جزیره کیش به راحتی می توانند از سواحل استفاده کنند اما امکانات وسیع تر و وجود مکانی مشخص برای خوابیدن زیر آفتاب، بیشتر آقایان را به پلاژ می کشاند.

آفتاب گرفتن در این پلاژ ها امنیت بیشتری دارد و آرامشی را که به دنبال آن هستید فراهم می کند.

 

برنزه شدن تو کیش چه نکاتی دارد؟

اولین نکته برای برنزه شدن این است که صبر و حوصله زیادی داشته باشیم. فرایند برنزه شدن، فرایندی طولانی است و برای داشتن پوستی خیره کننده باید مدت های زیادی را به آفتاب گرفتن در ساحل کیش اختصاص دهیم.  

برای شروع، بهتر است پس از آماده کردن شرایط لازم، صرفا چند دقیقه ای زیر آفتاب بخوابیم. فراموش نکنید حتما صورتتان را در نیم سایه قرار دهید و عینک آفتابی بزنید، تا اشعات مضر صورتتان را خراب نکند. آن وقت، روزهای بعد یک دقیقه به زمان قبلی اضافه کرده و از برنزه شدن پوستتان در مدت زمان مشخص لذت ببرید.

می گویند این مدت زمان نباید کمتر از 25 روز باشد و برای افراد مختلف از 20 تا 50 ساعت متغییر است. البته اگر در آفتاب گرفتن زیاده روی کنید نه تنها برنزه نمی شوید بلکه پوستی خشک و پر از چین و چروک خواهید داشت.

بهترین زمان نیز برای آفتاب گرفتن صبح حوالی ساعت 7 تا 9 و بعد از ظهر ساعت 3 است. اگر وسط روز آفتاب بگیرید، قطعا می سوزید.

از طرف دیگر برای برنزه شدن اگر ابتدای صبح و عصر نیز خود را در معرض آفتاب قرار دهید، یعنی به پیاده روی، گردش، توپ بازی و .. بپردازید، علاوه بر اینکه سلامت روح خود را تضمین کرده اید، پوستی برنزه پیدا خواهید کرد.

 

با چی برنزه شیم؟

امن ترین راه برای برنزه شدن استفاده از روغن های مخصوص کارخانه ای است. این روغن ها علاوه بر اینکه پوستتان را برنزه می کنند، مقداری ضد آفتاب دارند و از سوختگی و دردناک شدن پوست جلوگیری می کنند. اسپری های برنزه کننده زیر آفتاب هم وجود دارند که نور را جذب کرده و رنگ های مختلفی به پوست می دهند.  

انواع روغن بچه، روغن زیتون، روغن بادام و وازلین برای برنزه شدن پوست مناسبند اما در نظر داشته باشید که از پوست محافظت نمی کنند.

خیلی ها نیز از معجون های خانگی چون آب هویج، قهوه، دلستر، آب گوجه فرنگی و ... استفاده می کنند که طبیعیست و طی تجربه به دست آمده است اما پایه ای علمی ندارد و ممکن است در صورت استفاده نتیجه مورد نظر را ندهد.

فراموش نکنید پس از استفاده از هر وسیله برنزه کننده، هر از چند گاهی به بدن خود آب بپاشید یا کمی در دریای جزیره کیش شناور شوید. نوشیدن آب و خوردن میوه های مختلف نیز علاوه بر بهتر کردن روند برنزه شدن، لذت بیشتری از آفتاب گرفتن و خوابیدن کنار ساحل جزیره کیش نصییبتان می کند.

 

در نهایت اگر از لذت بردن و خوابیدن زیر نور آفتاب خسته شدید، می توانید به تنهایی یا گروهی سراغ تفریحات آبی کیش بروید و یا با دیدن جذابیت های کیش سفر خود را خاطره انگیز کنید.

شهرهای مرتبط
رویدادهای مرتبط
مراکز اقامتی مرتبط
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: